Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Wydech audi tt 180

  1. #1
    Awatar Quuuun
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zamość
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    163

    Wydech audi tt 180

    Siema, jestem tu nowy, mianowicie mam pytanie dotyczące wydechu jak w temacie. Chciałbym zacząć powoli przerabiać moje tt i doszedłem do wniosku, że najlepszym wyjściem będzie w pierwszej kolejności zmiana wydechu, założenie fmica (tak wiem będzie z tym trochę zabawy), wymiana wtrysków, turbosprężarki na większą ale narazie to odległy plan. Zastanawiałem się nad robieniem wydechu w Comsporcie czy w innego typu warsztacie, wydech robiony specjalnie na zamówienie, i mam pytanie czy to dobre wyjście? Bo z jednej strony jest to na pewno dużo większy koszt, ale mam pewność i gwarancje, że jest wszystko dobrze zrobione, i czy wydech seryjny z 225 dużo różni się pod względem np.wydajności od mojego w 180? Czy nie lepszym wyjściem było by upchanie seryjniaka niż bawienie się w wydech na zamówienie, bo nie celuje tu w nie wiadomo jakie moce a może po prostu mój wydech wystarczy? Pozdrawiam.

  2. #2
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cytat Zamieszczone przez Quuuun Zobacz posta
    Czy nie lepszym wyjściem było by upchanie seryjniaka niż bawienie się w wydech na zamówienie, bo nie celuje tu w nie wiadomo jakie moce a może po prostu mój wydech wystarczy? Pozdrawiam.
    Witaj na forum

    Mówimy o całym wydechu czy tylko o puszce na końcu ? Zarówno w 180 jak i 225 końcowa pucha jest ograniczająca Warto zrobić sobie przelot (chociażby dla dźwięku ) ale większe korzyści tej operacji odczujesz dopiero po programie.
    FMIC to bardzo dobry pomysł.

    Jeżeli odległość to dla Ciebie nie problem, to umów się z Naszym Forumowym Specem (Pawel-2005) i będziesz miał wszystko zrobione na cacy !

    Jako nowego użytkownika zachęcam Cię do skorzystania z wyszukiwarki. Większość tematów była już poruszana

    Pierwszy z brzega wątek o wydechach - > http://www.klubtt.pl/showthread.php?...ghlight=wydech
    Ostatnio edytowane przez Domenik ; 11-09-2015 o 18:15

  3. #3
    Awatar Quuuun
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zamość
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    163
    No mogłem poszukać, racja Miałem na myśli calutki wydech, tylko właśnie przy mocy w granicach 300 koni nie wiem czy jest sens, go robić, chyba, że zawsze jakiś nakład byłby jak kiedyś chciałbym wykręcić więcej, ale jak na auto fwd przy seryjnym zawieszeniu i reszcie taka moc będzie chyba wystarczająco, mówisz o puszcze. hmm a założenie tej z 225 zamiast mojej, nawet dla że tak powiem upiększenia może być dobrym pomysłem, czy trzeba było by już jakiś wiekszy zabieg robić?


    Ps. żeby już nie zakładać nowego tematu, co prawda przeglądałem ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi, chodzi mi o falowanie obrotów i problem z przepustnicą, tzn. wywala mi bład przepływu powietrza jak podłącze go, po usunięciu błędu, działa wszystko okej ale tylko kilka dni, mechanik mówił mi że to prawdopodobnie walnięta przepustnica i trzeba wymienić, ale narazie spróbuje ją tylko wyczyścić, zobacze czy to coś zmieni, i zastanawiam się czy to może nie problem z przepływomierzem, bo dziwne, że po usunieciu błedu działa normalnie, a z tym błędem tak jak by działała w trybie awaryjnym.
    Ostatnio edytowane przez Quuuun ; 11-09-2015 o 19:00

  4. #4
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    W fwd nie podejdzie puszka od 225 z racji wystajacego zapasu. Najlepiej podjedz do kogos kto spawa wydechy np Pawel i zrobi Ci na cacy

  5. #5
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Jakiś czas temu, rozmawiałem z Artturem i proponował 2,5cala do mocy 270-300kucy na komponentach Magnaflow (przelotowy końcowy + rezonator) - tyle że ja będę sam robił wydech.
    Quuuun jeżeli chodzi na zamówienie to też żaden problem, kupujesz "puchy" a zakład spawa rury
    Ostatnio edytowane przez omerta ; 12-09-2015 o 15:36

Podobne wątki

  1. wydech audi tt
    Przez matimati w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-03-2018, 09:35
  2. wydech audi tt
    Przez iceice w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-07-2016, 10:40
  3. Zderzak,wydech,felgi audi s3 8l
    Przez maniek1987 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-05-2016, 10:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •