Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 66

Wątek: W0 WYSPA MOJA 2ga AUDI TT

  1. #31
    Awatar Madzia142
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Wa-wa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    180
    Rocznik
    2010
    Kolor
    czarny
    Posty
    737
    Jeśli ktoś chce mieć fajną "budę" a zaoszczędzić to lepiej mieć diesla, który jest dopracowany do tego modelu przez fabrykę niż się szczycić, że zamiast nędznego FSI ma się zagazowane 3,2 V6 MPI.Ja nie chciałabym być na miejscu osoby która podjeżdża zatankować auto przyciągające wzrok i to jeszcze w pięknym czerwonym kolorze pod stację LPG bo chyba spaliłabym się ze wstydu.

  2. #32

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    ŻYRARDÓW
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    25
    A ja jestem ciekawy Koleżanko ile razy się w tygodniu lansujesz tym TT?
    Ja auto kupuję żeby nim jeżdzić codziennie i to nie jednokrotnie cały dzień po mieście i pokounując miesięcznie 2 i ponad 2000km
    Nie będę się slinił całe dnie ze szmatką przy aucie a wyjeżdzał raz w tygodniu żeby się rozkoszować
    Dla Mnie to rutyna codzienna dbam o auto ,palę papierosy ale w Mojej Titi nigdy nie zapalę ale ona ma mi dawać codzienną radość z jazdy a nie lans raz w tygodniu a do tego trzeba jakoś się ratować przy chorych cenach benzyny więc lpg jest wyjściem.
    Pozdrawiam i bez urazy

  3. #33
    Awatar Madzia142
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Wa-wa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    180
    Rocznik
    2010
    Kolor
    czarny
    Posty
    737
    Miły kolego.Ja się lansuje codziennie dojeżdżając do pracy w Warszawie i stojąc w korku 1, 5 godziny w jedną stronę.Mam jednak świadomość, że to auto sportowe a nie dupowóz.Na szczęście jest to moje auto, a jako drugie auto rodzinne mam również Audi i też bez instalacji LPG.

  4. #34
    Awatar FockeWulf
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    160
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Biały
    Posty
    209
    Słuchajcie, nie na jedynego dobrego silnika, bo producent oferuje ich kilka. Dyskusja o zasadności instalacji LPG, moim zdaniem, stała się bezprzewodowa w momencie, gdy producent zaoferował silnik diesla. Dla wielu nie do pomyślenia, dla innych do akceptacji. A co jeśli zacznie proponować dabryczne LPG? Instalować nutę musimy, ale błagam nie krytykujmy cudzych wyborów!

  5. #35
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    Cytat Zamieszczone przez Madzia142 Zobacz posta
    Panowie to po co ja ten program w swojej robiłam.Jaki sens ma przerabianie silników skoro TT może jeździć w GAZIE.Po co inni inwestują grubą kasę w mody jak więcej jest zwolenników LPG i trochę zapomnieli, że TT to nadal samochód SPORTOWY. Kiedyś na zlotach i spotach podziwialiśmy piękne silniki po modyfikacjach.Teraz będziemy chwalić się kto ma lepiej zagazowane auto. Ja albo zwariowałam, albo muszę zmienić forum.

    Jedno nie wyklucza drugiego. Przykładem może być chociażby a3 Pawła. Można dłubać w silniku w taki sam sposób zasilając go lpg. Zakładając nowoczesną instalację z bezpośrednim wtryskiem w fazie ciekłej już na starcie można poprawić osiągi w stosunku do benzyny.
    Proste są dla szybkich aut a zakręty dla szybkich kierowców

    https://www.facebook.com/SzefKuchniPodOrlem?ref=hl

  6. #36
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Sorry za OT, znów z tematu o aucie kolegi zrobił się temat o LPG Jedni chwalą, inni narzekają. Ci co narzekają pewnie na gazie nigdy nie jeździli i znają instalacje gazowe tylko z opowieści, ewentualnie mieli jakieś złe doświadczenia. Sam należałem do osób które zraziły się do gazu mając niegdyś instalacje starej generacji, jednak technologia poszła do przodu przez ostatnią dekadę w każdej dziedzinie i tak samo było z technologią instalacji gazowych.
    Mój ojciec jeździ teraz ciekawym autem- Lexus RX400h (hybryda) z instalacją gazową. Dlaczego ciekawym? Auto ważące pewnie trochę ponad 2 tony, napęd na 4 koła, 18" felgi z oponami bodajże 235x55, spalanie gazu w mieście- ok. 12l, koszt przejechania 100km- coś około 20zł.
    Założę się, że żaden z przeciwników gazu nie zauważyłby różnicy w jeździe na benzynie/gazie ani samego momentu przełączania się instalacji z benzyny na gaz, brak jest też jakichkolwiek "zapachów" które zdarzały się w przypadku starszych instalacji gazowych. Nie wiem tylko jak znosi ten wstyd tankując LPG...

    Wracając do tematu tego wątku- auto bardzo ładne, a jedyne co mi się średnio podoba to niestety felgi, które jakoś nie pasują mi nijak do MK2
    Pozdrawiam i życzę bezawaryjnej jazdy!

  7. #37

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    ŻYRARDÓW
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    25
    Czyli ta TT Twoja też jest dupo wozem jak to nazywacie
    A wracając do Twojego cytatu Nędznego FSI nie miałem zamiaru Nikogo tu obrazić.
    Każdy ze znanych mi mechaników a znam ich wielu na wstępie odradzał mi ten silnik i to nie ze względu na trudności i koszty założenia lpg tylko na awaryjność i bardzo słabą trwałość tych silników zarówno FSI jak i TFSI
    Nawet serwis audi w pl przez który sprawdzałem moją przed kupnem to samo powiedział że to kicha i tyle.
    Zaobserwuj Koleżanko że całe allegro i inne serwisy są pełne ogłoszeń takich TT FSI a 3.2 MPI praktycznie nie ma w sprzedaży w pl.
    Toteż nie perz się na lpg bo to jest Moja indywidualna sprawa czy jest przypał tankować na stacji gaz czy nie

    To że jest to auto sportowe w niczym nie zmienia faktu iż może być z gazem

    Mam instalację bardzo nowoczesną całkowicie zintegrowaną ze sterownikiem silnika pod którą podpisała się firma LANDIRENZO znający się koledzy będą wiedzieć o czym piszę.

    Pozdrawiam.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    No te felgi są troszkę jakieś takie dziwne ale chyba je zostawię gdyż są w idealnym stanie nie mają żadnej absolutnie żadnej ryski, ani pęcherzyka itd
    Zmienie na pewno przednie opony bo są od nowości zresztą jak i tył ale tył jest ładny a przednie już trochę zmordowane.

    W planach mam zamiar zrobić dach czarną błyszczącą folią ala solar co o tym myślicie?
    No i pomyślę nad zmianą radia na coś z navi itd.
    Ostatnio edytowane przez W0 WYSPA ; 17-09-2015 o 08:17

  8. #38
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Gratuluję zakupu. Bardzo ładny kolor auta i bardzo fajny silnik. Będzie się wyróżniać na tle czarnych i srebrnych aut w PL. Co do instalacji gazowej, to jest indywidualna sprawa kolegi WYSPA. Jego auto i on decyduje. Nie róbcie OT w jego temacie. A co do porównania 3.2 i 2.0 , to nie raz już było. Kolego WYSPA, co do tego, że FSI jest pełno w ogłoszeniach a 3.2 mniej, głównie jest to następstwem sprzedaży nowych aut w salonie, gdzie 3.2 były dużo bardziej rzadko wybieranie niż FSI(cena, 3.2 miało w standardzie Q). Na naszym forum jeździ już kilka FSI i nie ma narzekań. Wiadomo, że dźwięk 3.2 jest magiczny i bardziej pieści ucho. Życzę miłego użytkowania

  9. #39

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Gaz ma tyle samo zwolenników co i przeciwników. Tu tego nie rozstrzygniemy. Jednak należy pamiętać, że FORUM z założenia jest po to żeby się w miarę luźno w ramach tematu i regulaminu wypowiadać Mi osobiście gaz i sportowe auto pasuje jak szczerbaty do sucharów. Dwa jeśli ktoś kupuje sportowe auto nie małej pojemności w Q i zaczyna liczyć koszty od spalania to ... po prostu nie moja bajka. Z drugiej strony kolegę WYSPA/Ę (qrfa co za nick rozumiem - kupił, zagazował jego sprawa. Dla mnie może zrobić ze swojego TT amfibie czy gołębnik i też znajdzie się grupa forumowiczów, którym to podpasuje. Trzeba jednak pamiętać że będąc uczestnikiem tego forum musisz się liczyć z oceną czy Ci się to podoba czy nie.
    Odnośnie gazu tylko jedno pytanie - ratuj honor i powiedz proszę że zawór masz pod klapką wlewu paliwa - błagam .

    I jeszcze krótko na temat twoich planów - czarny dach a'la solar. Mi osobiście wszystko co a'la się nie podoba - tyczy się to też Twoich felg . Masz piękne auto. W tym kolorze zadbałbym o nienaganny lakier, poszukał ori felg i szedł w kierunku serii no może prawie serii.
    Ostatnio edytowane przez Kwinto ; 17-09-2015 o 10:50
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  10. #40
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Gdy by ktoś mi zrobił LPG 7gen do 600+hp, sam bym mocno przemyślał pozbycie się PB na rzecz LPG, no ale na razie te instalacje jedynie do jakiś kiblowatych 1.6 robią więc nici z oszczędności
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #41
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    lpg zapewne bardziej niszczy silnik a jak to dokładnie wygląda to może dowiemy się za jakiś czas jeśli kiedyś rozbiorę w swojej a3 ( chodzi mi po głowie zrobienie mocniejszego setupu ale brak czasu)
    Co do osiągów na lpg to mi się nie udało wykrzesać więcej niż na benzynie. Pomimo ,że mam najmocniejsze graty jakie są dostępne jest problem coś z tym gazem powyżej 6 tys obrotów;/ Auto było strojone z zewnętrzną sondą szerokopasmową a i tak nie jest do końca jak trzeba lecz może to wina wtrysków ;/
    Auto na gazie jest słabsze ale i tak ma na pewno 250+ bo obleciałem już nie jedną furę na lpg i w dupowozie konieczny jak dla mnie jest gaz.
    Tyle ,że ja już chyba dorosłem do tego albo mój zawód wymusza potrzebę 2 aut. Jedno szybkie zwinne i do zadań specjalnych ( wożenie silników itp a czasem lodówek, dzięki Marcin) a drugie które powinno być szybsze i wyglądać tak jak trzeba(tyle że wiecznie nie mam dla niego czasu) . W tym drugim niema mowy o LPG ale jak ktoś niema konieczności 2 aut to trochę rozumiem ,że chce tanio jeździć.
    Umówmy się taka TT nie jest autem sportowym bo niby czemu? była na torze? ma jakieś modyfikacje aby była szybsza niż zwykła seria? Także jak ktoś chce mieć ładne auto i nim tanio jeździć to niech leje i lpg.
    Osobiście jednak uważam ,że lpg jest paliwem gorszym i wsadzanie instalacji ( mowa o tradycyjnych ) do aut typu porsche itp to dla mnie mega profanacja i idiotyzm. Bo jak kiedyś będzie mnie stać na auto typu porsche TURBO ( jedyna opcja) to będzie i mnie stać aby zapłacić na stacji więcej. Ale Taka TT w moim odczuciu to ładne auto które się sprawnie porusza i do sportowego auta mu trochę brakuje dlatego lpg jest znośne i dajcie sobie spokój z tymi debatami bo każdy robi to co uważa za stosowne.
    Mi jak w a3 lpg nie działało 2 dni to byłem bardzo wkurzony ze płacę 2x i tyle aczkolwiek auto bardziej ochoczo się przemieszczało :P
    Także wystarczy już tego OT z tym gazem bo tak jak wcześniej pisałem, każdy robi z autem to co chce Właściciel i tak raczej nie planuje grubszych modów w tym aucie więc dlaczego ma się taniej nim nie poruszać ...

    A czy listw paliwowa zasilana jest z 2 stron? bo wygląda jakby z jednej a przy 6 cylindrach i tej mocy wskazane było by zasilić ją z obu stron i dać 2 filtry ...
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 17-09-2015 o 11:55

  12. #42
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta


    Mało tego można śmierdziela jeszcze zagazować i wtedy jest temat.
    anoo prawda, tylko te smierdziele juz na samym LPG nie jezdzą ,potrzebują jednak troche ropy jednoczesnie.

    Natomiast jak ktos juz tak bardzo poszukuje oszczędnosci i mysli o zagazowaniu TDI, proponuje kupić troszke starszego diesla i gotowy zestaw do jazdy na oleju przepracowanym/roslinny/rzepaku etc. Taki olej można kupićjuz od 1zł/litr a spala się go wcale nie wiele więcej od normalnej ropy. a cała filozofia polega w zasadzie tylko na podgrzaniu oleju przed momentem wtrysku do min 60-70stopni i mozna zapier.... za 10zł za KM
    Cel jest tylko jeden - najlepiej grające TT na świecie!

  13. #43
    Awatar P5_KAROL
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kalisz - Konin - Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    LZ9Y
    Posty
    614
    Czerwone najszybsze gratuluję zakupu i niech się dobrze sprawuje choć do szczęścia kolego zabrakło Ci automatu, ponieważ fun z jazdy jest wtedy niesamowity

    P.S. co do lpg to mam podobne zdanie co większość i nigdy nie zagazowałbym Czarnuli.

  14. #44

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    ŻYRARDÓW
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    25
    Witam.
    Już kilka osób pisało o automatycznej skrzyni ale ja właśnie szukałem tylko manuala
    Pokierowało mnie to że znalazłem w sieci dośc złe opinie o tych skrzyniach ( chyba że ktoś zmieniał olej na czas a za to nikt nie zagwarantuje) a co do pytania wcześniej kolegi gdzie mam wlew gazu to powiem tak

    Pędzi TiTi dudni bas a w zderzaku wlew na gaz

    Wlew mam w czarnej blendzie u dołu zderzaka ( mało widoczne generalnie ) gdyż gazownik mówił że nie zmieści się obok korka benzyny oczywiście z przejściówką

    Przewody doprowadzające gaz są o przekroju 8mm zbrojony pcv gdyż podobno nie zbiera osadu wewnątrz ścianek i jest elastyczny łatwiejszy w przeprowadzeniu w podwoziu.

    Pozdrawiam.

  15. #45
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    S-tronik faktycznie ma złe opinie w Pl. ale jest to spowodowane nie jej złą jakością, bo jest to pancerny automat, a tym ze na nasz rynek trafiają same rodzynki z Niemiec płakał jak...... itd, auta po sporych przebiegach nie rzadko 300-400tyś z cofniętymi na 90 i patrz skrzynia padła co za g..., tak że faktycznie manual to mniejsze ryzyko, bo nawet i po tym przebiegu jakoś się tam trzyma, ale mając auto z pewnym serwisem, udokumentowanym przebiegiem ryzyko awarii maleje dwukrotnie i nie trzeba się ich bać.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] Sprzedaję moją srebrną Audi TT 225KM
    Przez franek332 w dziale Sprzedam - samochód
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-10-2017, 17:12
  2. Moja TT
    Przez kroolik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-01-2017, 10:18
  3. Moja AUDI TT 8N 225KM QUATTRO
    Przez MICRI w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-08-2014, 09:45
  4. QuaTTro 225 jest moja i tylko moja
    Przez jarex w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 11-12-2013, 08:32
  5. Audi TT - czas w końcu i na moją historię
    Przez Samson w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-09-2011, 15:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •