Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 19

Wątek: Pomocy Temperatura na Czerwonym !!

  1. #1
    Awatar PiTT99
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Dortmund
    Pojemność
    1.8T
    KM
    228
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    12

    Pomocy Temperatura na Czerwonym !!

    Witam wszystkich klubowiczów. Dziś podczas jazdy miejskiej nagle zauważyłem ze wyświetlacz na FISie pokazuje zbyt wysoka temperaturę a termometr wlazł na czerwone pole . Poczekałem z 20 minut otworzyłem zbiorniczek z woda i dolałem ok 0,5 litra aż pod korek. Następnie uruchomiłem silnik włączyłem ogrzewanie na full i po paru minutach temperatura znowu zaczęła rosnąc...Termostat otwiera się gdyż wentylatory załapują.Niestety po przejechaniu paru kilometrów znowu ta sama zabawa czyli Fis błyska i temperatura na 120 C itd...Olej OK, pod autem wszystko sucho. Czy może to być czujnik temperatury przy silniku ? (ktoś na Forum opisał ze ten czujnik to częsta usterka........). Wielkie dzieki za podpowiedzi.

  2. #2
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    Vag ci prawde powie.
    Sprawdziłes na klimatronicu temperature?

  3. #3
    Awatar PiTT99
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Dortmund
    Pojemność
    1.8T
    KM
    228
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    12
    Cytat Zamieszczone przez matimati Zobacz posta
    Vag ci prawde powie.
    Sprawdziłes na klimatronicu temperature?
    Co znaczy na klimatronicu?

  4. #4
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Żaden czujnik, wg mnie wirnik pompy wody zapewne stoi....znany przypadek....
    Te Terrere Terrere terererererere …

  5. #5
    Awatar PiTT99
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Dortmund
    Pojemność
    1.8T
    KM
    228
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    12
    Jak to sprawdzic? Co jest do wymiany?

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    nic nie kombinuj, byc moze juz i tak mocno zgrzales auto, zakladajac ze wlales pol litra do wlasciwego stanu tzn ze ten plyn wywalilo gora. do mechanika niech podlaczy auto pod vaga. do sprawdzenia czujnik cieczy, jezeli okaze sie ze jest ok to trzeba sprawdzic temp na przewodach chlodniczych duzego obiegu, jesli sa znaczaco chlodniejsze to termostat zablokowal sie na pozycji zamknietej, jesli jest ok to tak jak powiedzial kolega Jerry. pompa wody ma wirnik ktory goni plyn, jesli stanie wirnik nie ma obiegu wody i nie ma chlodzenia. zdarza sie to dosc czesto. pozdro.

  7. #7

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Rozumiem ze jeśli wirnik staje to pompa do naprawy/wymiany ?

    Wysłane z mojego C6Quad_4G przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Do smieci. Kup pompe z metalowym wirnikiem. Zeby wymienic pompe trzeba zdjac pasek rozrzadu wiec jesli nie wiesz kiedy byl wymieniany to przy jednej robocie powinno sie to zrobic. Oczywiscie pasek, napinacz paska rozrzadu obowiazkowo i rolke prowadzaca. Polecam z czystym sumieniem komplet INA. Znajdziesz na forum. Przy okazji wymien plyn chlodniczy na G12 czyli czerwony, jesli jakims cudem jest juz wlany G11 (niebieski) to zalej tym samym. Pozdro!

  9. #9
    Awatar PiTT99
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Dortmund
    Pojemność
    1.8T
    KM
    228
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    12
    Koledzy wielkie Dzieki !!
    Jak to często Jerry is the Winner!! Mimo ze wg. rachunków ktoś wtopił w te auto w ostatnich 6 latach około 45 tys ZL tylko w serwisie VW Audi, to w Firmie DIGI-TECH która robiła modyfe mocy i wymieniała wszystkie paski....niestety NIE wymienili pompy wody i wczoraj wyjęliśmy pompę rocznik 1998 z rozsypanym plastikowym Wirnikiem!!! (chyba ostatni ORYGINAŁ w tej malinie...)Dodatkowo wymieniłem WSZYSTKIE paski,rolki napinacze,termostat oczywiście pompę wody i przy okazji Sensor ABS..No i Laczki od razu na Zimówki.. Części 720 ZL+1000 ZL robocizna.WG mnie cena super OK TTunia śmiga i brrumie !!
    Ostatnio edytowane przez PiTT99 ; 05-12-2015 o 17:56

  10. #10
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    1000zl za wymiane rozrzadu i paska (ktory i tak trzeba zdjac zeby dostac sie do rozrzadu) oraz czujnika ABS to super cena??

  11. #11
    Awatar TTyoung
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Silver
    Posty
    252
    Ja bym chciał do pytania tematu dołączyć swój problem i wierzę, że mi dacie szybką odpowiedź
    Mam podobny problem z temperaturą na 'czerwonym'. Jednak wyraźnie słyszę od jakiegoś czasu, że wiatraczki załączają się na ledwie kilka sekund i po tych 4 sekundach przestają kręcić. Bardzo często tak reagują,
    nie włączają się na tyle długo (jak kiedyś) by np 30 sekund chodzić i zbić temperaturę do 90, tylko na te 4 sekundy i stop. Temperatura dochodziła do 100C, lecz nigdy nie do czerwonej granicy. Wczorajsze korki w Trójmieście
    to zmieniły. Nagle wiatraki się nie włączały wcale i otrzymałem komunikat z rysunkiem oleju na czerwonym, oraz temperatura na czerwonym. Wiadomo, zgasiłem pojazd, pojechałem po jakimś czasie bez korków i znowu przy jeździe jest spokojne 90C,
    a wiatraczki... dalej włączają się na chwilę i stop, chwilka i stop - bez względu na to jaką mam temperaturę. Wiec mogę mieć ten sam problem? Pompa wody do wymiany czy podejrzewamy coś innego?

    Dzięki za pomoc spokojnego wieczoru

  12. #12
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Nie jest winna pompa wody. W takim wypadku zawsze dobrze podlaczyc auto pod VAG'a w celu sprawdzenia poprawnosci dzialania czujnikow i sprawdzeniu ewentualnych bledow. W Twoim przypadku wyglada ze padl sterownik od wentylatorow.. Z tego co pamietam idzie je sprawdzic przez output test VAG'iem. Wentylator ma dwa biegi, 1 i 2, w twoim przypadku nie wskakuja na zaden. Zanim zadasz wiecej pytan sprawdz historie. Znajdziesz wszystko, od symptomow po wyglad tego sterownika oraz gdzie sie znajduje. Pozdrawiam.

    Ps. Masz tu mikolajkowy prezent odemnie

    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...ik+wentylatora
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 05-12-2015 o 18:22

  13. #13
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    1000zl za wymiane rozrzadu i paska (ktory i tak trzeba zdjac zeby dostac sie do rozrzadu) oraz czujnika ABS to super cena??
    Jakieś 600 zł więcej .U mnie wołają za wymianę kompletnego rozrządu 350 -400 zl
    Using Tapatalk

  14. #14
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Tak myslalem wiewioraandrzej.. ja naprawiam za granica i przewaznie za rozrzad (banalny taki jak w TT ) biore 100 - 150e. czyli jak wszyscy w kolo. w Polsce tez mi sie wydawalo ze jest ok 400 zl.. wychodzi ze kolega super ale przeplacil.. wymiana czujnika ABS + termostat za 550zl robota?! cenia sie fachowcy..

  15. #15
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Uwaga, robię drugą diagnozę, teraz dla TTyoung : moduł wentylatorów prawdopodobnie padł. Jak coś to mam takie cuda u siebie w wyprzedaży garażowej
    Te Terrere Terrere terererererere …

Podobne wątki

  1. ---temperatura---
    Przez kacper w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 714
    Ostatni post / autor: 25-04-2019, 16:39
  2. Temperatura, wentylatory, czujnik - POMOCY
    Przez EndrjuKlon w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 03-03-2017, 19:27
  3. Temperatura
    Przez kristohuliciu01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 16-02-2016, 19:30
  4. szukam zdjęcia niebieskiej tt mk1 z czerwonym wnętrzem
    Przez Klakier w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 09:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •