Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: TT 3.2 VR6 quattro vs Nissan 350Z

  1. #1
    Awatar Matulka R.
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czerwony
    Posty
    31

    TT 3.2 VR6 quattro vs Nissan 350Z

    Dzisiaj Warszawa na ul Kasprzaka (od Skierniewickiej do Prymasa Tysiąclecia) złapałem się spod świateł z 350Z (co zaobserwowałem: niebieski mat, wersja US słychać było blow-off) na pewno chciał się spróbować bo już skrzyżowanie wcześniej prowokował.
    Więc skinienie głową, zielone i ruszamy. Start wiadomo quattro.... dwójka, trójka, myślałem, że zacznie mnie dochodzić ale byłem jakieś 3 długości z przodu i tak już zostało. Potem na światłach już uciekał wzrokiem. Ja pojechałem w Prymasa, on dalej Kasprzaka.
    Powiem szczerze byłem w szoku wyniku. Może kierownik niedomagał może auto, ale sam chciał a kill jest killem

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam.
    No to wspaniale, tak niech TT-i trzyma.
    Chyba się przeliczył.

  3. #3
    Awatar Cuma9
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    brak
    KM
    Xxx
    Rocznik
    Xxxx
    Kolor
    Xxxx
    Posty
    162
    Gratuluję kila ale kierownik w nissanie chyba nie ogarniał autka bo nawet jeżeli był to model z początku produkcji to do setki ma 5,9 sekundy ty 6.2 więc powinien wygrać. To tak jak byś porównywał TT 3.2 litra vs 1.8t 225

  4. #4
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Turbo to on raczej nie miał bo zrobił by z Ciebie wiatrak , oczywiście kill to kill więc gratulacje
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #5

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Cytat Zamieszczone przez Cuma9 Zobacz posta
    Gratuluję kila ale kierownik w nissanie chyba nie ogarniał autka bo nawet jeżeli był to model z początku produkcji to do setki ma 5,9 sekundy ty 6.2 więc powinien wygrać. To tak jak byś porównywał TT 3.2 litra vs 1.8t 225
    To tylko 0,3 sek. które można stracić np. marnym startem czy cienkimi oponami - poza tym to dane fabryczne nowych aut a nie dwóch bądź co bądź wiekowych furmanek - killu gratuluje.
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  6. #6
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    nie wiem skąd ten blow off skoro to wolnossak no ale niec h Ci będzie... Jesli to by bylo turbo to tak jak zuczek napisał nie bylo by szans najmniejszych

    Natomiast ja wieloktrotnie łapałem sie tez ze znajomym który ma 350Z w zdrowej serii, ja tylko program+IC i musze przyznać ze z rolki to tak niewiele mu odchodziłem, ze startem bylo roznie- kto lepiej wystartował ten prowadził...
    Cel jest tylko jeden - najlepiej grające TT na świecie!

  7. #7
    Awatar Świstak
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Wawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3..
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Misano red
    Posty
    41
    Z moich doświadczeń drogowych wynika, że 350z często jakoś tak jakby nie domagają. W zeszłym roku pogoniłem takiego 12 letnim Foresterem 2.0xt. Forek co prawda modzony (około 270 km) ale automat 4eat, który przy takiej mocy baaardzo kiepsko startuje. Jechaliśmy ze świateł i nissan wyraźnie odstawał. Na kolejnych światłach gość powiedział, że ma kompleks Subaru a jak dowiedział się, że dostał lanie od 2.0xt a nie 2.5xt to się załamał

  8. #8
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    A nikt nie zauważył, że to było Q vs RWD. Może złapał poślizg przy starcie... Z resztą. Nissan zrobił tą 350 po taniości, by dać duży silnik w dobrej cenie. Audi za to TTtke dopieściło nieźle...

  9. #9
    Awatar Emilio
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    WaWa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    211
    Rocznik
    2012
    Kolor
    Biały
    Posty
    102
    Nissan 350Z to ciekawe auto, ale z doświadczenia wiem, że bardzo słabo trzyma serię. Kolega mój takim śmiga i ostatnio po wizycie na hamowni był bardzo smutny

    jego znajomy również jeździ Ztka i też narzekał na uciekające koniki. Może taka przypadłość tego modelu

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Emilio ; 04-08-2015 o 14:05

  10. #10
    Awatar matber1
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Świdnica
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    50
    Zgadzam się, że konie uciekają ale mniej niż 260km to nie widziałem na wynikach z hamowni. Odzyskać je jest równie łatwo i generalnie nie tak wielkim kosztem....mapa , spacer pod kolektror, odetkać wydech i wszystko zestroić...o takich oczywistościach jak dobre cewki etc nie wspominam.....i moc wraca. dodając agresywne wałeczki można podejść pod 300km. Z turbo sporo więcej bo silnik dobrze przygotowany pod uturbianie.

    Ze swoich domowych doświadczeń wiem , że start to 90% sukcesu, niestety seria miała tylko 245 na tyle i się po prostu ślizga....ja mam teraz 265 i jest znacznie znacznie lepiej.
    poza tym ciężko obiektywnie porównać rwd z awd....awd ma jednak asa w kieszeni w postaci jeszcze jednej osi

    pozdroo!!

  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    sprawne zdrowe 350z w tej mocniejszej wersji zleje takie 3.2 w TT. Nawet testował to clarkson i ja też potwierdzam. Ale przy spapranym starcie 350z juz nie dojdzie TT.
    Przykładowo ja swoja a3 leje takie 350z(300km) nawet i z rolki ale mysle ze seryjne 3.2 będzie miało problem.
    Może tam był jakiś "tuning" skoro coś sapało i dlatego nie jechało :P
    Tak czy siak kill to kill i tym bardziej od takiej ładnej TT :P

  12. #12

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa-Bródno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    187
    350z łoiłem kiedyś Oplem Corsa A '88 z dwulitrowka od Astry GSI.W Nissanie duża różnice robi czy to Europejczyk czy wersja na USA.różnią się zawiasem i hamulcami.A poza tym USA to praktycznie zawsze kiepski automat.Gratuluję, bo tak czy siak to szybkie auto.

Podobne wątki

  1. TT mk1 1.8t quattro 260+hp vs Nissan 350Z 300hp
    Przez haszczu w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-05-2015, 12:51
  2. Nissan 350Z takie tam
    Przez Elor w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 09-01-2013, 10:07
  3. Moje TT (240ps) vs Nissan 350z (313ps)
    Przez Pawel-2005 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-07-2010, 15:18
  4. Audi TT V6 3.2 250 KM DSG VS Nissan 350Z
    Przez titien w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-10-2009, 20:34
  5. Nissan 350z VS Moja TT Q225
    Przez MichalTT w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 21-04-2009, 04:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •