Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 43

Wątek: [red5555] Audi TT Roadster Quattro 2000r

  1. #1
    Awatar red5555
    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Danzig
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    217

    [red5555] Audi TT Roadster Quattro 2000r

    Po blisko 2 latach spędzonych na forum, czytaniu, czytaniu i czytaniu... w końcu nabyłem swoją srebrną strzałę !
    Wybierałem pomiędzy Audi i Mercedesem SLK pierwszej generacji.
    Audi bardziej zaawansowane technologicznie, wg mnie lepsza jakość wykonania no i lepsze osiągi
    Na plus mercedesa przemawiał sztywny dach i generalnie trochę niższa cena... ale chyba jestem jeszcze za młody na mercedesa
    Ale tak na poważnie to forum zadecydowało o ostatecznym wyborze !
    Ilość wiadomości, wiedzy i pomoc wzajemna pomiędzy klubowiczami wywarła na mnie duże wrażenie !
    No dobrze koniec tej wazeliny...

    Srebrne Audi TT Roadster oczywiście quattro 225km z 2000r. Czarne skóry w środku. Wyposażenie typowe dla tego modelu: m.in. Xenony, Bose ze zmieniarką na 6cd.
    Samochód wg licznika ma 144 tys. km, był sprowadzony ze Szwajcarii 5 lat temu z przebiegiem około 70 tys. (wg książki serwisowej - chyba oryginalna bo z naklejką taką samą jak w bagażniku).

    Zewnętrznie jak na samochód 15-to letni bardzo zadbane - praktycznie bez żadnych wgniotek, 2 małe rysy / ślady na lakierze na zderzakach. Wg pomiaru miernikiem lakieru lakierowany był tylny prawy błotnik (nawiasem mówiąc trochę słabo bo widać miejscowo ślady na lakierze jakby przetarty ?). Przedni zderzak ma liczne drobne ślady od kamyków. Przyklejony znaczek Quattro do listwy grila.
    Korozji nie stwierdziłem, na podwoziu również.
    Wszystkie szyby oryginalne, przedni prawy błotnik był odkręcany widać na śrubach, lampa przednia prawa nie ma napisu Bosch, lewa ma (więc chyba nieoryginalna ?), pod maską brak osłony nad zbiornikiem płynu chłodzącego i 2-3 spinek osłon silnika. Silnik suchy, zero wycieków itp.
    W środku również stan wzorowy, wnętrze czyste i zadbane, może jedynie kierownica trochę wyślizgana ale reszta ok. Praktycznie cale wyposażenie elektryczne sprawne !!! FIS 100%, wszystkie przełączniki działają.
    Dach niezniszczony i nie zmęczony słońcem, szczelny i składa się sprawnie aczkolwiek sporadycznie trzeba mu pomóc w otwieraniu bo się zastanawia (płyn w pompie hydraulicznej do uzupełnienia ?)

    Jestem 5 właścicielem w Polsce. A jeśli liczyć 2 właścicieli z jednej rodziny i ostatniego sprzedawcę, który miał samochód przez 3 tygodnie to w zasadzie jestem 3 właścicielem
    Mechanicznie na tyle ile się znam w porządku Jedzie prosto, hamuje równo, nie dymi, pali w trasie 8-9 l, w mieście 12l.
    Zbiera się jak wariat sztywne zawieszenie tak że plomby wypadają W porównaniu z moim C5 z hydropneumatycznym zawieszeniem to jak wozem drabiniasty, ale w zakrętach jedzie jak gokart - rewelacja !
    Przegląd techniczny przeszedł bez zastrzeżeń, na komputerze jedynie 2 stare błędy, które mam na wydrukach od pierwszego właściciela w Polsce. Nawiasem mówiąc serwisował on auto w serwisie Audi na Śląsku - są faktury m.in. z wymiany oleju i filtru w Haldexie sprzed 2 lat. Są też notatki z przebiegiem o wymianie rozrządu po sprowadzeniu auta z zagranicy, wymieniane były również cewki (stare w bagażniku).

    To co do zrobienia:
    Kosmetyka: polerowanie śladów na lakierze zderzaka przedniego i naprawa małego odprysku (3-4mm) na przedniej szybie. Muszę kupić spinki /stopery do pasów bezpieczeństwa bo denerwuje mnie ciągłe szukanie klamry pod fotelem (też nie macie tych spinek ?)
    Impregnacja dachu bo nie wiem kiedy była robiona.
    Mechanicznie: trzeba chyba mimo wszystko rozrząd wymienić dla spokoju i pewności (wg notatek ma 70 tys.), no i pakiecik startowy: olej (wg przywieszki był wymieniany w X 2014), filtry, Haldex ? - filtr i olej ma 2 lata wg faktury z serwisu
    Najpewniej też do wymiany będą tarcze i klocki bo wydaje mi się po ich wyglądzie, że już czas na nie...
    A i komplecik opon letnich bo auto jest na zimówkach (sic !) - upatrzyłem sobie Dunlopy Sport Maxx 225/45/17

    Pierwsza samodzielna naprawa wg informacji z forum już się odbyła zaraz po zakupie: świeciła się kontrolka dachu, pomimo że działał prawidłowo, szyby raz się domykały, raz nie, uchylały lub nie i generalnie wariowały. Przyklejenie 3 mm podkładki na czujniku zamknięcia dachu naprawiło wszystkie problemy: szyby perfekcyjnie działają, kontrolka się nie pali

    No to koniec przynudzania i parę zdjęć zrobionych przez sprzedawcę (myślę że się nie obrazi)
    Aha no i auto jest kupione w Radomiu...








  2. #2
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    Wygląda sympatycznie Chyba sporo osób waha się między MB SLK a TT. Moim zdaniem TT nie jest tak klaustrofobiczne w środku jak SLK

  3. #3
    Awatar molendez
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    York/Siemianowice Slaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    368
    Ładne TT , ja bym się nie zastanawiał nad Slk ani chwili , jak dla mnie wnętrze TT bije na głowę SLK .

  4. #4
    Awatar red5555
    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Danzig
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    217
    Są już 4 nowe buty:
    Dunlop Sport Maxx RT 225/45 17 - generalnie cisza i komfort jazdy

    no i gałeczka wypolerowana - wygląda jak nowy fabryczny element (ręczna robota: papier 240 - 400 - 1000 - 2500 i na koniec odrobina lakieru bezbarwnego)

    Efekt:

  5. #5
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Niestety ale szybko zmatowieje, chodź ja bardziej wolę matowe więc i może Tobie się spodoba.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #6
    Awatar red5555
    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Danzig
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    217
    no właśnie zobaczymy jak będzie z upływem czasu, już teraz jest taki półmat nie ma pełnego połysku

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Gratuluję wytrwałości w poszukiwaniach i oczywiście auta
    Furka prezentuje się dobrze, wygląda na zadbaną i do tego w super wersji silnikowej / napędowej








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Pięknie gałeczkę wypolerowałeś! Znaczy no, ten.... :d

  9. #9
    Awatar red5555
    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Danzig
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    217
    no no ! bez skojarzeń proszę !

  10. #10
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    Pięknie gałeczkę wypolerowałeś! Znaczy no, ten.... :d
    Głodnemu, chleb na myśli

  11. #11
    Awatar red5555
    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Danzig
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    217
    Podjechałem dzisiaj z odpryskiem na przedniej szybie do Nordglassu na ul. Jagielskiej w Warszawie.
    Okazało się że już wcześniej odprysk był naprawiany i wypadło jedynie wypełnienie.
    Panowie od ręki (w bardzo miłej atmosferze) wypełnili ubytek, trwało to wszystko może z 10 minut i w dodatku nic nie wzięli za usługę !

    Normalnie pełna naprawa takiego uszkodzenia kosztuje około 140zł.
    Byłem w tym serwisie już chyba 3 raz i zawsze było fachowo i bardzo uprzejmie.

    Krótko mówiąc polecam !

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Trochę czasu dzisiaj znalazłem więc wpadły:

    Białe klubowe rameczki tablicy rejestracyjnej - dzięki nonamed !

    Osłona na zbiorniczek wyrównawczy w komorze silnika - dzięki Jerry !

    Założyłem spinki na pasy bezpieczeństwa - w końcu nie będzie mnie denerwowało wieczne poszukiwanie klamry - teraz jest na górze pasa

    No i w ramach odmładzania auta założyłem nowszego typu wycieraczki (Aero) przedniej szyby, oryginalny produkt Audi, kupiony komplet ramion i wycieraczek na eBay

    Tak wyglądało przed:


    Tak wygląda po:


    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Trochę czasu ostatnio miałem więc wymieniłem olej silnikowy na zalecany Motul X-CESS 8100 5w40, udało mi się trafić przy okazji na promocję i wymianę za 1zł
    doszły filtry oleju, powietrza i kabinowy Mann`a.

    Jako że zbliża się sezon deszczowy postanowiłem też zaimpregnować dach, nie wiadomo kiedy i czy w ogóle był wcześniej impregnowany. Po przeczytaniu kilku testów ostatecznie zdecydowałem się na komplet Sonaxa: płyn do czyszczenia i impregnat. Póki co nie było deszczu żeby sprawdzić efekty

    Dzięki Jerremu wpadły również diody do oświetlenia tablicy rejestracyjnej, przy okazji Jerry zauważył a może raczej wysłuchał swoim doświadczonym uchem że przepuszcza mi zawór odcinający w układzie podciśnienia...
    część o oznaczeniu 06A145710P w serwisie kosztuje około 160zł, udało mi się kupić nówkę oryginalną trochę taniej, po wymianie samochodzik przyśpiesza zupełnie inaczej

    Na koniec korzystając z ładnej pogody postanowiłem odświeżyć trochę tapicerkę. Komplecik Colourlock`a do mycia i konserwacji skóry poszedł w użycie. Trochę przybrudzona była skórka... teraz po zabezpieczeniu jest milsza w dotyku, drobne przebarwienia też jakby mniejsze
    W przyszłości może użyję kremu koloryzującego ale póki co nie ma takiej potrzeby.
    Kierownica która była wybłyszczona i miejscami wyglądała już na trochę zmęczoną potraktowałem zestawem SAPHIR: płynem do mycia RENOMAT i na koniec 2 warstwy czarnego kremu koloryzującego. Efekt sujper ! Kierownica wygląda bardzo ładnie, bez wybłyszczeń i przebarwień, równomiernie czarna i lekko matowa.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    w ramach dalszego doprowadzania mechaniki do porządku auto wylądowało u mechanika na duży przegląd:
    wymiana kompletnego rozrządu (pasek Conti + napinacze Ina + pompa Hepu)
    wymiana paska wielorowkowego osprzętu razem z rolką napinacza
    uszczelnienie miski olejowej
    wymiana gum zawieszenia układu wydechowego
    uszczelnienie pompy wspomagania
    wymiana filtra i oleju w Haldexie + wsadzenie sportowego insertu
    wymiana oleju w skrzyni biegów i tylnym moście (Motul Gear 300 75W90)
    wymiana uszczelniacza i gumowego łącznika oraz łożyska wału napędowego
    wymiana uszczelki pokrywy zaworów
    regeneracja turbosprężarki: wymiana żeliwa (stare okazało się być w kilku miejscach popękane), środek turbiny w dobrym stanie więc został przełożony i wyważony
    wymiana tylnych tulei przednich wahaczy


    uff....

    z gadżetów wymiana oświetlenia wewnętrznego na ledy, przygotowania do zamontowania zestawu BT HF + zmieniarki mp3 Blaupunkta

    Projekt OSIR Orbit Gear made in Poland zakończony !

    rozpoczęta faza testów:



    Ostatnio edytowane przez red5555 ; 12-11-2015 o 21:15

  12. #12
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Elegancko!
    Te Terrere Terrere terererererere …

  13. #13
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Sporo zrobiłeś przy aucie tak więc gratuluję i niech się odwdzięcza teraz

    Co do tego pierścienia to przydały by się jakieś lepsze fotki aby to obiektywnie ocenić, koncept mi się zawsze podobał
    Jak możesz to daj jakieś zbliżenie ale na początek może z wyłączonym oświetleniem.









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #14
    Awatar red5555
    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Danzig
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    217
    z wyłączonym oświetleniem praktycznie nic nie widać
    ewentualnie można się dopatrzeć bezbarwnej płytki grubości 2mm

  15. #15
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    A ja bym prosił kolegę o opis jak to zrobił, w dziale zrób to sam
    Using Tapatalk

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] Sprzedam Audi TT 1.8t 225KM quattro 2000r.
    Przez skatejol92 w dziale Sprzedam - samochód
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-08-2017, 23:44
  2. Ubezpieczenie Audi TT MK 1 Quattro 225KM 2000r
    Przez jarex w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-11-2013, 13:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •