Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 40

Wątek: TT 180 i LPG

  1. #16
    Awatar Cuma9
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    brak
    KM
    Xxx
    Rocznik
    Xxxx
    Kolor
    Xxxx
    Posty
    162
    Cytat Zamieszczone przez didi Zobacz posta
    Wybacz ale 225 pali 12-13L benzyny po mieście więc raczej nie spali mniej gazu
    Zgodzę się ale wynik 13 litrów w Poznaniu przy kozystaniu z tego co mam pod maską to raczej mało wykonalne. Przy mojej jeździe spała mi około 14 a nawet 15 na setkę. Oczywiście można zejść do tych 12 litrów tylko po co. Trzeba korzystac z tego co mamy mi 12-13 to wychodzi na jeździe mieszanej a mój rekord to ponad 16 tylko przepisowa jazda to nie była.

  2. #17
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    Weźcie też pod uwagę ile km zrobicie na benzynie, inaczej jak ktoś wyjeżdża z domu i ma prostą drogę gdzie może od razu rozwinąć prędkość a inaczej jak trzeba do takiej drogi dojechać kilka km. Różnica 2 litrów wg mnie może spokojnie się zmieścić w zależności od tego. U mnie spalanie latem to 14 do nawet 15l przy jeździe mieszanej a zimą te same trasy i ok. 13l bo dłużej trwa rozgrzewanie silnika i później przełącza na lpg za czym idzie większe spalanie beny a mniejsze gazu.
    Proste są dla szybkich aut a zakręty dla szybkich kierowców

    https://www.facebook.com/SzefKuchniPodOrlem?ref=hl

  3. #18

    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    00
    Kolor
    LY7W
    Posty
    57
    Cytat Zamieszczone przez Cuma9 Zobacz posta
    Zgodzę się ale wynik 13 litrów w Poznaniu przy kozystaniu z tego co mam pod maską to raczej mało wykonalne. Przy mojej jeździe spała mi około 14 a nawet 15 na setkę. Oczywiście można zejść do tych 12 litrów tylko po co. Trzeba korzystac z tego co mamy mi 12-13 to wychodzi na jeździe mieszanej a mój rekord to ponad 16 tylko przepisowa jazda to nie była.
    Do pracy mam ledwie 15km 50/50 miasto/trasa i takie spalanie mi wychodzi, a przy zabawie wiadomo co sie dzieje w baku

  4. #19
    Awatar TEDEWWA
    Dołączył
    Aug 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    SREBRNY
    Posty
    1
    Zdecydowanie do twojej TTki poradziłbym Ci przyjrzenie się instalacji Zenit od Auto Gaz Centrum. Dużym plusem jest fakt iż producent daje aż 5 lat gwarancji na swoją instalacje. Podsiadają jeden z najlepszych systemów optymalizujących prace auta nie tracąc siły samochodu - Technologia ASS.

    Sprawdź, ja w swoim mam jestem turbo zadowolony! Powodzenia!

  5. #20
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    grzałka, to zależy też od tego, jak mamy ustawione przełączenie się na LPG. U mnie temperaturą graniczną jest 30 stopni, co przy letniej pogodzie jest bardzo szybkie do osiągnięcia. W zimę wiadomo dłużej.

  6. #21
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    O tym właśnie pisałem
    Proste są dla szybkich aut a zakręty dla szybkich kierowców

    https://www.facebook.com/SzefKuchniPodOrlem?ref=hl

  7. #22
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cytat Zamieszczone przez TEDEWWA Zobacz posta
    Zdecydowanie do twojej TTki poradziłbym Ci przyjrzenie się instalacji Zenit od Auto Gaz Centrum. Dużym plusem jest fakt iż producent daje aż 5 lat gwarancji na swoją instalacje. Podsiadają jeden z najlepszych systemów optymalizujących prace auta nie tracąc siły samochodu - Technologia ASS.

    Sprawdź, ja w swoim mam jestem turbo zadowolony! Powodzenia!
    Jakaś reklama ?

  8. #23

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    5
    Silnik jeden z lepszych do LPG. Tylko nie oszczędzaj na gratach i robociźnie. Najlepiej załóż instalację by móc lekko dotrysnąć benzynę na najwyższych obrotach i by komunikowała się z OBD

  9. #24
    Awatar kiTTy
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    272
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Szary
    Posty
    189
    Cytat Zamieszczone przez Thomson11 Zobacz posta
    Silnik jeden z lepszych do LPG. Tylko nie oszczędzaj na gratach i robociźnie. Najlepiej załóż instalację by móc lekko dotrysnąć benzynę na najwyższych obrotach i by komunikowała się z OBD
    Tylko po co dotrysk benzyny??? dobre komponenty dostosowane do osiągów i regulacja na AFR w zupełności wystarcza ( poczytaj: http://kolomax.pl/dlaczego-w-kolomaxie-2/ )
    Quattro forever

  10. #25
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    zadnego dotrysku pb na wysokich rpm nie polecam

    zamontujcie lepiej lpg techa
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  11. #26

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    5
    Jeszcze niedawno mówiono, że idealnie wystrojona instalacja (powiedzmy, że na AFR) nie wpływa w najmniejszym stopni na zużycie głowicy. Jednak z biegiem czasu szkoła się trochę zmieniła i w autach ze słabszymi głowicami (Toyota, Kia...) dotryskuję się benzynę około 10-15%. 1.8T ma mocną głowicę, ale dotrysk rzędu 10% powyżej powiedzmy 5tyś obrotów na pewno nie zaszkodzi a może pomóc. Po kieszeni też nie wyczujesz tego. Zawsze możesz zadzwonić do producenta powiedzmy Staga lub Techa i ciekawe co Ci odpowiedzą

  12. #27
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez Thomson11 Zobacz posta
    Jeszcze niedawno mówiono, że idealnie wystrojona instalacja (powiedzmy, że na AFR) nie wpływa w najmniejszym stopni na zużycie głowicy. Jednak z biegiem czasu szkoła się trochę zmieniła i w autach ze słabszymi głowicami (Toyota, Kia...) dotryskuję się benzynę około 10-15%. 1.8T ma mocną głowicę, ale dotrysk rzędu 10% powyżej powiedzmy 5tyś obrotów na pewno nie zaszkodzi a może pomóc. Po kieszeni też nie wyczujesz tego. Zawsze możesz zadzwonić do producenta powiedzmy Staga lub Techa i ciekawe co Ci odpowiedzą
    taaaak i jeszcze lubryfikacja zaworow zeby się nie zacieraly
    co takiego ma lpg w sobie ze toyota nie chodzi na lpg

    tak sie sklada ze mam corolle 1.6 w gazie zrobione 100tys na lpg bez dotrysku pb i glowica calutka
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  13. #28
    Awatar adamosik6
    Dołączył
    Aug 2015
    Płeć
    Skąd
    Gostyń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebny
    Posty
    19
    FIAT'owskie głowice owszem są bardzo słabe przy podtlenku, 80tyś i głowica odmawia posłuszeństwa. Ale o Toyotach również nie słyszałem nic podobnego, ale jak to w praktyce są ewenementy takie

  14. #29
    Awatar kiero
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Ciachcin N./Płock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    100
    Odświeżę temat. Jakie macie zamontowane u siebie reduktory i w którym miejscu? Muszę wymienić swój wynalazek i nie wiem co wybrać.

  15. #30
    Awatar dawid94
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Ahlen (D)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielony
    Posty
    66
    Mam Genius max z brc i zamontowany kolo zbiorniczka z plynem hamulcowym. Wydaje mi sie ze nie potrzebujesz takiego reduktora jak ja jesli masz 180km, no chyba ze planujesz podnosic moc

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •