Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: TT 225 APX - Brak mocy

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    00
    Kolor
    LY7W
    Posty
    57

    TT 225 APX - Brak mocy

    Witajcie, proszę o pomoc w odczytaniu skrawka logów, nie wiem dlaczego zapisało tylko tyle. Autko przez pierwsze kilka dni jeździło super. Ostatnia jazda odbyta wieczorem i na następny dzień podczas jazdy do pracy zauważyłem że tt nie jedzie tak jak powinno. Przyspiesza gorzej od mojego golfa III. Rozpędzić się do 120-130 to wyczyn a powyżej 4.5 rpm zaczyna się tak jakby ksztusić. Dodam że tt ma w miare nowe lpg z konca zeszłego roku ale chodzi na benie i gazie tak samo. Czyżby turbina powiedziała papa? Przepływka również pokazuje dziwne liczby. Wywala błąd 16486 - mass air flow sensor (g70) signal too low i właściwie to nic więcej. Próbowałem ją czyścić ale nic nie dało. Odłączyłem ją, również bez skutku. Jeszcze jedna rzecz mnie zdziwiła, mianowicie po włączeniu zapłonu słychać bardzo niski pisk z przepustnicy który milknie po włączeniu silnika. Jakieś pomysły? Z góry dziękuje


  2. #2

    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    225
    W logach calkowity brak doladowania, mozliwe ze klapka od wg odpadla.

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    00
    Kolor
    LY7W
    Posty
    57
    Jest jakiś sposób, żeby to potwierdzić nie wyciągając sprężarki? Faktycznie to może być to, ponieważ przez 3-4 sekundy gdy wyskoczyłem do domu po dokumenty usłyszałem jakieś terkotanie a później tak jakby osłonka wydechu leciutko pukała o niego co by świadczyło że ta klapka zatrzymała się na kacie. Ma to sens?

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    225
    Ma sens, odepnij wężyk z gruszki turbiny jesli nie będzie żadnej poprawy to klapka odpadła. Choć nawet jak na auto bez turbiny przepływka za mało wskazue, rura żadna nie spadła w dolocie?
    Ostatnio edytowane przez Łukasz13 ; 02-08-2015 o 08:11

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    00
    Kolor
    LY7W
    Posty
    57
    Brzmi dobrze ale czy uda mi się to zrobić nie rozbierając połowy silnika? Bo patrząc na dostęp do turbo łapie się za głowe :/

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Jade dzisiaj do magika od Audi na diagnostyke i będziemy wykluczać poszczególne rzeczy. Jeżeli okaże się że to kwestia turbiny z pewnością zagoszczę w OPturbo ze Zgierza. Zdam relację z kolejnych działań, może ktoś będzie miał pogobny przypadek.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    No cóż.. wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują faktycznie na zerwaną klapke wastegate. Jutro oddaje samochód do firmy zajmującej się sprężarkami. Miejmy nadzieję że uda się uratować klapkę która pewnie jest w okolicach kata. Jeżeli nie, będę szukał jakiegoś szrota ze sprawną elementem który potrzebuje. Dalsze releacje pod koniec tygodnia. Pozdrawiam

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Troche to zajęło ale myśle że jest dobry efekt jak się okazało turbina była w agonalnym stanie a do tego przepuszczała olej. Zrobiona została kompletna regeneracja, wymiana oleju w silniku + filtry. Przy okazji wykryta usterka łapy silnika - wymiana na nową. No i upiorne łożysko przednie. Efekt końcowy meeega banan na twarzy i pusty portfel heh..

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez didi ; 03-08-2015 o 13:50

Podobne wątki

  1. brak mocy -> brak błędu przy diagnostyce...
    Przez Eli25dg w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 10:34
  2. brak mocy
    Przez Wilczyca w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 13-09-2012, 18:58
  3. brak mocy
    Przez michu w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-11-2011, 08:45
  4. Brak mocy!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Przez malzon TT 225 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-05-2011, 21:38
  5. brak mocy
    Przez Daniel w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-09-2008, 06:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •