Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 37

Wątek: Strzela w prawym kole nie przegub

  1. #16
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    wiewioraandrzej ja jestem mechanikiem i spotykam sie z podobna usterka w roznych autach, ttek u mnie akurat jak na lekarstwo ale mam jedna ktora serwisuje dosc czesto i ostatnio wlasnie w niej mialem podobny problem i okazalo sie rozsypane lozysko na amorze.. bede mial na wzgledzie TTwoja uwage, ciekawy jestem co jest przyczyna u Adriana. pozdrawiam

  2. #17
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Oczywiście ze może być również to co mówisz , przyczyn może być wiele bo ciężko tak trafić na 100 % my możemy jedynie podpowiedzieć .Dodam że kiedyś jechałem i myślałem ze zaraz pólosie mi powypadaja skrzypialo i trzeszczalo niesamowicie i nie umiałem poradzić sobie z tym ,co się okazało ,ze luzuje się śruba w kole która trzyma przegub zewnętrzny .Także zawsze lepiej zacząć od tych najprostszych spraw
    Using Tapatalk

  3. #18
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Sprawdź łącznik stabilizatora czy się nie zapiekł i strzela przy kręceniu kołami.

  4. #19

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    85
    Łożysko kupiłem wraz z poduszką bo była w zestawie( koszt 25zł ). Od jutra zacznę z tym robić po pracy. Efektami na pewno się podzielę

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    łożysko wymienione na starym były takie luzy ze szok niestety nie mogę się przejechać i sprawdzić bo ośka lewa mi strzeliła muszę wymienić.

  5. #20
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    lozysko zawsze ma luz gdy odkrecisz srube ktora ten luz kasuje... poskladaj i sie przejedz, ciekawy jestem czy problem ustanie.

  6. #21

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    85
    między tym starym łożyskiem a nowym to różnica niebo a ziemia. Słychać było jak w starym kulki goniły jak ruszałem nim a w nowym nie było tak. Dzisiaj jadę po półośkę. Postaram się wszystko po skręcać i dam znać

  7. #22
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    AcidTT może słyszałeś o takim przypadku - z godziny na godzinę przestało działać wspomaganie. Zregenerowałem magiel bo się pocił, jednak okazało się że dalej to samo. Wymieniłem potem pompę wspomagania - dalej to samo. Potem zagłębiałem się w temat i wymieniłem przewód gumowy razem z zaworkiem co idzie od pompy wspomagania do magla - fakt stary był spocony - dalej to samo. Ostatnio odkryłem że przednia sprężyna pękła u podstawy - jako że chciałem już wcześniej wymienić zawias na niższy, zamówiłem już kit'a z poduszkami i łożyskami - czy jest prawdopodobieństwo że pęknięta sprężyna może stawiać opór na układ kierowniczy? Jeżeli to nic nie da to... sam nie wiem

  8. #23

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    85
    Cytat Zamieszczone przez omerta Zobacz posta
    AcidTT może słyszałeś o takim przypadku - z godziny na godzinę przestało działać wspomaganie. Zregenerowałem magiel bo się pocił, jednak okazało się że dalej to samo. Wymieniłem potem pompę wspomagania - dalej to samo. Potem zagłębiałem się w temat i wymieniłem przewód gumowy razem z zaworkiem co idzie od pompy wspomagania do magla - fakt stary był spocony - dalej to samo. Ostatnio odkryłem że przednia sprężyna pękła u podstawy - jako że chciałem już wcześniej wymienić zawias na niższy, zamówiłem już kit'a z poduszkami i łożyskami - czy jest prawdopodobieństwo że pęknięta sprężyna może stawiać opór na układ kierowniczy? Jeżeli to nic nie da to... sam nie wiem
    Wydaje mi się że jak jest sprężyna pęknięta to może prędzej coś strzelać w owej stronie. Opór przez to raczej nie. Też bym myślał coś nad pompa wspomagania ale jak to wymieniłeś i dalej nic to ciężka sprawa. Powiem Ci przypadek w samochodzie mojej mamy. Z dnia na dzień przestało działać wspomaganie. Okazało się że mały oring gumowy przy pompie był pęknięty i olej uciekł. Wymieniłem uszczelnienie, dolałem do stanu i była gitara

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Możliwe że po wyjęciu całego amortyzatora zrobieniu z łożyskiem i zamontowaniu mogło się coś po przestawiać? mam dziwne spostrzeżenie że tak jakby amortyzator jest bardzo blisko koła?

  9. #24
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    * omerta peknieta sprezyna z cala pewnoscia nie sprawi ze wspomaganie przestanie dzialac. pojawia sie efekty dzwiekowe podczas pelnych skretow w prawa badz lewa strone gdy auto stoi, bedzie charakterystyczne "poing" jezeli magiel sie pocil to stracil plyn i wtedy pompa nie miala czym stworzyc cisnienia wiec tym samym wspomagania. skoro wymieniles pompe i naprawiles magiel to pozostaje tylko odpowietrzenie ukladu, zalac odpowiednim plynem, nie zawsze jest to olej do przekladni automatycznych! grupa vaga ma swoj plyn w kolorze zielonym. fakt widywalem ze ludzie lali czerwony do automatu w grupie vaga i tez chodzilo ale... skoro kaza zielony to po co sprzeciwiac sie ludziom ktorzy to projektowali i lac inny? odpowietrzenie to sprawa banalnie prosta, lejesz plyn w naczynie wyrownawcze i krecisz fajera spokojnie na maxa w prawo potem w lewo, sprawdzasz stan jesli brakuje to dolewasz i znowu krecisz i ponownie sprawdzasz. efekt koncowy, ma chodzic cicho i plyn ma trzymac stan, zakrecasz naczynie i koniec roboty. skoro u Ciebie problem nadal wystepuje i nie ma wyciekow to albo pompa, albo magiel, w tej kolejnosci. przy okazji wspomaganie w mojej TT robilem moze 1500km temu, w zeszlym miesiacu wymienialem magiel bo tez sie posikal ze szczescia wspomaganie chodzi tak jak powinno ale zauwazylem ze w TTkach wspomaganie chodzi stosunkowo ciezko w porownaniu do innych aut. Da sie krecic jednym palcem ale nie tym najmniejszym porownywalem swoje po robocie z TT klienta i jest tak samo czyli troszke ciezko. nijak ma sie to do wspomagania elektrycznego np. w punto...

    * adrian, nie sadze zeby cos sie poprzestawialo jesli zlozyles wszystko poprawnie, sprawdz odleglosc w drugim kole. postaw auto na obu kolach w naturalnej pozycji i otworz maske. sprawdz odleglosc miedzy metalowymi talerzykami na szczycie amortyzatorow a samymi kielichami. jesli jest taka sama to powinno byc wszystko ok. odleglosc to okolo 2 cm, noooo chyba ze rozbierales obie strony i tak samo zle zlozyles. sprawdz schemat zlozenia amortyzatora ktory latwo znajdziesz na googlu.

    pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 20-08-2015 o 00:16

  10. #25

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    85
    Jedną stronę tylko. Sprawdzę dzięki

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Wszystko po składane jazda próbna była i jest o niebo lepiej po wymianie tego łożyska amortyzatora. Podczas skręcania już tak nie strzela jak wcześniej choć raz za czas jeszcze coś pyknie delikatnie ale tylko jak jest kierownica skręcona ful i ruszamy ale nie zawsze. Wcześniej strzelało przy pierwszym i drugim biegu podczas jazdy skręcając. Teraz już tak nie jest.

  11. #26
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Aha, czyli wymieniles lozysko na amorze a nie na kole. Wlasnie w tym sie pogubilem bo mowiliscie w kole, a we wczesniejszym poscie sugerowalem na amorze.. nic to! Grunt ze hula! szerokosci zycze!

    ps. co do tego pykniecia przy ruszaniu to sprawdz luz na tylnej gumie wahacza i jesli jest ok to na sworzniu dolnym, ale raczej to pierwsze zwlaszcza jesli masz kola 18to calowe. TTki nie lubia 18nastek i rwa tylne gumy na wahaczu. mozna to tez latwo sprawdzic dojerzdzajac spokojnie do poprzecznej przeszkody np. "spiacego policjanta" lub kraweznika, oprzyj kola o przeszkode jak pyknie to bedzie to tylna guma. pozdro!
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 20-08-2015 o 22:54

  12. #27

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    85
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Aha, czyli wymieniles lozysko na amorze a nie na kole. Wlasnie w tym sie pogubilem bo mowiliscie w kole, a we wczesniejszym poscie sugerowalem na amorze.. nic to! Grunt ze hula! szerokosci zycze!

    ps. co do tego pykniecia przy ruszaniu to sprawdz luz na tylnej gumie wahacza i jesli jest ok to na sworzniu dolnym, ale raczej to pierwsze zwlaszcza jesli masz kola 18to calowe. TTki nie lubia 18nastek i rwa tylne gumy na wahaczu. mozna to tez latwo sprawdzic dojerzdzajac spokojnie do poprzecznej przeszkody np. "spiacego policjanta" lub kraweznika, oprzyj kola o przeszkode jak pyknie to bedzie to tylna guma. pozdro!
    Tak tak na amo
    Koła 17 sprawdzę.
    Sworznie były wymieniane.
    Dzięki

  13. #28
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    To fajnie, nie ma za co dziekowac, pozdrawiam!

  14. #29

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    85
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    To fajnie, nie ma za co dziekowac, pozdrawiam!

    Oj i znowu ;(
    Strzela i strzela. Problem wrócił.
    Odgłos w okolicy piasty-koła.
    Na postoju przy skręcie i podczas jazdy przy skręcie.
    Już nie wiem co to może być :/

  15. #30
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    A czemu napisales w temacie ze "nie przegub"?? jezeli zrobiles lozysko na amorze i sprezyna siedzi w lozu amortyzatora i prawidlowo zlozyles caly mcperson to nie moze nic strzelac poza przegubem.. tam nic juz nie zostalo, masz tylko drazek kierowniczy ktory nie strzela i sworzen dolny ktory tez nie wydaje takich dzwiekow.. wiewiorandrzej sugerowal lozysko w piascie i mocno obstawal przy tym.. hmm.. szczerze mowiac dosc dlugo robie przy autach i nie spotkalem sie ze strzelajacym lozyskiem piasty.. ale juz tylko to zostalo.. choc nie powinno.. a pojawia sie charakterystyczne buczenie przy wchodzeniu w winkle?? jesli tak to w ktora strone?? predkosc max 50km/h przez kilka sekund w ciasnym luku jak np na rondzie.. jak lozysko w piascie to uslyszysz, jesli cisza to jedz na parking skrec kola na max w lewo potem w prawo i jazda w kolko, jak strzela to przegub.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 21-08-2015 o 20:08

Podobne wątki

  1. buczenie w tylnym kole
    Przez voodoo w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-08-2018, 11:04
  2. Stukanie w kole
    Przez Wójto.WRA w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-04-2016, 14:10
  3. Wydech sie grzeje i strzela
    Przez Gak w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-11-2014, 00:12
  4. Cos piszczy pzy kole
    Przez dukan54 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 09:43
  5. Czarny box pod prawym błotnikiem... CO to jest?
    Przez Fox M. w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2008, 04:32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •