Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: USA - Audi TT pojawia się na liście nowo wschodzących klasyków

  1. #1
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863

    USA - Audi TT pojawia się na liście nowo wschodzących klasyków

    Hagerty w jednym z artykułów opublikował listę 10 samochodów które według nich wschodzą na pozycje klasyków.
    Co ciekawe, na liście znajduje się też właśnie Audi TT (8N) .
    W pewnym stopniu mnie to cieszy choć realistycznie, auto podoba mi się tak samo niezależnie od statusu jaki posiada
    Na ile trendy amerykańskie będą mieć wpływ na resztę świata, trudno zawsze przewidzieć..

    Link do publikacji

    https://www.hagerty.com/Articles-Vid...ews%208-5-2015

    Cytat dla leniwych

    1998-2006 Audi TT MKI The first-generation TT is a sure-fire emerging classic. With unmistakable styling courtesy of Freeman Thomas, it’s reminiscent of a 1950s Porsche 356 in some ways. The Bauhaus-like interior is a design freak’s dream as is the optional baseball glove interior. Now is the time to snap up a V-6 Quattro coupe.
    I tłumaczenie na szybko

    TT pierwszej generacji jest najpewniejszym wschodzącym klasykiem. Niepowtarzalna stylizacja zawdzięczana / autorstwa Thomas Freeman , przypomina w pewnym sensie Porsche 356 z 1950 r .Wnętrze jakby (rodem) z Bauhaus* jest jak marzenie zapalonych projektantów podobnie jak i opcjonalna wersja wnętrza w stylu rękawicy bejsbolowej (u nas mokasyn). Teraz jest (dobry) czas, aby zdobyć ( dorwać , capnąć ) V-6 coupe quattro


    (*)Bauhaus był najbardziej wpływową modernistyczną szkołą artystyczną XX wieku. Ich podejście do nauczania i rozumienia relacji sztuki do społeczeństwa i technologii, miało ogromny wpływ na wiele trendów zarówno w Europie jaki w Stanach Zjednoczonych nawet długo po zamknięciu uczelni..



    Zapraszam do dyskusji










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #2
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Ja bym się z nimi zgodził w 100 procentach. Jakby nie patrzeć to jest bardzo oryginalne auta na wskroś przypominające nieco Porsche 911, ale posiadające też własny styl. Swoją TTtkę posiadam od niedawna, ale niemal non stop ludzie na parkingu pytają się co to za samochód, mimo że od jego premiery minęło już 17 lat

    Jak dla mnie to taki swoisty przedstawiciel retro-futuryzmu i raczej jego stylistyka nieprędko się zestarzeje

  3. #3
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    PoprosTTu jest ponadczasowe zawsze to muwilem, jedni je kochaja inni nienawidza ale nie da sie przejsc obojetnie
    I TT

  4. #4
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Wiedziałem że to w końcu nastąpi już dawno, dla tego te kupiłem ten samochód

  5. #5
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,364
    Teraz największy dylemat
    zostawiać TT ori czy modzić?

    A tak naprawdę to super, że zostaje klasykiem. Zawsze zwiększa to szanse na większy zysk ze sprzedaży po kilku latach
    Ostatnio edytowane przez _kris ; 15-08-2015 o 23:39
    __________________________
    Pozdrawiam

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zgadza się Panowie , my entuzjaści zdajemy sobie sprawę z pewnych faktów od dawna tyle że w tym przypadku zostało oficjalne jakby uznane to o czum spekulowało się od jakiegoś czasu .

    Modzić czy nie modzić to już kwestia indywidualna , zawsze niezależnie od auta prędzej sprzeda się seryjna sztuka i pewnie za większe pieniądze jeśli mowa o klasykach .
    Najistotniejsze jest to co komu sprawia frajdę i satysfakcje..
    Ktoś będzie się cieszył z samego faktu posiadania seryjnego auta które może mieć potencjał do wzrostu wartości, ktoś inny z kolei czerpie radość z jazdy mocną ulepszoną pod wieloma względami furą i dodatkowo ma duża frajdę z pracy przy aucie .
    Myślę że status auta jaki by nie był nie powinien przysłaniać głównego celu posiadania takiego auta czyli frajdy

    Osobiście i tak nie mam w planach sprzedaży tego auta wiec szczególnie nie podnieca mnie ewentualny wzrost wartości nie mniej jednak jeśli ktoś bije się z myślami typu ''sprzedawać czy nie'' to być może powinien przemyśleć opcję z zatrzymaniem auta przez jakiś jeszcze czas
    Podobnie Ci którzy planują zakup w jakiejś dalszej przyszłości, może powinni zrobić to wcześniej..








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    Pytanie ile będzie jeszcze trzeba czekać zeby TT zaczelo wzrastac na wartosci mysle ze conajmniej 5lat

  8. #8

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Biorąc od uwagę aktualną modę na klasyki i ofertę w tym segmencie to TT musiałoby mieć z 20 lat i być w ORI stanie. Spójrzcie tu www.klasykagatunku.pl i wszystko jasne
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  9. #9
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,038
    Nim sie spojrzymy a niektore egzemplarze beda mialy po 20 lat ale czy w idealnym stanie to watpie niestety.

  10. #10
    Awatar 4mario
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    264
    Porsche 356???? To chyba mój srebrny roadster (i nie tylko mój ) Byle by nie tak jak James Dean....

  11. #11
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Być może Audi TT stanie się young timer ale moim zdaniem musi minąć jeszcze co najmniej 10 lat i wtedy roczniki 2000 z przebiegiem 80k w idealnym salonowym stanie mają szanse zyskiwać na wartości w USA. W Polsce jeżeli chodzi o mk1 nastaje teraz era na szrot tajmera bo najtańsze modele można kupić już za 12k PLN. Kupują je ludzie którzy nie mają dużo kasy samochód, a potem zaskakują go koszty serwisu bo przecież to miał być taki ładniejszy golf i niestety zaniedbują stan który robi się coraz gorszy. Jak już najgorsze modele trafią na złom, te które przetrwają w super stanie mają szansę stać się coraz droższe

  12. #12
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    MaTTeusz - Wydaje mi się że raczej nie prędzej choć zatrzymanie spadku i minimalny wzrost powinny nastąpić wcześniej..

    PawelM - Zgadza się pewnie ale to o czym wspomniałeś dotyczy wielu aut które kiedyś były drogie .
    Audi, BMW, Mercedes, zobacz ''jakie fury'' można kupić w przedziale 15 -25 tyś . Też kupują bo jak coś to się zrobi u ''wujka' w szopie'' na używkach a potem zonk

    Tak czy inaczej , pożyjemy to zobaczymy . Nikt z nas nie jest w stanie dokładnie przewidzieć takich spraw .







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •