Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Wątek: nowe paliwo shel 100 nitro racing

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    49

    nowe paliwo shel 100 nitro racing

    witam wszystkich dzis nie bedzie polewy.do rzeczy ,zatankowalem caly zbiornik wczoraj na shelu nowego paliwa 100 nitro racing odczucia tak jakby auto stracilo z dwadiescia koni ,czy ktos jezdzil na tym .?pozdrawiam batman

  2. #2
    Awatar Tomasso
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    995
    Kiedyś był już chyba temat o tym paliwie. Ja kiedyś je zatankowałem, ale zarówno plusów jak i minusów nie doświadczyłem.

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    49
    czesc tomasso powaznie ,autko nie jedzie .albo sie cos spi.....lilo .wypale paliwo zatankuje na orlenie dam znac dzieki za odpowiedz

  4. #4
    Awatar Emilio
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    WaWa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    211
    Rocznik
    2012
    Kolor
    Biały
    Posty
    102
    Tak naprawdę to paliwo coś daje, ale gdy masz wystrojone auto na takie paliwo. Ze zwykłym programem pod 95/98 nie odczujesz żadnej różnicy. Mój znajomy ma astrę Bertone a w niej 450+ KM i jeździ autem wyłącznie na tym paliwie bo tak ma wystrojone

    Nie powinno Ci nic zepsuć, ale możesz na tym zbiorniku przejechać znacznie mniej kilometrów

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Jeździłem (wprawdzie nie TT ale Gtv 3.0) na chyba wszystkich sieciowych paliwach. 100 z Shella vs 98 od kogokolwiek innego - nie odczułem różnicy. Prawda też jest taka, że różnicę odczuwasz wyraźnie albo w bardzo słabym aucie (typu silnik 1.0) albo kiedy mierzysz czasy przejazdów. Przy mocy 150KM+ i normalnym użytkowaniu trzeba by mierzyć mikrometrem poziom wciśnięcia pedału gazu żeby wyłapać różnicę Zmiany mogą za to być widoczne w kulturze pracy silnika.

    Niestety, mam wrażenie, że paliwa 98 i 100 czy inne droższe bywają często gorsze od zwykłych - prawdopodobnie dlatego, że dłużej "leżakują" w zbiornikach na stacjach ze względu na mniejsze zainteresowanie klientów. Ale nie jestem chemikiem, nie znam się - za to częściej miewałem problemy z paliwem 98 niż 95.

    Bardzo złe doświadczenie miałem z 98 ze Statoilu - Gtv praktycznie odmawiała współpracy. Po dolewkach zaczęło być lepiej aż uspokoiło się zupełnie po zalaniu całego baku nowym paliwem. Podobnie z Vervą diesel i Audi Q7 - masakra, aż do dolewki połowy baku. Moim zdaniem to kwestia konkretnej stacji i konkretnej partii paliwa.

    @Batman 117 - moim zdaniem lej kolego natychmiast coś innego, nawet 10 litrów i co 10 litrów uzupełniaj aż ta padlina którą masz w baku zacznie stanowić coraz mniejszą część całego paliwa w zbiorniku.

  6. #6
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Wrzucę parę groszy od siebie. She'llowskie paliwo jako jedyne (chyba jeszcze) nie jest robione w PL. Paliwo jest uszlachetnione dodatkami tak samo jak inne paliwa premium. Przy starych autach nie opłaca się go używać, przez dodatki, które czyszczą może zasyfic układ paliwowy i pozatykac kanały co w efekcie nie da nic pozytywnego. Przy autach nowszej konstrukcji lub doraźnie tankujacych paliwo premium teoretycznie może dać lekki przyrost bo ma 100 oktanów (czyli mniejsze spalanie stukowe)., a pewnie max przyrost to ok 1,5KM więc nieodczuwalne.
    Z moich doznań to pamiętam, że ładnie części układ paliwowy i odmula auto - ale nie czuć od razu po zatankowaniu tylko po przejechaniu ok 300km.
    W TT nie stosuje bo tankuje verwe 98 ze względu na dat, że na tym paliwie miałem robiony program i przywiązuje się do danej stacji na której tankuje
    __________________________
    Pozdrawiam

  7. #7

    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    287
    Ja napiszę po raz kolejny już, że ilość oktanów nie wpływa w żaden sposób na przyrost mocy samochodu seryjnego. Jak ktoś jest bardzo ciekawy po co są oktany i co dają, niech sprawdzi sobie poprzedni temat o tym paliwie. Tam wytłumaczyłem po co i na co komu takie paliwo.
    Pozdrawiam

  8. #8
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    witam wrocilem
    wlalem tez 100 okt. i ja tez nic nie odczulem zmian

  9. #9

    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    49
    dzieki

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    dzieki kris za odpowiedz

  10. #10
    Awatar haszczu
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    198
    Z tego co wiem to ilość oktanów wpływa na przyrost mocy.. Bo sterownik widząc małe spalanie stukowe może dawać "full dawke", a przy wysokim spalaniu stukowym/ kijatej benzynie obcina wartości..

    Ps. Na BP zatankowałem kiedyś takie gówno a nie 98, że hamownia pokazała 20 koni mniej. Po wylaniu i zatankowaniu na innej stacji wszystko wrocilo do normy..
    Ostatnio edytowane przez haszczu ; 29-07-2015 o 22:53

  11. #11
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Tak oczywiście, jak po zatankowaniu pobawimy się zapłonami wnikając w soft ECU, samo zalanie paliwa 100 nie da nic w seryjnym sterowniku, no chyba że jeździliśmy na jakimś wynalazku, lejąc lepsze paliwo auto odzyskuje moc, a nie że jej przybywa, wole zdrową 95 niż kombinowaną 98.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #12

    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    49
    wypale do rezerwy .czuje pod butem .nie to samo auto dam znac

  13. #13
    Awatar Bejrut
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    silver
    Posty
    389
    Ja śmigam tylko na VPR 100 od początku posiadania auta. +1 do samopoczucia, po około 1000km zaczyna spadać spalanie o jakies 0.5 do 1 litra na setkę, paliwo przywożone w beczkach pełne dodatków generalnie jakościowo lepsze od Orlenowskich wynalazków. Różnicy w mocy nie czuć ale jak zaleję do Ducati coś innego niż VPR czuć od razu. Jak cię stać to polecam. Jak nie to 95 i też będzie jeździć.
    Tankowane w czwartek na bratysławskiej po 19 + punkty z karty i aż tak bardzo różnicy w cenie nie czuć.

  14. #14
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    a gdzie jest paliwo vpr100?

  15. #15
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Cytat Zamieszczone przez matimati Zobacz posta
    a gdzie jest paliwo vpr100?
    Na stacji benzynowej
    Using Tapatalk

Podobne wątki

  1. NITRO?
    Przez Artur w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 14-05-2019, 07:09
  2. syfiaste paliwo
    Przez Piootr w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-09-2010, 16:36
  3. Nitro??
    Przez tomi w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 29-06-2009, 13:22
  4. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-04-2009, 07:40
  5. Audi TT 225KM + chip na 260KM + mokre nitro
    Przez milosz_max w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-10-2007, 05:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •