Pokaż wyniki od 1 do 15 z 43

Wątek: [red5555] Audi TT Roadster Quattro 2000r

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar red5555
    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Danzig
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    217
    Podjechałem dzisiaj z odpryskiem na przedniej szybie do Nordglassu na ul. Jagielskiej w Warszawie.
    Okazało się że już wcześniej odprysk był naprawiany i wypadło jedynie wypełnienie.
    Panowie od ręki (w bardzo miłej atmosferze) wypełnili ubytek, trwało to wszystko może z 10 minut i w dodatku nic nie wzięli za usługę !

    Normalnie pełna naprawa takiego uszkodzenia kosztuje około 140zł.
    Byłem w tym serwisie już chyba 3 raz i zawsze było fachowo i bardzo uprzejmie.

    Krótko mówiąc polecam !

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Trochę czasu dzisiaj znalazłem więc wpadły:

    Białe klubowe rameczki tablicy rejestracyjnej - dzięki nonamed !

    Osłona na zbiorniczek wyrównawczy w komorze silnika - dzięki Jerry !

    Założyłem spinki na pasy bezpieczeństwa - w końcu nie będzie mnie denerwowało wieczne poszukiwanie klamry - teraz jest na górze pasa

    No i w ramach odmładzania auta założyłem nowszego typu wycieraczki (Aero) przedniej szyby, oryginalny produkt Audi, kupiony komplet ramion i wycieraczek na eBay

    Tak wyglądało przed:


    Tak wygląda po:


    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Trochę czasu ostatnio miałem więc wymieniłem olej silnikowy na zalecany Motul X-CESS 8100 5w40, udało mi się trafić przy okazji na promocję i wymianę za 1zł
    doszły filtry oleju, powietrza i kabinowy Mann`a.

    Jako że zbliża się sezon deszczowy postanowiłem też zaimpregnować dach, nie wiadomo kiedy i czy w ogóle był wcześniej impregnowany. Po przeczytaniu kilku testów ostatecznie zdecydowałem się na komplet Sonaxa: płyn do czyszczenia i impregnat. Póki co nie było deszczu żeby sprawdzić efekty

    Dzięki Jerremu wpadły również diody do oświetlenia tablicy rejestracyjnej, przy okazji Jerry zauważył a może raczej wysłuchał swoim doświadczonym uchem że przepuszcza mi zawór odcinający w układzie podciśnienia...
    część o oznaczeniu 06A145710P w serwisie kosztuje około 160zł, udało mi się kupić nówkę oryginalną trochę taniej, po wymianie samochodzik przyśpiesza zupełnie inaczej

    Na koniec korzystając z ładnej pogody postanowiłem odświeżyć trochę tapicerkę. Komplecik Colourlock`a do mycia i konserwacji skóry poszedł w użycie. Trochę przybrudzona była skórka... teraz po zabezpieczeniu jest milsza w dotyku, drobne przebarwienia też jakby mniejsze
    W przyszłości może użyję kremu koloryzującego ale póki co nie ma takiej potrzeby.
    Kierownica która była wybłyszczona i miejscami wyglądała już na trochę zmęczoną potraktowałem zestawem SAPHIR: płynem do mycia RENOMAT i na koniec 2 warstwy czarnego kremu koloryzującego. Efekt sujper ! Kierownica wygląda bardzo ładnie, bez wybłyszczeń i przebarwień, równomiernie czarna i lekko matowa.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    w ramach dalszego doprowadzania mechaniki do porządku auto wylądowało u mechanika na duży przegląd:
    wymiana kompletnego rozrządu (pasek Conti + napinacze Ina + pompa Hepu)
    wymiana paska wielorowkowego osprzętu razem z rolką napinacza
    uszczelnienie miski olejowej
    wymiana gum zawieszenia układu wydechowego
    uszczelnienie pompy wspomagania
    wymiana filtra i oleju w Haldexie + wsadzenie sportowego insertu
    wymiana oleju w skrzyni biegów i tylnym moście (Motul Gear 300 75W90)
    wymiana uszczelniacza i gumowego łącznika oraz łożyska wału napędowego
    wymiana uszczelki pokrywy zaworów
    regeneracja turbosprężarki: wymiana żeliwa (stare okazało się być w kilku miejscach popękane), środek turbiny w dobrym stanie więc został przełożony i wyważony
    wymiana tylnych tulei przednich wahaczy


    uff....

    z gadżetów wymiana oświetlenia wewnętrznego na ledy, przygotowania do zamontowania zestawu BT HF + zmieniarki mp3 Blaupunkta

    Projekt OSIR Orbit Gear made in Poland zakończony !

    rozpoczęta faza testów:



    Ostatnio edytowane przez red5555 ; 12-11-2015 o 21:15

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] Sprzedam Audi TT 1.8t 225KM quattro 2000r.
    Przez skatejol92 w dziale Sprzedam - samochód
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-08-2017, 23:44
  2. Ubezpieczenie Audi TT MK 1 Quattro 225KM 2000r
    Przez jarex w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-11-2013, 13:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •