Super odpowiedź Acid! Nic nie zagmatane, wiem więcej niż wcześniej, dzięki. Dopiero rozszerzyłem swój amatorski warsztat o klucz dynamometryczny (nic szczególnego, Bass Polska, 14-120nm). To co napisałeś o sile przy dokręcaniu na oko to wczoraj zdałem sobie sprawe, jak dokręciłem jedną śrubę "na oko", czyli o tyle ile mi się wydawało, że w porządku, a drugą taką samą z siłą 14nm... a różnica była ogromna. :0 Jestetm ciekaw ile wcześnie takich małych śrubek za mocno dokręciłem...

Kupiłem klucz bo będę się zabierał za rozrząd (więc trafny przykład!), więc chciałem, żeby wszyściuteńkie, nawet te najmniejsze, śruby były odpowiednio dokręcone, no i jescze te 4 cholerne śruby od poduszki silnika. Oj długo się z nimi główkowałem. W końcu stwierdziłem, że to są tak wielkie siły i tak ważne śruby, że trzeba je precyzyjnie dokręcić.

Tak swoją drogą to zdziwiłem się jak mało to 120nm przy dokręcaniu śruby od felgi. Kiedyś to niemal skakałem po kluczu, bo nie chciałem, zeby mi koło odleciało przy szybszej jeździe.

W każdym bądź razie dzięki wielkie za pomoc. Masz rację, że 2 czy 4nm przy tak małej wartości to w sumie nic. To tak, jakby wziąć mniejszy klucz dynamometryczny, ustawić na 4nm i przekręcić... pewnie to jednym palcem możnaby było.