Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 24 z 24

Wątek: Eksplozja oleju, płonące TT.

  1. #16
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    także przyjrzałbym się głowicy bo gniazda i zawory także pewnie powypalane. Zmierzyć też czy zawory są proste bo lubią się krzywić a potem urwać ;/
    Odnośnie 2.0 fajna opcja ale potrzebny , wał kuta korba i tłoki np od 2.0 tfsi. Lekka ich przeróbka i będzie działać tak jak trzeba :P
    Tylko wały i tłoki zrobiły się chodliwym towarem. Można spróbować zrobić to z wałem z 1.9 tdi ale potrzebne do tego są krótsze korby i troszkę innych patentów. Za jakiś czas powinienem zdać relacje jak to wychodzi z 1.9 tdi bo z wałem od 2.0 przerabiałem i działa całkiem zacnie

  2. #17
    Awatar Bejrut
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    silver
    Posty
    389
    Hmm. Walki z silnikiem ciąg dalszy. Dziś wytargałem wreszcie silnik. Nie polecam wyciągać samego silnika. Chciałem przyspieszyć zostawiając skrzynię a zajęło mi to 2h ( skrzynię odkręcił bym w 40min) . No cóż jak się chce być mądrzejszym do service manual....
    Co nowego pokazują zdjęcia:





    Turbina się kręci, luzów nie ma oddam jednak do sprawdzenia.
    Zdjąłem też sprzęgło. Tarcza, łożysko do wymiany. Natomiast dwumas brzmi tak:
    https://www.youtube.com/watch?v=4GBr...ature=youtu.be
    może tak się ruszać?

    A tu prawdopodobny sprawca pożaru:




    I teraz pytanie. Reszta tłoków ok. Muszę szlifować wszytko i czy po szlifie muszę założyć nowe tłoki czy tylko nowe pierścienie?
    Gdzie w małopolsce lub podkarpaciu oddać blok do szlifu by mieć pewność że zrobią to dobrze?

    Dalej nie mam pojęcia co było przyczyną takiego zniszczenia?

    Na tłokach są widoczne wgniecenia jakby po zaworach. To norma czy rozrząd przeskoczył?
    Ostatnio edytowane przez Bejrut ; 01-09-2015 o 21:30

  3. #18

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Dubaj, Z.E.A.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    279
    Ślady na tłoku są po kontakcie z zaworami I nie jest to normalne. Miałem podobne po zerwaniu paska rozrządu.

  4. #19

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    pewnie przeskoczył rozrząd i zapewne większość zaworów pogięło

  5. #20
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jakby kolega potrzebował to mam sporo zaworów i mogę je pomierzyć, oszlifować czyli tylko do dotarcia i założenia bedą
    Z tłokiem też poratuję ale trzeba sprawdzić czy cylinder wyda na nominał
    Być może rozrząd był przestawiony i coś się przygrzało albo komuś zamiast 5 bieg wchodził 3 i dlatego takie cyrki ( koledze od leona tak się zdarzało i też na tłokach były ślady zaworów)

  6. #21
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Tak, zgadzam się że trzeba również dokładnie sprawdzić zawory ..

    Cytat Zamieszczone przez Bejrut Zobacz posta
    ....................
    I teraz pytanie. Reszta tłoków ok. Muszę szlifować wszytko i czy po szlifie muszę założyć nowe tłoki czy tylko nowe pierścienie?
    Gdzie w małopolsce lub podkarpaciu oddać blok do szlifu by mieć pewność że zrobią to dobrze?

    Dalej nie mam pojęcia co było przyczyną takiego zniszczenia?

    Na tłokach są widoczne wgniecenia jakby po zaworach. To norma czy rozrząd przeskoczył?
    Jeśli konieczny będzie szlif to musisz wymienić wszystkie tłoki bo wtedy muszą być już w pierwszym nad wymiarze.
    Jeśli szlif nie będzie konieczny to jeden nowy tłok i nowe pierścienie na wszystkie tłoki.

    Teraz zasadniczą sprawą będzie przyjrzenie się felernemu cylindrowi i ocena sytuacji.
    Musisz sprawdzić czy na ściance cylindra nie ma głębokich rys i wżerów oraz pomierzyć wszystkie cylindry na owalność .
    Domyślam się że na pokrzywdzonym cylindrze może być w jego ścianę wtarta pewna ilość aluminium co sugerują fotki tłoka tak więc musisz to usunąć i zobaczyć jak żeliwo wygląda .

    Jeśli okaże się że nie trzeba robić szlifu ( daje 50/50 ) to wystarczy ręczne honowanie do którego będzie Ci niezbędna specjalna ''szczotka'' montowana na wiertarkę ( Flex-Hone )


    Po takiej operacji oczywiście nowe pierścienie a po skończeniu remontu docieranie metodą opisaną na forum.

    Odnośnie koła zamachowego to ciężko na filmie zobaczyć dokładnie, wydaje mi się zbyt luźne ale na podstawie tego filmu nie jestem w stanie postawić diagnozy.
    Zamieszczałem kiedyś na forum instrukcję jak sprawdzać koło 2 masowe. Jak nie znajdziesz to postaram się poszukać i jeszcze raz wrzucić..

    Jeśli chodzi o przyczynę odciśniętych zaworów na tłoku to może być przestawiony rozrząd tak jak koledzy wspomnieli ale moim zdaniem równie dobrze mogło do tego dojść po stopieniu tłoka.
    Tłok stracił swoje pasowanie w cylindrze przez co możliwe były jego większe ruchy w płaszczyźnie mocowania z głowicą .
    Ta teoria pasowała by jednak tylko jeśli na innych tłokach nie było by żadnych nawet minimalnych śladów kontaktu z zaworami a o tym jednoznacznie nie napisałeś.

    Niestety nie pomogę w kwestii polecenia kogoś z małopolski do wykonania szlifu jeśli byłby potrzebny..
    Może ktoś jednak zna firmę godną zaufania ...

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Można spróbować zrobić to z wałem z 1.9 tdi ale potrzebne do tego są krótsze korby i troszkę innych patentów. Za jakiś czas powinienem zdać relacje jak to wychodzi z 1.9 tdi bo z wałem od 2.0 przerabiałem i działa całkiem zacnie
    Jeśli chodzi o strokera to z wałem 1.9TDI jak najbardziej się da i nie trzeba próbować bo od lat jest to praktykowane.
    Używając odpowiednich tłoków nie trzeba też krótszych korb i wychodzi wtedy tzw 2.1L (2067cc) .
    No chyba że byłoby to robione na jakichś ''home made'' tłokach to wtedy możliwe że i korby krótsze będą konieczne








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #22
    Awatar Bejrut
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    silver
    Posty
    389
    Niestety ślady są na wszystkich tłokach podejrzewam że może przez akcje z biegami(3 zamiast 5). Pasek i łańcuszek rozrządu całe więc raczej rozrząd nie przeskoczył( choć przyznam że nie sprawdziłem przed zdjęciem:/ ).

  8. #23
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    A może z jakiegoś powodu miałeś stukowe na tym cylindrze a odciski na tłokach pojawiły się wcześniej właśnie z nieprawidłowego przepięcia? Sprawdź wtrysk na tym cylindrze.
    Stukowe mogło załatwić pierścienie bardzo szybko czego konsekwencją było stopienie tłoka.

  9. #24
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Bejrut Zobacz posta
    Niestety ślady są na wszystkich tłokach podejrzewam że może przez akcje z biegami(3 zamiast 5). Pasek i łańcuszek rozrządu całe więc raczej rozrząd nie przeskoczył( choć przyznam że nie sprawdziłem przed zdjęciem:/ ).
    skoro masz 2001 rok to sprawdź błędy na vag, jeśli rozrząd przeskoczyl to na pewno się zapisały.
    Auto ma swoje lata i nie wiadomo co kiedyś ktoś wywinał i być może kupiłeś już auto gdzie któremuś mechanikowi coś nie wyszło z rozrządem...

Podobne wątki

  1. Kontrolka oleju
    Przez szweda w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 131
    Ostatni post / autor: 25-03-2019, 12:08
  2. wymiana oleju
    Przez siwycyfra w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-01-2017, 22:34
  3. Zakup oleju.
    Przez wolkriss1797 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-04-2016, 21:30
  4. Ciśnienie oleju??
    Przez RoGaS w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-11-2014, 21:35
  5. MAF w oleju
    Przez schabek17 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-06-2012, 08:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •