Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 40

Wątek: TT 180 i LPG

  1. #1
    Awatar adamosik6
    Dołączył
    Aug 2015
    Płeć
    Skąd
    Gostyń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebny
    Posty
    19

    TT 180 i LPG

    Witam, mam zamiar załozyc instalacje gazową Sekwencyjną oczywiście, nasuwa się pytanie czy ten silnik jest dobrze podatny na taką instalację gazową. )

  2. #2
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    Ten motor bardzo dobrze znosi zagazowanie, ale oczywiście wszystko zależy od gratów i majstra. Dopilnuj też aby wystrojenie nie polegało na ustawieniach w garażu ale przede wszystkim podczas jazdy, niektórzy idą na skróty.
    Proste są dla szybkich aut a zakręty dla szybkich kierowców

    https://www.facebook.com/SzefKuchniPodOrlem?ref=hl

  3. #3
    Awatar Tajco
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Słupsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    13
    Witam, pozwólcie że podłączenia się do tematu...jaka instalacje polecacie najbardziej do TT..? Chodzi mi o sterownik, wtryski i reduktor. Wiem że jest tego dużo na rynku i wiele zależy od fachowca i doboru komponentów, ale bardziej chodzi mi o wasze doświadczenia.

    Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Najlepiej to wejść sobie na forum LPG tam jest wszystko czarno na białym poza tym jest sporo jeśli chodzi o silniki 1.8 T .Tak na szybko mogę polecić ta która ją posiadam STAG 4 reduktor Tur Gold do 320 km wtryski Hana czerwone .Poza tym tak jak grzałka napisał dobre wystrojenie i powinno śmigać bez problemów
    Using Tapatalk

  5. #5
    Awatar Tajco
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Słupsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    13
    Dzięki za info. Właśnie chodziło mi jaka instalacja + komponenty w praktyce się Wam w TT sprawdza. A widzisz reduktor Gold wg. Mnie słabo trzyma temperaturę.

    Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Jeśli możesz to napisz coś więcej bo ja nie mam z tym problemu
    Using Tapatalk

  7. #7
    Awatar Tajco
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Słupsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    13
    Kiedyś miałem A8 D3 4,2 Mpi i miałem tam instalke Lpgtech plus właśnie Golda. W długiej trasie i ostrym bucie wywala CheckEngine i potrafiło się auto "przytykac". Ponoć winemn tego był właśnie parowanik Gold. Został zmieniony na Landi Renzo taki do 400KM i problem znikł. Później czytałem że Gold jest coś kiepski termicznie.

    Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    To zapewne odosobniony przypadek, u mnie ani nie przytyka ani tym bardziej nie ma checka wiec nie mogę złego słowa powiedzieć na ten reduktor ,zresztą zakładałem go w autoryzowanym serwisie Stag i tam również mi go polecili bo wcześniej był również Tur ale był za słaby i przy mocnym bucie przełączal się na Pb ,druga sprawa to taka ze na rynku pewnie są i lepsze ale mnie ten w zupełności zadowala .Tak jak wcześniej było pisane bardzo dużo zależy od dobrego wystrojenia .Zadałeś pytanie o nasze doświadczenia wiec ci napisałem jakie są moje to ze w twoim Aucie było inaczej to Każde Auto jest inne ,poza tym ważne jeszcze są wtryski i inne pierdoly kończąc na regularnie wymienianych filtrach
    Ostatnio edytowane przez wiewioraandrzej ; 09-08-2015 o 22:50
    Using Tapatalk

  9. #9

    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    00
    Kolor
    LY7W
    Posty
    57
    Witaj, osobiście szukałem tt'ki bez gazu ale gdy przejechałem się tą jedyną byłem w szoku że nie ma absolutnie żadnej różnicy w jeździe a ogromna w portfelu. Instalacja Stag4, wtryski Hana H2000, zbiornik 48l, wlew pod klapką. Jeździ pięknie, instalacja ma 8 miesięcy a spalanie po mieście 15L lpg. Poprzedni właściciel zapłacił za ten zestaw 3300zł. Mnie pozostaje regularne serwisowanie i radość z jazdy

  10. #10
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    To spalanie 15 L to według mnie bardzo dużo .Ja jak pisałem w innym temacie spala mi 10 L, jazda po mieście i na trasie ,
    Using Tapatalk

  11. #11

    Dołączył
    Feb 2015
    Płeć
    Skąd
    Stalowa Wola
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    8
    Ja u siebie też mam staga 4 eco i hany czerwone, ważne też żeby użyć przewodu doprowadzającego gaz o przekroju 8 mm, bo leniwym gazownikom wygodniej jest pociągnąć przez auto 6mm bo dużo lepiej się gnie. Sam nie odczuwam różnicy miedzy pb a lpg, hamownia też nie wykazała jakiś większych strat. Zbiornik mam 40 albo 42 litry w miejscu koła zapasowego. Spalanie to 14/15 w mieście przy dość dynamicznym trybie jazdy, a trasa to 11/12. Czyli w przeliczeniu na złotówki wychodzi tyle co delikatna jazda 1.9 tdi .

  12. #12

    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    00
    Kolor
    LY7W
    Posty
    57
    Cytat Zamieszczone przez wiewioraandrzej Zobacz posta
    To spalanie 15 L to według mnie bardzo dużo .Ja jak pisałem w innym temacie spala mi 10 L, jazda po mieście i na trasie ,
    Wybacz ale 225 pali 12-13L benzyny po mieście więc raczej nie spali mniej gazu

  13. #13
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Cytat Zamieszczone przez didi Zobacz posta
    Wybacz ale 225 pali 12-13L benzyny po mieście więc raczej nie spali mniej gazu
    Wporzadku myślałem ze masz oske
    Using Tapatalk

  14. #14
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    U mnie siedzi świeża instalacja LPG KME, więc jeszcze nie wypowiem się tak profesjonalnie w temacie, ale jak na razie odpukać nie odnotowałem żadnych problemów. Spalanie w trasie poniżej 8 litrów LPG (7.6 - 7.8 - jazda przepisowa). Miasto: 9-12l LPG. Instalację założona została niespełna dwa tygodnie temu i tak pojechałem na wakacje Zrobiłem 1200 kilometrów (700 trasy i 500 takiego "bujania się" w pobliżu) i nie odnotowałem żadnych spadków mocy. Bardzo ładnie silnik pracuje, a za instalację dałem 2200 zł. Jak będzie dalej czas pokaże

    Z technicznych kwestii:
    reduktor - Silver
    wtryskiwacze - Certools

  15. #15
    Awatar Tajco
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Słupsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    13
    Macie racje ze najważniejszy jest dobry dobór komponentów i wystrojenie. A o oszczędnośc przy tym jest bezdyskusyjna.

    Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •