Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: W poszukiwaniu TT Mk1 - Witam!

  1. #1
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214

    W poszukiwaniu TT Mk1 - Witam!

    Witajcie!

    Nie wiem czy moja historia Was urzeknie, ale wypada się przedstawić i dwa słowa opowiedzieć o tym skąd i dlaczego mnie do Was przywiało.

    Maniakiem motoryzacji wszelakiej jestem od dawna. Przewinęło się ileś samochodów, prywatnych i służbowych. W międzyczasie wieloletnia fascynacja off-roadem i Jeepami (w szczytowym okresie pod domem były 4 sztuki – dwa przygotowane do terenu i dwa „cywilne”), która udzieliła się mocno synowi – do dziś ujeżdża Cherokee XJ z 2000 r. i włożył już w niego równowartość ceny zakupu plus nieznaną nikomu sumę X . Tak więc mogę powiedzieć, że cała rodzina żywi się na co dzień benzyną

    Prowadzę z żoną firmę, w której kluczową rolę odgrywa prywatnie z nami zaprzyjaźniona, przesympatyczna kierowniczka obsługi klienta – dziewczyna o złotym charakterze i dynamicznym charakterze. Przez rok ujeżdżała służbowe Punto 1.2 16V, ale czasami narzekała na brak „odejścia”. W ramach dopieszczania pracownika (10 lat byłem HR-em, więc hasło „ludzie największym kapitałem firmy” jest mi znane) uznaliśmy, że w ramach rozsądnego budżetu trzeba jej kupić „coś z jajami”.

    Już, już prawie miałem kupować Toyotę Celicę GT 2.0 VI gen., ale w ostatniej chwili ktoś sprzątnął mi ją sprzed nosa. I wtedy, przeszukując po raz n-ty internet natknąłem się na oferty Alfa Romeo Gtv. Poczytałem, wybór padł na 3.0 V6 24V. Patrzę - jest, w Łodzi, z czerwonym wnętrzem. Przez kilka dni nie mogłem się wybrać, wracam do ogłoszeń po tygodniu i....buuu, ogłoszenie zniknęło więc pewnie się sprzedała. Na szczęście zapisałem telefon - dzwonię ...jest, jeszcze aktualne! W pociąg i .....wróciłem na kołach srebrną Gtv 3.0. Na oko trochę rzeczy do zrobienia, ale...co tam! Jestem wariat, więc kupiłem Droga z Łodzi do Warszawy to nie była frajda - to była ORGIA!!!! Co za przyspieszenie, jaki dźwięk! Oj, dawno czegoś takiego nie czułem. Od razu przeszło mi umiłowanie do wielkich, majestatycznych lotniskowców i przypomniało mi się, że zawsze chciałem jeździć sportowo nie tylko w terenie, ale i po płaskim. Tak czy owak – autko dla Oli jest załatwione
    Podjeżdżam pod dom z poczuciem spełnionej misji. O naiwności! Zza drzwi wypada małżonka i z okrzykiem „Alfa! Alfa!” wskakuje za kierownicę. Kolejne 10 minut upływa mi na rozkoszowaniu się z fotela pasażera moją własną, domową wersją Top Gear. Najdroższa kręcąc silnik do równych 6k i zapalczywie wrzucając kolejne biegi histerycznie śmiała się, wyła, krzyczała się niczym wybuchowa mieszanka Clarksona i niemieckiego filmu dla dorosłych. Dowiodła jednoznacznie, że istnieje gatunek kobiet, które reagują na sportowe samochody w sposób wręcz biologiczny. Tak czy owak stało się jasne – problem samochodu służbowego jest nadal aktualny bo Gtv…zostaje w domu.

    Reszta sobotniego wieczoru to odkrywanie historii AR i rozważanie co w takim razie kupić naszej koleżance zamiast Punto. Decyzja zapadła – oczywiście drugie Gtv!!! I tak, chcąc nie chcąc, wstaliśmy rano z synem i pognaliśmy do Suwałk kupić drugą Alfa Gtv 3.0 – tym razem czarna, również z czerwonym środkiem. Najdroższa uznała ten kolor za bliższy jej sercu, więc ostatecznie czarnulka zostaje w domu, a sreberko pofrunie do firmy stając się prawdopodobnie jedną z niewielu służbowych Alf Gtv 3.0. Obie są z 1997 r. i dzieli je nieco ponad 200 numerów VIN.

    To wszystko działo się w marcu – od tego czasu, po kilku miesiącach walk w bardzo polecanym serwisie AR, mogę powiedzieć, że obie Alfy są wyprowadzone na dobre tory. I wszystko byłoby OK, ale….mam trochę bardzo niewygodnego poczucia niepewności, kiedy Ola zabiera swoją Gtv w kilkuset kilometrową trasę. Niby w jej aucie wymieniliśmy prawie wszystko z ważnych rzeczy, włącznie z remontem silnika (głowica, pierścienie), Alfa jeździ cudnie, a jednak trochę prześladuje mnie wizja ściągania jej lawetą gdzieś spod Trójmiasta. Alfa Gtv to wspaniały, zapierających dech w piersiach samochód – 220 KM w wolnossącym V6 robi niesamowite wrażenie. Niestety, to auto skomplikowane w naprawie, wymagające specjalistycznej wiedzy i dostępu do coraz trudniej osiągalnych części zamiennych. Tego nie naprawi warsztat w sąsiedztwie – w Polsce może 5-6 warsztatów naprawdę „ogarnia” to auto. Trochę strach.
    Zapadła więc decyzja – czarna Gtv zostaje u żony, a dla Oli szukamy auta, które zastąpi Gtv, ale będzie prostszą, bardziej znaną i bardziej niezawodną konstrukcją. Oczywiście w rozsądnym budżecie. No i oczywiście musi mieć „kopa” i być bezapelacyjnie „sexy”. Jest tylko jeden samochód, który spełnia te wymagania. OCZYWIŚCIE AUDI TT!

    No i jestem tutaj Niestety, nie mam teraz dostępu do wolnej gotówki pozwalającej na kupno od ręki zadbanej TT z okolic 2000 r. (może być ośka 180KM, nie napieram na quattro ani na 225KM), a Ola pojechała Alfą na 2 tygodnie urlopu gdzieś w Polskę, więc ze sprzedażą Gtv i kupnem TT muszę chwilę poczekać), ale zaczynam się rozglądać za fajną sztuką w budżecie 15-16k. Na razie czytam Wasze porady (szacun za wiedzę i doradztwo Forumowiczów) i …czekam. Mam tylko jedną obawę – czy żona nie zrobi mi ponownie tego samego numeru i tym razem pod naszym domem zostanie TT, a ja….znów będę szukać czegoś dla Oli . Najdroższa już kiedyś nad TT się rozpływała w zachwytach, więc ryzyko jest poważne.

    Na pewno w pierwszej kolejności będę szukał wśród aut Forumowiczów – wierzę w auta od prawdziwych (nie „allegrowych”) pasjonatów.

    Pozdrawiam (szczególnie tych, którzy przebrnęli przez tę historię) i będę wdzięczny za pomoc jak już coś konkretnego wynajdę.

  2. #2
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,364
    Witaj na forum!
    Fajne wprowadzenie w dziale witam. Wrzucaj znalezione oferty w odpowiednim dziale i powodzenia w zakupie.

    PS
    Jak kupisz TT to nie pokazuj żonie (będziesz miał dłuższą chwilę spokoju przed zakupem drugiej)
    __________________________
    Pozdrawiam

  3. #3
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    Witaj na forum Miałem podobne obawy przed Alfą i na pewno nie żałuję że wybór padł na TT Powodzenia w poszukiwaniach i zapraszamy na zloty nawet jeszcze bez auta.

  4. #4
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Witam na forum ;ciekawa historia jeszcze ciekawsza to zadbana i fajna mk1 a najciekawsza, po prostu rewelacyjna, to fajna zadbana mk1 za 15-16tyś
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #5
    Awatar Dominik
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    230
    Rocznik
    2015
    Kolor
    szary
    Posty
    662
    Witam i pozdrawiam

  6. #6
    Awatar Tomasso
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    995
    Witamy na forum, fajnie się czytało

  7. #7
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Witaj na forum.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  8. #8

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,494
    Witaj Na forum TT.

  9. #9
    Awatar igor
    Dołączył
    Jul 2013
    Płeć
    Skąd
    W-wa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    351
    Witaj na forum

  10. #10
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    witaj

  11. #11
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cześć

  12. #12
    Awatar Nicolas905
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    560
    Witaj

  13. #13
    Awatar Halina
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    403
    Witaj fajny tekst.Powodzenia w poszukiwaniu mk1

Podobne wątki

  1. W poszukiwaniu kucy, logi do sprawdzenia
    Przez MarioK w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-07-2017, 20:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •