Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 21

Wątek: regeneracja turbiny wroclaw

  1. #1
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770

    regeneracja turbiny wroclaw

    turbina po regeneracji

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Teraz lepiej
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    ok niema problemu

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ważne aby działała a nie wyglądała :P a to nie zawsze się pokrywa jedno z drugim

  5. #5
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    w sumie to prawda ale miejmy nadzieje ze bedzie ok

  6. #6
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,364
    Najważniejsze uruchomienie. Przy pierwszym warto przytrzymać wirnik palami i zakręcić rozrusznik, aby turbina zalała się olejem.
    __________________________
    Pozdrawiam

  7. #7
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    KRIS tak jak napisales,tak bylo ogarniete

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Teraz lepiej
    Ale o co chodzi ? Kolega miał wcześniej ''brzydziej'' zregenerowane torbo czy WTF

    matimati jak masz turbo w ręku to jedynie możesz sprawdzić luzy w osi i boczne.
    To czy łożysko jest z dobrego materiału i czy wirniki są prawidłowo wyważone pozostaje niewiadomą i bazując na reputacji firmy można mieć mniejszą lub większą nadzieję że jest wszystko OK.

    Tak jak _kris wspomniał , przed pierwszym odpaleniem warto zadbać aby turbina ( łożysko ) była dobrze zaopatrzona w olej . Albo taką metodą albo kręcąc po kilka razy z wypiętymi wtryskami i cewkami .

    Poza tym nie wiem co temat robi w dziale tuning więc przenoszę do ogólnego







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    osobiście takie zabiegi uważam ,za przerost formy nad treścią :P
    Jak ogarnięta firma to nigdy nie składa turbo na sucho a przynajmniej te które ja dostawałem " z mojego źródełka" były nasmarowane.
    Olej na turbo idzie w 1 kolejności i to zaraz za filtrem. Jak ktoś zna budowe tego silnika to wie gdzie jest podłączony wąż zasilający turbinę w olej.
    Jak ciśnienie w silniku jest dobre, filtr oleju pełen to nie minie nawet sekunda a turbo dostanie świeży olej. Przykładem jest to ,że szklanki w głowicy jak motor jest sprawny napełniają się po 2-3 s a zanim olej trafi do głowicy i napełni 20 szklanek pod ciśnieniem to jest sporo więcej zachodu niż siknąć przewodem na turbo
    Oczywiście ten zabieg nigdy nie zaszkodzi ale uważam ,że turbo zdecydowanie dłużej się kreci po zgaszeniu motoru bez dostawy świeżego oleju niż podczas rozruchu ( mowa o sprawnym silniku oczywiście ).

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Oczywiście masz prawo do własnej opinii jednak w tym wypadku jesteś w błędzie.
    Pozwól że wytłumaczę Ci o co chodzi.

    Tutaj nie chodzi o to żeby po prostu części były nasmarowane ( bo wtedy wystarczyło by ''siknąć'' olejem w wejście / wyjście i po sprawie ) tylko o to aby wytworzyć ciśnienie i w pełni napełnić turbinę olejem zanim zacznie się obracać. Po co ?
    - poprzez recyrkulację oleju pozbywamy się wszelkich drobnych zanieczyszczeń które mogą ewentualnie znajdować się pomiędzy łożyskiem a oską wirników i ewentualnemu zagnieżdżeniu się ich w miększym materiale łożyska.
    - linia zasilająca turbo faktycznie jest pod dużym ciśnieniem ale jest bardzo wąska w przekroju podczas gdy linia spływowa jest '' luźna i otwarta'' . Z tego powodu minie trochę czasu zanim olej dojdzie wszędzie gdzie dojść powinien wypierając wszystkie pęcherze powietrzne.

    To wszystko dotyczy nowej turbiny jak i takiej po regeneracji i nie ma to za bardzo odniesienia do sytuacji kiedy wyłączamy silnik a turbina wciąż się obraca siłą rozpędu.

    Zresztą nawet zakładając że cóż ja mogę wiedzieć można odnieść się do zaleceń producentów turbin

    Garrett




    Borg Warner





    Z całym szacunkiem ale szczerze wierzę w to że ''chłopaki'' wiedzą lepiej
    Poza tym przy tak czasochłonnej robocie jak wymiana turbiny ten istotny krok to jak kropla w morzu i nie widzę żadnych istotnych powodów aby go pomijać .









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #11
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    Ja juz kiedys robilem turbo i padlo moze dlatego ze bylo zle robione
    albo ze nie lałem nowego oleju, i te nowe turbo to komplet robione i nawet mi dymku nie puszcza.
    I z tego co wiem to musi byc nowy olej a wtedy nie lałem nowego
    oleju.
    Motor mam w super kondycji bo pilnuje i dbam o niego,
    od wymiany oleju do wymiany.
    Ostatnio edytowane przez matimati ; 06-09-2015 o 21:20

  12. #12
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    oczywiście procedury procedurami ale nie zawsze należy się bezgranicznie słuchać poradników i manuali.
    Przykładem jest to ,że np w r32 koniecznie zalecają kupić nowe śruby do korbowodów , na mój gust było to nieuzasadnione i po kupnie nowych (500zł) okazało się ,że jednak miałem racje ale niestety Żuczek już kupił nowe dlatego zostały założone. Jak wiemy Garrett nie daje żadnej gwarancji na swoje produkty dlatego zabezpieczają się różnymi procedurami kruczkami ale w sumie dobrze bo jeśli ktoś poskłada nowy , suchy silnik z pustym filtrem oleju to takie kręcenie jest oczywiście uzasadnione ( zawsze też tak robię ). A poza tym różni ludzie to składają i czasem np w liniach może być syf albo w turbinie z racji ,że ktoś tego nie dopilnuje i jest to właśnie pewne zabezpieczenie na takie przypadki.
    Ale w wypadku gdy silnik chodził i jest napełniony olejem to kręcenie na sucho jest dobrą wolą nowego właściciela. Mity o pęcherzykach też łatwo obalić chociażby z tego względu ,że każda turbina którą zakładamy na auto była już używana.

    W takim wypadku turbo było smarowane i łożyska miały smarowanie bo wyważanie turbiny jak wiemy jest przy bardzo dużych obrotach dlatego nie widzę innej opcji ,żeby łożyska nie były porządnie smarowane.
    Turbo zostało wyjęte , otwory zaślepione( przynajmniej ja takie dostaje) i potem je zakładam na auto i śmigam. Z turbin które ja dostaje leje się olej w jakiś tam ilościach , a nawet z moich obu EFRów które miałem ciekł olej dlatego wiem ,że ich start nie był "na sucho".
    Idąc tą teorią to najlepiej było by przed każdym rozruchem kręcić na sucho ale ja nikomu nie narzucam. Na pewno na ten 1 raz nie zaszkodzi jeśli ktoś ma obawy , a na pewno jeśli silnik jest nowy a filtr oleju pusty jest to bardzo wskazane. Lecz jeśli ktoś pominał ten zabieg przy silniku który jest używany i składany w czystości to na pewno bym się niczego nie obawiał bo tak jak wcześniej pisałem , to turbo już "chodziło" i na pewno nie jest suche
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 07-09-2015 o 11:09

  13. #13
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    teraz jak mam nowe turbo to powiem cos pieknego,
    super sie zbiera a na dodatek katalizator poszedl.

    A zreszta tamte turbo bralo mi az 4 litry oleju
    i kopcil nawet jak był kat...dlatego kazdy musi uwazac
    komu daje turbo do roboty bo czesci z chin jest full
    Ostatnio edytowane przez matimati ; 07-09-2015 o 11:47

  14. #14
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ja z zasady stosuję się do ''manuali'' jeśli nie mam możliwości sprzętowych, chęci czy czasu aby w sposób naukowy i z niezbitymi dowodami dowieść że coś jest kompletną bzdurą i nie ma żadnego uzasadnienia

    Paweł, w zasadzie głównym powodem dla którego rozwinąłem ten temat było Twoje stwierdzenie że ta procedura jet ''przerostem formy nad treścią''. Jesteś w błędzie jeśli dalej tak twierdzisz choć z drugiej strony sam przyznajesz że zawsze tak robisz w pewnych okolicznościach.
    Następna sprawa jest taka że nie przeczytałeś chyba uważnie.
    Oczywistą sprawą jest że turbiny nie przychodzą suche, ze jest tam olej, że są smarowane przy wyważaniu, że są zatyczki itd...
    Tutaj chodzi o to aby był to olej pod ciśnieniem co jest konieczne dla prawidłowej pracy łożyska ślizgowego i bardzo znaczące dla kulkowego. Zanieczyszczenia to dodatkowa sprawa , lepiej chyba zastosować zasadę ograniczonego zaufania niż ślepo ufać że na pewno wszystko jest czyściutkie...
    Przy prędkościach obrotowych osi turbiny ( nawet na biegu jałowym ) nawet sekunda opóźnienia może mieć niekorzystny wpływ...


    Dalej... Ta sytuacja ( pierwsze uruchomienie ) to zupełnie nie to samo co kolejne odpalenia.
    Linie olejowe są puste , łożysko ślizgowe tylko nasmarowane , przy kolejnych odpaleniach nie jest tak samo.
    Zmierz przy następnej okazji ile oleju wydostanie się po odkręceniu spływu zaraz przy turbinie, ile dodatkowo wypłynie z tego samego miejsca po odkręceniu linii zasilającej i ile z samej linii zasilającej.

    Oczywiście nie stosowanie się do tej procedury pewnie nie spowoduje( choć może przy niesprzyjających okolicznościach ) od razu jakiejś awarii czego przykładem są Twoje doświadczenia tyle że nie istnieją żadne przeciwwskazania czy też ryzyko związane z jej stosowaniem a wręcz przeciwnie, są same korzyści.
    5 minut na to poświęcone jest jak już wspomniałem kroplą w morzu porównując do całej operacji wymiany turbiny.

    Tak więc osobiście polecałem, polecam i będę polecał tą procedurę w każdym przypadku pierwszego uruchomienia silnika z nowo zamontowaną turbiną, regenerowaną czy też nówką...


    Cytat Zamieszczone przez matimati Zobacz posta
    ..................kazdy musi uwazac
    komu daje turbo do roboty bo czesci z chin jest full
    Co racja to racja, jest sporo firm które robią to po łebkach, na kiepskich częściach i w brudnych warsztatach
    Z tego powodu jeśli nie znamy firmy i jej reputacji, regeneracja turbiny jest loterią ...








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #15
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    Artur to co napisales wyzej masz sto procent racji,
    a dwa sam widzialem jak firmy maja porzadek
    i jak ludzie robia auta poprostu maja wszystko gdzies.
    Nie dbaja o kogos auta -psuja,łamia plastiki i czesci
    w naszych autach.

Podobne wątki

  1. Regeneracja turbiny
    Przez _kris w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 01-07-2016, 11:06
  2. Turbo - regeneracja
    Przez mathellfire w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-10-2015, 13:41
  3. SPOT WROCLAW MAGNOLIA PARK
    Przez game23 w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 30-10-2012, 17:21
  4. TT Wroclaw
    Przez Messik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 06-01-2012, 23:14
  5. Quatro-WROCLAW-
    Przez nahay w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-10-2010, 14:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •