Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Czy mam... FIS?

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139

    Czy mam... FIS?

    Witajcie! Kolejny raz durne dla Was pytanie, na które sam odpowiedzi znaleźć nie umiem.. W związku z nabyciem ostatnio autka, w którym wyświetlacz nie działa - co w tt ponoć częste jest - mam pytanie odnośnie posiadania i nieposiadania FISa. Normalnie przyjąłbym, że FISa mam, ale przeglądając instrukcję obsługi od mojego auta coś mi przestało pasować - chodzi o manetkę do obsługi FIS, tą razem z wycieraczkami. W instrukcji było coś takiego:
    http://allegro.pl/przelacznik-zespol...641389479.html z guziczkami na końcu, oraz przyciskiem reset - o ile dobrze pamiętam.

    Mój natomiast wygląda tak:

    http://allegro.pl/audi-tt-8n-przelac...596138351.html - czyli bez guzików.

    Co do samego wyświetlacza - bo może się to okazać pomocne - Bardzo, bardzo, bardzo blado pod pewnym kątem widać, że:
    1) Na żółto zapala się obrazek dystrybutora, jak się włącza rezerwa - tak mniej więcej górna połowa wyświetlacza

    2) Jak się bardzo dobrze przyjrzeć to pokazuje, które drzwi są aktualnie otwarte - na podświetleniu czerwonym.

    Nic innego nie udało mi się wypatrzeć.

    Będę wdzięczny za rozwianie moich wątpliwości, czy mam szukać manetki, czy po prostu mam Africa-Limited-Edition

    btw: Po VIN nie sprawdzę.. nadany numer zastępczy, w zw. z utratą czytelności VIN na podszybiu.
    btw2: dopuszczam błąd w nomenklaturze. FIS traktuję jako zaawansowany komputer pokładowy, pokazujący spalanie itp, a nie tylko sam wyświetlacz. W każdym razie z treści postu widać o co mi chodzi.

    btw3: Licznik prawdopodobnie jest wymieniony na taki od innego auta, ponieważ nie pokazuje prawidłowo obrotów - zaniża je o kilkaset rpm i na jałowym pokazuje, że autko ma ok 300rpm zamiast 850 jakie widzi ECU. To może być istotna uwaga, jak mniemam


    EDIT: Licznik mam taki:


    Tylko, że co to godziny to jest taki znaczek, jak w zegarkach casio - że ustala się sama poprzez fale radiowe czy coś takiego. Dodatkowo co do wyświetlacza - Zajmuje on ok 1/2 tego okienka. Góra jest ciemna - tam powinny być jakieś kontrolki? Tzn zaraz ponad wyświetlaczem?
    Ostatnio edytowane przez avic ; 03-09-2015 o 09:20

  2. #2
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Wygląda na to, że masz tzw. półfis. Do tego skoro na czerwono ledwo co widać, że masz drzwi otwarte to znaczy , że jest od do wymiany( być może pomoże Ci w tym kolega Jerry). Co do pokazywania obrotów, może być uszkodzony silniczek od obrotomierza( też pomoże Jerry). Na górze nie ma kontrolek. Jest to zaślepione miejsce, w wersji z pełnym FIS-em, on zapełnia to miejsce. Ogólnie o tym na forum było nie raz.

  3. #3

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139
    Czyli jest możliwość, że moje auto wcale nie miało np wyliczania średniego spalania, jakiś limiterow prędkości itp? I wcale nie powinno być tej rozbudowanej manetki przyciskami?
    Ile kosztuje naprawa tego FIS u kolegi? Jeżeli to nie tajemnica.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Czyli jest możliwość, że moje auto wcale nie miało np wyliczania średniego spalania, jakiś limiterow prędkości itp? I wcale nie powinno być tej rozbudowanej manetki przyciskami?
    Ile kosztuje naprawa tego FIS u kolegi? Jeżeli to nie tajemnica.

  4. #4
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Napisz do kolegi i zapytaj
    Using Tapatalk

  5. #5
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    Cytat Zamieszczone przez avic Zobacz posta
    Czyli jest możliwość, że moje auto wcale nie miało np wyliczania średniego spalania, jakiś limiterow prędkości itp? I wcale nie powinno być tej rozbudowanej manetki przyciskami?
    Jak najbardziej jest taka możliwość, tak jak napisał Piotrek masz półfis i tam nie było tych "bajerów"
    Proste są dla szybkich aut a zakręty dla szybkich kierowców

    https://www.facebook.com/SzefKuchniPodOrlem?ref=hl

  6. #6

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139
    Ok, sprawa wyjaśniona Myślałem, że mam licznik od innego auta po jakiejś grubszej rzeźbie, ale wychodzi, że to jednak africa limited edition Byłbym jeszcze tylko wdzięczny za info jakie tam informacje wyświetlają się na małym FISie, bo jeżeli to tylko kontrolka od rezerwy, otwarcie drzwi i niewiele więcej..to raczej nie będę płacił kilku stów za naprawę.

  7. #7

    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Tuchola
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    266
    Płyn chłodniczy poniżej min ,Ciśnienie oleju, temperatura zewnętrzna,rezerwa ,drzwi, kończące sie klocki,Płyn hamulcowy poniżej min,Ilość km do wymiany oleju serwisu.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez RoGaS ; 04-09-2015 o 15:09

  8. #8

    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Elbląg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Black
    Posty
    48
    To raczej podstawowa naprawa przy zakupie takiego auta, jak to wygląda żeby licznik "ledwo zipał" w takim samochodzie a sama naprawa nie jest jakimś mega kosztem.
    Naprawa FISa i silniczkow + sprawdzenie czy cos wiecej to kolo 400/500 zł ale warto je wydac bo sam to przerabialem w swoim liczniku.
    Samochod od razu inaczej wyglada

  9. #9
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    cala naprawa licznika koszt okolo 1000zl

  10. #10

    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Tuchola
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    266
    To lepiej kupić używkę sprawną z 1/2 fis od 100 do 300 zł dostanie.Ostatnio sprzedawałem za 100 zł z Pinem i ustawieniem przebiegu.
    Jakby co mogę pomoc z wyciągnięciem Pinu i korektą licznika.
    Ostatnio edytowane przez RoGaS ; 04-09-2015 o 19:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •