No więc zakupiona dopiero co TT 1.8T 180KM (z programem na 190-200KM) spodobała się Najdroższej baaaardzo Najdroższa ma teraz do mnie pretensje, że autkiem pogina Oliczek czyli nasza pracownica, a sama Najdroższa – biedactwo – musi się męczyć w 3-litrowej Alfie Gtv, która jest (cytuję Najdroższą) „cudowna ale w środku czuć design z ubiegłego wieku no i to Alfa więc nie wiadomo kiedy się zepsuje”.

Jako tzw.„porządny facet” (czyli najgorsze miano jakim facet może być obdarzony) uznałem, że czas najwyższy podejść do problemu poważnie bo grozi mi w domu – nomen omen – „strajk włoski”. Będę więc szukał pasjonata na dopieszczoną Gtv 3.0 V6 24V z 1997 (aż mi szkoda bo to cudowny samochód), a w zamian pod domem niech stanie zadbana TT, która przywróci banana na ustach Najdroższej. Więc powoli działam.

Rozważam wszystkie opcje – od racjonalnych po szalone (nie wiem do końca która jest którą), a więc:

a) Dopieszczona forumowa ośka Mk1 (czyli pewnie Matteusz lub Ziembol89, bo Klakier już chyba swoją sprzedał) – pomysł niezły, ale ośkę już mamy i to z dwoma kominami – jak ja wytłumaczę Najdroższej, że ma mieć mniej kominów niż jej podwładna?
b) Forumowe 225Q – nie widzę, a jednak fajnie byłoby spróbować quattro
c) Mk2 Hubi’ego – leasing (jak znajdę leasingodawcę na 9-latkę ze sporym przebiegiem i do tego rozsądny pakiet ubezpieczeniowy)
d) Audi Perfect Leasing i nowe TT 2.0 230KM manual ośka (z dobrym wyposażeniem i razem z ubezpieczeniem rata sięgnie pewnie ok. 2500/mc brutto – za tę sumę po roku miałbym skrajnie ultra zadbane Mk1 225 na własność a tu mam rok jeżdżenia cudzą nówką)

Zakładając, że skupiam się na opcji a) lub b) -z naciskiem na Quattro 225 - zarzucam temat na Forum. Ciśnienia nie ma bo Alfa jeszcze nawet nie wystawiona więc w kieszeni wystarczającej gotówki nie mam, a leasing 12-13 letnich aut jest raczej bez sensu.

Jeśli ktoś powoli dojrzewa do sprzedaży swojego cuda, to zapraszam do leniwego kontaktu – może coś się z tego urodzi?

Wymagania dla MK1 i preferencje (są, a jakże!):

- coupe (cabrio odpada) 225Q (preferowany), ośka 180KM po programie na 200KM jako druga opcja, ośka 180KM bez programu jako trzecia opcja (poszukam tunera)
- KOLOR CZARNY, CZERWONY, NIEBIESKI, GRANATOWY, FIOLETOWY, ŻÓŁTY - byle nie srebrny, zielony czy szary. Niestety, zawęża to poszukiwania – srebrnych jest najwięcej.
- NAPRAWDĘ BARDZO ZADBANE WNĘTRZE – to w ogóle jest clou programu bowiem Najdroższa koncentruje się na jakości wnętrza, mniej zwracając uwagę na perfekcję lakieru, felg itp.
- dobre mody bez druciarstwa mile widziane, ale niekonieczne i – szczególnie w 225 – nie zwiększają w moich oczach drastycznie wartości auta. Za to naklejka klubowa zwiększa.
- mechanicznie i elektrycznie – co najmniej 5 w skali do 6. Rzeczy do zrobienia muszą być zdiagnozowane i nazwane po imieniu. Błagam, bez niespodzianek i haseł typu „zapomniałem, nie działa jeszcze 10 innych rzeczy ale to drobiazgi”.
- rozsądnie bita i bardzo dobrze zrobiona po biciu – bez problemów z geometrią, kilogramów szpachli itp. Wywalone jaśki – sorry, dyskwalifikują. W niebite wierzyłem jak byłem mały, chyba że ktoś ma twarde dowody na niepokalaność swojej TiTi.
- FV 23% bardzo mile widziana, ale oczywiście niekonieczna.
- nowe opony dobrej klasy, ciekawe felgi, udokumentowane niedawne naprawy (rozrząd, hamulce, sprzęgło, płyny ustrojowe, maglownica), położona niedawno powłoka typu Diamondbrite - doceniam i zwiększają wartość auta bo i tak trzeba to zazwyczaj zrobić/kupić po kupnie.
- rocznik jednak 2000 i więcej – czysto psychologiczna bariera dla Najdroższej. 1999 już mam

Budżet – naprawdę zależny od stanu. Zakładam, że nic co mnie zainteresuje nie będzie tańsze od 16-17,000 zł, ale biorę pod uwagę oczywiście ceny powyżej 20k. Z drugiej strony ceny typu 27-29k za Mk1 uważam za nieco nadmierne - chyba że auto ma ultra niski przebieg, niewielkie zmęczenie i jest zachowane w stanie ori 95% czyli ma zadatki na klasyka. Ale gdybym chciał klasyka to zostawiłbym Alfę

Wybaczcie zwyczajowo już rozwlekłą moją pisaninę. Jeśli ktoś przymierza się do rozstania ze swoją TT spełniającą oczekiwania wyżej przedstawione to zapraszam na priv, może się dogadamy.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!