Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 37

Wątek: Strzela w prawym kole nie przegub

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    85

    Strzela w prawym kole nie przegub

    Cześć
    Problem mój polega na strzelaniu w prawym kole.
    Myślałem że to przegub więc go wymieniłem, jednak usterka dalej istnieje.
    Strzela gdy skręcę prawie max lub max w prawo lub w lewo przy wolnej jeździe( cofanie, 1-2 bieg czasem nawet 3)
    Co to może być?
    Z góry dziękuję za pomoc

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Czytałem pare forum i czy może być to łożysko amortyzatora ?

  2. #2

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    Może byc łożysko, najlepiej wymienić razem z guma i odrazu dwie strony. Taj w ogóle to mam to samo po założeniu gwintu. W poniedziałek bede wymienial lozyska i gumy

  3. #3
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Ja bym jeszcze zainteresował się łożyskiem i piasta
    Using Tapatalk

  4. #4

    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    00
    Kolor
    LY7W
    Posty
    57
    Mam dokładnie to samo, nasila się wraz z prędkością i biorąc zakręt w lewą strone - rzuca podejrzenie na prawą stronę. Huczy i strzela w kole, obstawiam łożysko. W przyszłym tygodniu odstawiam do mechanika i wszystko będzie jasne.

  5. #5
    Awatar szczygiel
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Opole
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    104
    Zastanawiające, bo gdyby to było łożysko na mcpherson, czy luz na poduszce, to strzelało by przy skręcaniu kołem na postoju w każdym raczej momencie, stawiam jednak na piastę, jeżeli przegub nowy. Zdarzyło mi się raz założyć też nowy przegub, który miał wadę i też przeskakiwał. Niepokojące jest to o tyle, że jak uszkodził się koszyk to w końcu się rozleci całkowicie i koniec trasy. Sprawdź to im prędzej.

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    85
    Cytat Zamieszczone przez szczygiel Zobacz posta
    Zastanawiające, bo gdyby to było łożysko na mcpherson, czy luz na poduszce, to strzelało by przy skręcaniu kołem na postoju w każdym raczej momencie, stawiam jednak na piastę, jeżeli przegub nowy. Zdarzyło mi się raz założyć też nowy przegub, który miał wadę i też przeskakiwał. Niepokojące jest to o tyle, że jak uszkodził się koszyk to w końcu się rozleci całkowicie i koniec trasy. Sprawdź to im prędzej.
    na postoju też zauważyłem że strzela. Skręcam max w prawo odbijam w lewo trochę i strzela.Póżniej powtarzam i mniej wiecej w jednym momencie dzieje sie tak samo. A co moży być nie tak z piastą? przeskakuje czy jak?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez szczygiel Zobacz posta
    Zastanawiające, bo gdyby to było łożysko na mcpherson, czy luz na poduszce, to strzelało by przy skręcaniu kołem na postoju w każdym raczej momencie, stawiam jednak na piastę, jeżeli przegub nowy. Zdarzyło mi się raz założyć też nowy przegub, który miał wadę i też przeskakiwał. Niepokojące jest to o tyle, że jak uszkodził się koszyk to w końcu się rozleci całkowicie i koniec trasy. Sprawdź to im prędzej.
    na postoju też zauważyłem że strzela. Skręcam max w prawo odbijam w lewo trochę i strzela .Później powtarzam i mniej więcej w jednym momencie dzieje sie tak samo. A co moży być nie tak z piastą? przeskakuje czy jak?

  7. #7
    Awatar szczygiel
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Opole
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    104
    n to jak na postoju to obstawiam też łożysko, ściągacz do sprężyn, zawiecha w dół i się dowisz. Czasami niekoniecznie trzeba wymieiać z poduszką ale nie wiem jak jest w TT, bo jeszcze nie rozbierałem. Niedługo się jednak dowiem, bo amorek prawy leci już pomału. Piasty na postoju byś nie słyszał. Czy zauważyłeś może że kierownica się lekko przestawiła? bo zazwyczaj z rozpadniętym łożyskiem zmienia się kąt nachylenia koła.

  8. #8
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Kolego aby nie potrzebnie wymienić części wymień łożysko dla pewności razem z piasta tak jak ci pisałem i będziesz miał spokój .Ja u siebie swego czasu prawie wymieniłem całe zawieszenie a mechanicy wymyśli coraz to nowe rzeczy ,aż w końcu wpadłem sam na to ze to łożysko z piasta .Jakież było zdziwienie mechaników jak im powiedziałem ze to jednak to .Objawy identyczne do twoich ,w każdym razie od tego bym zaczął jeśli cokolwiek chcesz robić
    Using Tapatalk

  9. #9

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    85
    Dzięki wielkie jak zrobię to napisze czy pomogło

  10. #10
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    hej, warto sprawdzic stan sprezyny, czasem peka przy samym szczycie na ostatnim zwoju, zobacz jaka jest odleglosc miedzy kolem a rantem blotnika po obu stronach, jesli wszystko jest ok to moze tez takie strzelanie wskazywac na zuzyte lozysko w kielichu.. pozdrawiam!

    ps. nie wykluczam lozyska w piascie ale wtedy charakterystycznie buczy przy wchodzeniu w zakrety. prawy zakret lewe lozysko, lewy zakret prawe lozysko.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 15-08-2015 o 17:49

  11. #11
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    ps. nie wykluczam lozyska w piascie ale wtedy charakterystycznie buczy przy wchodzeniu w zakrety. prawy zakret lewe lozysko, lewy zakret prawe lozysko.[/QUOTE]

    Akurat u mnie nic nie buczalo tylko były strzały w kole a najgłośniej podczas max skrętu i to na wstecznym
    Using Tapatalk

  12. #12
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    wiewioraandrzej ciezko sie diagnozuje takie sprawy bez widzenia sie z autem lozysko w piascie dostaje luzu i poprostu buczy, wyje - jak kazde lozysko. tak czy inaczej skoro miales identyczne objawy to mam nadzieje ze adrian to sprawdzi. pozdro.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 15-08-2015 o 19:24

  13. #13
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Ale zaznaczyłem ze również wymieniałem z piasta wiec taki zabieg bym polecał .Dla mnie tez to było dziwne jak i dla mechaników ale tutaj na forum w jakimś temacie jest również to opisywane ale nie mogę tego znaleźć
    Using Tapatalk

  14. #14
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Using Tapatalk

  15. #15

    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    000
    Rocznik
    000
    Kolor
    czarny
    Posty
    50
    Ja miałem podobny problem około miesiąc temu ale u mnie okazał się dość banalny a mechanik już chciał wymienić całe zawieszenie, miałem szczęście ponieważ był bardzo zajęty i umówiłem się za tydzień na dokładną diagnozę. Po powrocie do garażu trochę zakurzyły mi się felgi wiec postanowiłem trochę odpicować, no i tutaj niespodzianka. Z tej strony co mi stukało koło było gorące-okazał się że miałem niedokręcone koło, szpilki można było ręcznie odkręcić. Dwa tygodnie wcześniej wyważałem koła i mechanior musiał mi nie dokręcić koła. Po dokręceniu wszystko śmiga jak należy. Tak się wystraszyłem, że teraz co tydzień sprawdzam dokręceni kół.

Podobne wątki

  1. buczenie w tylnym kole
    Przez voodoo w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-08-2018, 11:04
  2. Stukanie w kole
    Przez Wójto.WRA w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-04-2016, 14:10
  3. Wydech sie grzeje i strzela
    Przez Gak w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-11-2014, 00:12
  4. Cos piszczy pzy kole
    Przez dukan54 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 09:43
  5. Czarny box pod prawym błotnikiem... CO to jest?
    Przez Fox M. w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2008, 04:32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •