Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Wątek: Srebrna TT 1.8T OEM+ „Oliczek Line”

  1. #1
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214

    Srebrna TT 1.8T OEM+ „Oliczek Line”

    Załącznik 8875



    Stało się. Przyjechała. Jutro zostanie wręczona nowej użytkowniczce o ksywce „Oliczek”, a mnie zostanie dbanie o jej stan techniczny (TT-ki, nie użytkowniczki). Tym samym Alfa Gtv 3.0 V6 zostanie zamieniona w roli samochodu służbowego na Audi TT 1,8T. Oby się dzielnie w tej roli sprawowała.
    Od samego początku moich zwyczajowo już bardzo krótkich poszukiwań koncentrowałem się na autach forumowych – z oczywistych chyba względów. Dodatkowo moja wiedza o Audi, a o modelu TT w szczególności jest bogata jak przeciętny mieszkaniec wietnamskiej wioski. Inaczej mówiąc nie wiem o tych autach kompletnie nic więc nie chcąc wydawać nieskończonej ilości pieniędzy na czasami wątpliwe diagnozy autoryzowanych serwisów uznałem, że lepiej polegać na mądrości forumowej i zdecydować się na auto znane na forum nie tylko przez sprzedającego. Miałem długą i miłą pogawędkę telefoniczną z Klakierem na temat jego niebieskiej piękności (pozdrawiam!), ale serce gdzieś mnie kierowało do Białegostoku. I tak „w obroty” wziąłem srebrne auto Czarodzieja6969, której historia jest tu: http://www.klubtt.pl/showthread.php?10824-Audi-TT-OEM . Zaczęliśmy uprawiać bogatą korespondencję, w ramach której Daniel cierpliwie odpowiadał na masę moich pytań. Dodatkowo zwróciłem się o pomoc do Kolegów Hubi’ego i Jerry’ego, którzy mieli z autem kontakt – chciałbym im w tym miejscu bardzo serdecznie podziękować za rozmowę i podzielenie się swoimi opiniami.
    Koniec końców dogadaliśmy dziś cenę wg zasady, którą bardzo lubię – tzn. umawiamy się telefonicznie i już potem nie negocjujemy na miejscu. Dzięki temu mogłem w spokoju wpakować się do Polskiego Busa nie obawiając się, że w Białymstoku nagle cena podskoczy, a Daniel miał luz, że na miejscu nie zacznę marudzić, że jednak taka rysa na lakierze warta jest 2,000 rabatu. W miłej atmosferze dopięliśmy formalności, zapakowaliśmy koła zimowe (ciekawostka – wchodzą do bagażnika, po złożeniu tylnych siedzeń, cztery zimówki na 17 calowych felgach - niezły wynik) i inne „fanty” i wyruszyłem w drogę do Warszawy.

    IMG_1080web.jpg

    Auto – według zeznań Daniela – jest po podstawowym programie tuningowym (mapa 1) i jego moc najprawdopodobniej oscyluje pomiędzy 190-200KM. Mogę jedynie stwierdzić, że zbiera się pięknie. Ze względu na turbo charakterystyka przebiegu momentu jest oczywiście inna niż w Alfie Gtv 3.0 (220KM), ale ogólne doznania porównywalne. Inaczej mówiąc - rwie jak wściekła. TT ma obniżone zawieszenie (sprężyny Eibach -25mm) i powiększony rozstaw o 15 i 20mm. No dobra, nie będę ukrywał – generalnie wygląda bosko.
    Wnętrze zadbane – nie tylko jak na 16-letnie auto, ale zwyczajnie, po prostu zadbane. Znam samochody o dobrych kilka a nawet kilkanaście lat młodsze, które są w dużo gorszym stanie. Tu nie ma się specjalnie czego czepiać.
    Zanim zacznę kombinować czy coś w niej pomodzić, muszę ogarnąć kilka tematów wymagających uwagi:

    - kompletny rozrząd – niby zostało jeszcze ok 8-9k km, ale raczej nie będę długo zwlekał.
    - nowe opony letnie – koniecznie na wiosnę, choć przyglądając się im nie wiem czy nie wcześniej. Jednak TT kusi do łamania prawideł Prawa o Ruchu Drogowym, a raz już w życiu przeżyłem w Skodzie Superb strzał opony przy 150 km/h, w środku leśnego zakrętu (ok, nie pytajcie co mi wtedy do głowy strzeliło – młodszy byłem, dobra?) i to nie jest typ „ubawu”, który uczciwie polecam.
    - wymiana sworznia wahacza (w sworzeń zostałem przez Daniela wyposażony) + geometria (kierownica jest krzywo co wywołuje w mnie mordercze instynkty – potrafię wiele razy jeździć na poprawki)
    - wymiana mikrostyku – nie opuszcza się szyba kierowcy
    - naprawa mechanizmu/elektryki szyby pasażera – przycina się, a z drzwi kierowcy w ogóle nie daje się opuścić (jakby zablokował się włącznik)
    - spryskiwacze ksenonów wypluwają z siebie pianę, która skutecznie zasłania reflektory zamiast je oczyszczać….hmmm (???)
    - brak świateł pozycyjnych i brak oświetlenia kabiny po otwarciu drzwi (po ręcznym wduszeniu światełek lewe-prawe działają, ale do automatycznego oświetlania wnętrza jest chyba to środkowe….ale ja się (jeszcze!) nie znam.
    - „fałszywy” prawy wydech wymaga dospawania
    - przy hamowaniu z wyższych prędkości czuć bicie – tarcze Daniel wymieniał, więc raczej chyba to kwestia opon i wyważenia kół. Do sprawdzenia.
    - czasami zgrzyta mi jedynka – albo muszę się przyzwyczaić do skrzyni, skądinąd bardzo charakterystycznie i fajnie, mieścicie pracującej.

    Jeszcze muszę sprawdzić/skonfrontować jedną rzecz – przy intensywnym rozpędzaniu, po gwałtownym zdjęciu nogi z gazu (jazda na wprost) Tecia wykonuje takie jakby wahnięcie. Zobaczymy jak sprawa będzie wyglądała na nowych oponach i po wymianie sworznia i zrobieniu geometrii.
    Mam niejasne odczucie, że licznik przekłamuje w dół (zaniża) – nie miałem navi aby sprawdzić.

    Po przyjeździe omiotłem wnętrze Meguiarem i przeczyściłem szyby w środku – na skóry i resztę przyjdzie czas niedługo, choć wielkiej i tytanicznej pracy się nie spodziewam – skóry wyglądają dobrze,i są elastyczne i miękkie w dotyku. Teraz czeka mnie poczytanie sobie owner’s manual – ja wiem, że 99% rzeczy jest intuicyjnych (w końcu jakoś do domu dojechałem i to nawet z włączonymi światłami), ale zwyczajnie…lubię czytać instrukcje.

    Chciałem w tym miejscu podziękować Danielowi/Czarodziejowi6969 – za miły proces sprzedaży i za troskę o to czy dojechałem szczęśliwie. Oczywiście troska Daniela wywołała we mnie pewne obawy, czy aby nie powinienem spodziewać się eksplozji silnika i oderwania się połowy auta po przejechaniu kilkunastu kilometrów, ale przyjąłem ją za dobrą monetę. Podziękowania także dla Eli, która użytkowała Tecię przez rok i – jak donieśli mi koledzy – dbała o nią bardzo. Mam w stosunku do tego auta bardzo pozytywne wibracje i gdzieś wierzę, że w jego życiu kolejni właściciele mają do spełnienia taką czy inną, ale z zasady pozytywną misję.
    Mam nadzieję, że forumowe serwery udźwigną moją, jak zwykle przydługą, pisaninę. Do zobaczenia!
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez Quarter ; 10-08-2015 o 00:53

  2. #2
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Gratulacje z zakupu zadbanego Autka obawiam się tylko ze pracownica może nie doczekać Audi bo być może tak ci się spodoba ze będziesz musiał rozglądać się za jeszcze jedna ☺ Co do bicia to jednak obstawial bym tarcze jeśli dzieje się to podczas hamowania ,ja miałem tak ze wymieniłem tarcze a po 3 miesiącach okazało się ze są juz minimalnie krzywe i konieczna była zmiana,myślę że gdyby to była wina opon to przy dużej prędkości czuł byś wibracje na kierownicy chyba ze się mylę i ktoś mnie poprawi .Co do tych wachniec przy puszxzaniu nogi z gazu warto było by sprawdzić również poduchy skrzyni ,łapy skrzyni i poduchy silnika .pozdrawiam i życzę bezawaryjnej jazdy
    Using Tapatalk

  3. #3
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez Quarter Zobacz posta
    - spryskiwacze ksenonów wypluwają z siebie pianę, która skutecznie zasłania reflektory zamiast je oczyszczać….hmmm (???)
    Nie ma ciśnienia. Nie pamiętam czy tam był wstawiony zbiorniczek z 2 pompkami , tak jak jest w oryginale ze spryskami. Jak nie to wymien, chyba ze gdzies nieszczelnosc jest w układzie, bądz sprysk już mówi papa....ale najpierw pompka i nieszczelnosc. Najlepiej to robic na zdjetym zderzaku .

  4. #4
    Awatar Emilio
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    WaWa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    211
    Rocznik
    2012
    Kolor
    Biały
    Posty
    102
    Fajnie wszystko opisane gratulacje zakupu i oby się dobrze sprawowała

    Swoją drogą to Twoja pracownica ma świetnego pracodawcę tez chciałbym takiego, który sprawiłby mi takie Auttko nie szukasz może pracownika ? (mam świetne referencje )

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Awatar Tomasso
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    995
    Dobry zakup i słuszny kolor! Pozdr!

  6. #6
    Awatar szczygiel
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Opole
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    104
    świetny opis, bogata historia, fajnie, że trafiło TT trafiło w dobre ręce. Natomiast ściągnę od Ciebie już na dzień dobry malowanie dekielków na biało, jakoś wpada fajnie w oko. Pozdrawiam i życzę bezproblemowego użytkowania.

  7. #7

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Gratuluję zakupu

  8. #8
    Awatar Tajco
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Słupsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    13
    Szybkie pytanko...jakie to felgi na TT ?

    Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Jeśli się nie mylę to są felgi
    S line model 906 S
    9 ramienne
    Using Tapatalk

  10. #10
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Dzięki wszystkim za ciepłe słowa i porady! Poczekam teraz aż się powietrze schłodzi (nie mam sumienia zabierać użytkowniczce auta z klimą w takim klimacie, takie rzeczy są karalne we wszystkich kodeksach świata) i zacznę ogarniać tematy, poczynając pewnie od rozrządu i sprawdzenia mocowania skrzyni i silnika, przez elektrykę pierdółek aż po woski i inne erotyczne zabawy w głaskanie, mizianie i nawilżanie

    @wiewioraandrzej - obawiam się, że felgi to nie są oryginały (Daniel je chyba przytulił za jakieś 500 zł), ale wyglądają całkiem przyjemnie Marki nie znam, może Daniel/Czarodziej6969 pamięta.

    @Emilio - ja przez 10 lat byłem szefem HR w różnych korpo więc coś tam o dopieszczaniu pracowników wiem. Jedna z moich zasad głosi - "jeśli Twój pracownik kocha auta to daj mu takie auto służbowe, którego nikt inny mu nie da - będzie miał problem żeby odejść do innej firmy za trochę większą kasę, ale ze Skodą Fabią w pakiecie. A jak nie on, to jego druga połówka będzie miał/a z tym problem"

  11. #11
    Awatar Emilio
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    WaWa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    211
    Rocznik
    2012
    Kolor
    Biały
    Posty
    102
    @Quarter świetna zasada i całkiem przemyślana trzeba pomyśleć nad tym, aby wprowadzić ja w obieg może jakieś szkolenia dla pracowników kadr byś przeprowadził?
    Przynajmniej byłoby ciekawiej na ulicach, a nie same Fabie, Fiesty i Corsy z drugiej strony istnieje złota myśl pracowników, że "najszybsze auto to jest służbowe", ale skoro pracownica otrzymała takie auTTko to na 100% będzie o nie dbała jak o własne

    Tak czy siak, TTka bardzo ładna powodzenia i bezawaryjności życzę

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  12. #12
    Awatar Dominik
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    230
    Rocznik
    2015
    Kolor
    szary
    Posty
    662
    Gratuluje zakupu wpadaj na Bemowo

  13. #13
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Gratuluję zakupu i życzę bezproblemowej eksploatacji .
    BTW ... Bardzo fajny opis / wprowadzenie jak i przedstawienie się na forum









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #14
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Jeszcze raz dzięki za powitanie sreberka "Oliczek Line" @Dominik - jak zabiorę Oliczkowi auTTko na zrobienie rozrządu i innych pierdółek to zamawiam się na "kawę na parkingu"

    Update pod tytułem "co może wyjść zaraz po kupnie" - czekam spokojnie na kuriera z oponami, a tu wpada Oliczek i mówi, że zapaliła się kilka razy kontrolka ładowania akumulatora. Jako że w sobotę wyrusza w pierwszą trasę TTcią do Gdańska, więc ja w auto do mechaniorów, żeby spojrzeli na prąd ładowania - po włączeniu świateł i klimy wyszło 12,9, po odłączeniu klemy zgasł momentalnie. Po 2 godzinach nerwowego latania po Warszawie "Oliczek" jest bogatszy o regenerowany alternator (500 zł) i nowy akumulator (250 zł) - obydwa przedmioty wyżej wymienione okazały się być w stanie agonalnym. Coś mi jeszcze chrobocze lekko w lewym kole, ale zobaczę po wymianie opon, która odbywa się "as we speak"

    Update 2: po zmianie opon chrobotanie ustało Niestety, felgi są, zdaniem wulkanizatora, "wymagające prostowania" - ale to już zostawię sobie na zimę
    Ostatnio edytowane przez Quarter ; 13-08-2015 o 18:32

  15. #15
    Awatar maciej22.86
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Gniezno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    green
    Posty
    174
    Również gratulacje zakupu, nie mniej jednak jakieś tam mankamenty ma...tym bardziej techniczne wpływające na jakość prowadzenia...U mnie nie ma ich w ogóle, jednak nikt nie jest zainteresowany moim roadsterm;/

Podobne wątki

  1. Srebrna TT quattro by Sorprop
    Przez Sorprop w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 16-12-2020, 19:36
  2. Srebrna TT - OEM 180 FWD
    Przez Sodi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-10-2016, 15:08
  3. wilk28 - kolejna srebrna TT 1.8T 98r
    Przez wilk28 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-02-2015, 12:24
  4. Witam - srebrna TT Q225
    Przez MichalTT w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 26-05-2008, 08:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •