Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 29 z 29

Wątek: Komunikat na wyświetlaczu

  1. #16

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Malinowy
    Posty
    52
    no rozumiem ze ciezko jest czasem przekazac o co biega....i bynajmniej nie mam do nikogo o nic pretensji.......ale ja napisalem ze nawet po wylaczeniu samochodu i zamknieciu go. Rozumiem ze jakis czujnik czy cos podobnego moze byc uszkodzone (zwarcie np) i moze sie zapalac swiatlo stopu (jak np czasem swiatlo cofania w starszych autach gdzie cos moze byc nie tak z instalacja) jednakze tak jak pisalem..........po przekreceniu kluczyka wyskakuje komunikat i mrugaja stopy.....przez jakies 5 minut..... po wcisnieciu hamulca....i stalym swieceniu sie wszystkich 3 stopow i potem po puszczeniu hamulca swieci sie juz tylko srodkowy stop..... zaczalem sie zastanawiac czy to nie jest jakies zabezpieczenie czy cos w tym stylu.....no ale auto jezdzi bez problemu wiec to zadne zabezpieczenie.... wiem ze najlepiej podpiac pod kompa.........ale zanim to zrobie chcialem sie podzielic swoim problemem bo byc moze ktos mial podobny problem....

  2. #17
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Snaco tak jak Artur mówi skontroluj czujnik hamulca bo widać Ci głupieje!Pozdrowienia z KFP

  3. #18

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Malinowy
    Posty
    52
    ksolk, pozdro pozdro

    co do czujnika...........w przeciagu paru dni sprawdze u kumpla VAGiem.... mimo wszystko czuje ze to nie czujnik..........bo to mruga tak jakby alarm sie wlaczyl...........tylko zamiast kierunkow to swiecą się stopy....

    skoro nikt nie mial tego problemu przedemna...to jak sie uporam to napiszę o co kaman

    [ Dodano: 5 Styczeń 2009, 09:12 ]
    Rewelacji ciąg dalszy....... dzis żona nie dojechała do pracy (zawróciła do domu) po dwóch kilometrach na wyświetlaczu komputera wyświetlił się znaczek z termometrem i zaraz po nim znaczek akumulatora (oczywiście cały czas pulsowały światła stopu) a na koniec jakies kółeczko z 1km/h ..........czy ktoś wie o co biega? zdaje sobie sprawe ze musze jechać do jakiegoś warsztatu ale czy moge jechać? Czy nic sie nie zepsuje albo czy aoto nie stanie za chwile? Dodam że strasznie nie równo pracował silnik. Auto przez noc stało w garazu ok 10'c

  4. #19

    Dołączył
    Dec 2008
    Skąd
    Grudzi?dz
    Posty
    16
    jak na moje, to masz jakieś zwarcie,pewnie od wilgoci, co doprowadziło do wyładowania akumulatora, przez co komp głupieje, samo kółeczko z 1 km oznacza, że przekroczono zapamiętaną prędkość, być może masz zwarcie właśnie w układzie hamulcowym, może kable od klocków????

    jeżeli masz możliwość to wstaw auto do ogrzewanego pomieszczenia, ale dziś o to trudno bo na zewnątrz temp - 14C zimno!!!!!

  5. #20

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Malinowy
    Posty
    52
    no wlasnie auto stoi w garazu....10 stopni.... i sprawdzilem dzis prostownikiem i bylo mniej niz w polowie naladowany akumulator..... dlatego zostawiam na noc do ladownia z odlaczona klemą......i w czwartek jestem umówiony w Diagtroniku....mam nadzieje ze to jakas pierdoła bo już wydałem 370 pln z montażem na nowy akumulator.....teraz nie chcialbym go spaprać...... byc moze stary tez byl dobry....ale mial ponad 2 lata wiec moze mimo wszystko dobrze ze wsadzilem nowy akumulator.........

    co do tego znaczka 1km to juz wiem co oznacza......a zaswicil sie przy predkosci okolo 20 km/h...... eh.....

  6. #21
    Awatar FriZ
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    22
    Witam,
    Mam podobny problem, cały czas swieci mi sie komunikat BREMS LICHT co oczywiście oznacza problem ze światłami stop, ale światła działają wzorowo, styki czyste... Po paru sekundach od włączenia zapłonu wyskakuje ten komunikat i juz nie znika. Ma ktoś jakiś pomysł?

  7. #22
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez FriZ Zobacz posta
    Witam,
    Mam podobny problem, cały czas swieci mi sie komunikat BREMS LICHT co oczywiście oznacza problem ze światłami stop, ale światła działają wzorowo, styki czyste... Po paru sekundach od włączenia zapłonu wyskakuje ten komunikat i juz nie znika. Ma ktoś jakiś pomysł?
    Hmmm....jesteś pewny że sprawdzałeś dobrze że światła stop działają? Dobra rada: posadź kogoś na miejscu kierowcy i wyjdź za auto, bez zapalania świateł pozycyjnych, wtedy zobacz czy obie strony świecą. Miałem ostatnio przypadek osoby która przyjechała do mnie święcie przekonana że światła świecą i że jest to problem uszkodzonego wyłącznika "świateł stop".....ale po chwili się okazało że to jednak żarówka (bo na włączonych światłach pozycyjnych ciężko było koledze odróżnić )

    Jeśli jednak to nie pomoże to mamy podejrzenie na uszkodzony wyłącznik "świateł stop" umocowany na pedale hamulca, ale tutaj proponowałbym wsparcie się programem VAGCOM lub VCDS w celu lepszej diagnozy

    Mam jeszcze inne podejrzenia, ale na razie sprawdź te dwie opcje.
    Te Terrere Terrere terererererere …

  8. #23
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Prawdopodobnie czujnik stop jak Jerry mówi chyba ,że słabo z Twoim wzrokiem hehe

  9. #24

    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    czarny
    Posty
    5
    Cześć

    Zadam pytanie: ile żarówek "STOP" Wam się włącza podczas hamowania? tz. jedna czy dwie w jednym kloszu?

  10. #25
    Awatar BigBird.co
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    397
    Dwie na klosz.

  11. #26

    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    czarny
    Posty
    5
    Właśnie to mnie zastanowiło, jakoś nie zwracałem uwagi co to mi się tam z tyłu oświeca... Kiedy spaliło mi się włókno od postojowych, przy wymianie żarówki zauważyłem, że jedno z gniazd na żarówkę nie ma blaszki, którą dostarczany jest prąd do włókna odpowiadającego za stop. Tylko tej sprężynującej, która styka się z króćcem żarówki.
    Jakoś odtworzyłem blaszkę, założyłem klosz i ze zdziwieniem na twarzy patrzę, że w analogicznym miejscu w drugim kloszu, też nie świeci światło "stop". Myślę sobie, że to zbieg okoliczności i pewnie jest włókno spalone. Wymontowałem klosz i okazało się, że nie ma tej samej blaszki co w "pierwszym" kloszu, żarówka jak najbardziej sprawna.
    Ciekawe czy któryś z poprzednich właścicieli to "zmodyfikował" czy tak fabryka wypuściła...:/

  12. #27
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    W wersji EU - stop świeci się po jednej żarowce na klosz, czyli te zewnętrzne "jajka". W wersji US świecą się w wszystkie 4 "jajka" po wciśnięciu pedału stop.

    Spowodowane jest to tym że w wersji US nie ma światła przeciwmgielnego tylnego i dlatego mogą się palić wszystkie "jajka" podczas działania pedału STOP.

    W Europie stosowne przepisy o ruchu drogowym określają odstęp światła STOP od tylnego przeciwmgielnego (po to żeby nie zlewały się kierowcom z tyłu w całość, w przypadku mgły) - zatem w MK1 przy lampach EU, STOP świeci się tylko po bokach.

    Mam nadzieję że wyjaśniłem wystarczająco

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
    Te Terrere Terrere terererererere …

  13. #28

    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    czarny
    Posty
    5
    Czyli może się okazać, że jak diagnosta będzie kumaty i przypadkiem przypomni mu się ten fakt o odległości to nie podbije mi przeglądu?
    Może niepotrzebnie to "naprawiłem" ...


    A jeszcze jedno pytanie tak przy okazji, przepisy mówią z której strony ma być światło przeciw mgielne? Mam uszczerbioną lewą lampę i zastanawiam się czy taka z UK przejdzie na przeglądzie... Oczywiście kolor świecenia to nie problem...
    Ostatnio edytowane przez Zieloneoczy ; 19-07-2015 o 19:23

  14. #29
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Tak. Jeśli przeciwmgielne tylne nie są symetrycznie umieszczone, to dla ruchu prawostronnego przy wewnętrznej krawędzi jezdni czyli z lewej strony patrząc na wprost tyłu auta, dla lewostronnego po prawej stronie

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
    Te Terrere Terrere terererererere …

Podobne wątki

  1. komunikat fis
    Przez pawel0520 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-10-2017, 23:14
  2. Komunikat na FIS
    Przez Nicolas905 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-10-2014, 19:56
  3. Komunikat dotyczący postów z ostatnich 24H
    Przez Arttur w dziale Błędy, skargi, komunikaty
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-02-2011, 11:14
  4. Dodatkowe INFO na Wyswietlaczu
    Przez BarTTek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-06-2008, 21:18
  5. literki i ceferki na wyświetlaczu komputera
    Przez Nitr0 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-12-2007, 13:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •