Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Spryskiwacze reflektorów nie wysuwają się

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2008
    Skąd
    łód¥
    Posty
    11

    Spryskiwacze reflektorów nie wysuwają się

    Witam Was,

    Chciałbym Was prosić o pomoc w lokalizacji układu spryskiwania reflektorów tzn.. gdzie jest silniczek, numer bezpiecznika, jak wygląda cały układ etc. Problem jest taki, ze nie wysuwają się spryskiwacze przy reflektorach i za bardzo nie wiem od czego zacząć Jak na razie po kupnie TeTetki taplając się w smarze i czytając forum zlikwidowałem kilka drobnych (całe szczęście) dolegliwości i mam nadzieję, że z tym też z Waszą pomocą sobie poradzę

    Pozdrawiam,
    TomekJ

    P.S. Oczywiście sprawdziłem przy włączonych światłach i dłuższym spryskiwaniu szyby

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Upewnij sie na 100 % ze tam sa Do otwarcia klapek najlepszy jest plaski drewniany patyczek zeby nie porysowac lakieru..Uchyla sie troche i bedziesz mial szanse tam zerknac ..
    Moze byl wymieniany zderzak i ktos nie zamontowal sprtskow ..

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2008
    Skąd
    łód¥
    Posty
    11
    To było pierwsze, co sprawdziłem Sprawa wygląda tak:

    Spryski są, podłączenie wężem też od zbiorniczka pod lewym błotnikiem do dwóch sprysków. Bezpiecznik numer 33 (doczytałem w instrukcji) nie jest przepalony... I teraz pytanie:

    Ponieważ od dołu zbiornika idzie tylko jedna złączka, czy do spryskiwania szyby jest jeden silniczek, czy dwa (spryskiwanie działąjace tylko przy wł. światłach mogłoby świadczyć, ze sa dwa)? Jeśli dwa, gdzie jest złączka do drugiego? Czy silnik/i są w zbiorniczku? Jeśli tak, pewnie trzeba wymienić całość?

    Pozdrawiam,
    Tomek

  4. #4
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    525
    Najprawdopodobniej silniczek tloczacy plyn do spryskow od reflektorow zakonczyl zywot

    pozdro

  5. #5

    Dołączył
    Mar 2008
    Skąd
    łód¥
    Posty
    11
    No więc tak, rozebrałem wszystko i okazuje się, że silnik rzeczywiście zakończył żywot, a dodatkowo złączka nie podaje napięcia. Tak więc najprawdopodobniej gdzieś przepaliła się instalacja (bezpiecznik dobry, ale nie fabryczny stąd podejrzenie, że się wcześniej przepalił). Zamiana silniczków potwierdziła pomiary voltomierzem:

    silnik spryskiwania szyb nie działa na złączce refl
    silnik refl nie działa na złączce spryskiwania szyb

    Dodtakowo przy włączeniu wycieraczek słychać po około 1s jak włącza się jakiś przekaźnik i zaraz rozłącza...

    Może ktoś ma jakiś schemat elektryczny?

    Pozdrawiam,
    Tomek

  6. #6

    Dołączył
    Mar 2008
    Skąd
    Tarnow
    Posty
    32
    A ja mam glupie pytanie.
    Jak sie wlacza spryskiwacze reflektorow??? i czy jest jakis osobny zbiornik na plyn spryskiwaczy reflektorow??

  7. #7

    Dołączył
    Mar 2008
    Skąd
    łód¥
    Posty
    11
    Jest jeden zbiornik i dwa silniki od strony błotnika (jak odkręcisz zbiornik bedziesz miec dostep do silniczkow) Spryskiwacze powinny wlaczac sie przy wlaczonych swiatlach razem ze spryskiwaczem szyby.

    Pozdrawiam,
    TomekJ

  8. #8
    witam wszystkich kupiłem niedawno tt i mam problem spryskiwacze reflektorów nie wysuwają się, słychać ze pompka pracuje, proszę o pomoc
    z góry dzięki.

  9. #9
    Cytat Zamieszczone przez Krzysiek
    witam wszystkich kupiłem niedawno tt i mam problem spryskiwacze reflektorów nie wysuwają się, słychać ze pompka pracuje, proszę o pomoc
    z góry dzięki.
    Wlej płyn!

    (Sorry, nie moglem sie powstrzymac... )

    Marcin

  10. #10

    Dołączył
    Sep 2008
    Skąd
    wejherowo
    Posty
    7
    mam ten sam problem , spryskiwacze sie nie wysuwaja i co ciekawe słychać jak działa silniczek i leje sie płyn spod zderzaka

  11. #11

    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Toronto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    183
    jakas nieszczelnosc, moze wezyk nie podlaczony lub pekniety

  12. #12

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337
    Jeżeli węzyki są podłączone i nie przetarte, dziurawe to :

    Spryski zatarte lub uszkodzone mechanicznie. Wyciągnij sprysk ręcznie- ale ostrożnie. Przeczyść tuleje i udrożnij dysze. Sprawdź uszczelnienie - może trzeba będzie zmienić uszczelkę (i) . Powinno zadziałać.
    Woda się leje albo z popychaczy albo z podłączenia wężyków (kolanka lub trójnik) właśnie z powodu zatarcia-brud, wcześniejszego "złapania" przez mróz klapki, co uniemożliwiało jej otwarcie i ciśnienie zadziałało na uczczelkę lub połączenia.


    Najlepiej zdejmij zderzak, sprawdź i zrób porządek.

    Pzdr,

  13. #13

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2006
    Kolor
    srebrny
    Posty
    204
    Odgrzewam kotleta.
    U mnie spryskiwacze się wysuwają, ale jeden nie sika w ogóle, a drugi coś tam siknął, ale tyle co nic. Tutaj podejrzewam zakamienione spryski.
    Pytanie natomiast o sam silniczek, bo u mnie przy 3-4. próbie zaczął głośno buczeć i spryski przestały już wyjeżdżać.

Podobne wątki

  1. Spryskiwacze reflektorów
    Przez Harnaś w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-11-2017, 21:15
  2. Spryskiwacze reflektorów
    Przez LukaLEWY w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-09-2014, 12:49
  3. Spryskiwacze Reflektorów
    Przez Metju w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 08-05-2012, 21:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •