Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 78

Wątek: Usterki Audi TT

  1. #31
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Nie opowiadajcie pierdol o haldexie jak sie nie znacie.
    Olej co 30 a filtr co 60 tys km...
    Olej i filtr to 250plnow

  2. #32
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    Cytat Zamieszczone przez Jerry Zobacz posta
    Błagam Cię, zmieniaj jak najszybciej mechaników!!! Jedź do gregora10 i Ci ogarnie auto bo to aż szkoda żeby szukali DVki i N75 przy turbinie jak one są na wierzchu po otwarciu maski.
    gadałem z gregorem niestety tylko u siebie robi auta w Jaśle. Jeśli ktoś orientuje się gdzie mógłbym poradzić sobie z usterkami we Wrocławiu? Wygląda na to że zawiodłem się na kolejnym. To już drugi, dlatego teraz tylko ide do polecanego. :/

  3. #33
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Lamer a moze sam sprobuj posiedziec przy aucie poki kogos konkretnego nie znajdziesz, napewno miernik ulatasz i podstawowe narzedzia tez.. odnosnie spadku cisnienia dosc dokladnie Ci opisalem co gdzie sprawdzac zreszta tu znajdziesz cale grono entuzjastow ktorzy napewno pomoga. Kto wie moze akurat jakas pierdola sie okaze..

  4. #34
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    hubi ma racje koszt okolo 250zl

  5. #35
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Lamer a moze sam sprobuj posiedziec przy aucie poki kogos konkretnego nie znajdziesz, napewno miernik ulatasz i podstawowe narzedzia tez.. odnosnie spadku cisnienia dosc dokladnie Ci opisalem co gdzie sprawdzac zreszta tu znajdziesz cale grono entuzjastow ktorzy napewno pomoga. Kto wie moze akurat jakas pierdola sie okaze..
    no właśnie, będę próbował sam to ogarnąć z waszą pomocą. Podstawowe narzędzia mam, miernik również. Problem jest tylko z jakimś podnośnikiem, ale może uda mi się to zrobić nurkując pod auto.

  6. #36
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    zaczynaj zawsze od rzeczy ktore wymagaja najmniej pracy, DV i N75 na pierwszy ogien!

  7. #37
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    Powodem niskiej mocy u mnie była klapka zaworu regulującego od west-gate'a, była cały czas w pozycji odchylonej nie wiedzieć czemu i puszczała spaliny bokiem. Ktoś kiedyś chyba przy nim grzebał. Ustawili zawór tak, aby się domykał całkowicie i moc wróciła, aczkolwiek po przekroczeniu 4 tys. obrotów, doładowanie nie jest stabilne, zaczyna szarpać, tak jakby to doładowanie dostarczało powietrze impulsywnie... any ideas?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    4. Dorzucić chciałem dziwną przypadłość mojej TT. Auto podczas poruszania się utrzymuje stałą temperaturę na wyświetlaczu lekko poniżej 90. Gdy dojeżdżam na miejsce, auto się zatrzymuje, temperatura rośnie dosyć szybko do ok. 95-98 stopni, aż załącza się wentylator, nawet po wyłączeniu wentylator jeszcze musi chodzić żeby schłodzić silnik. Ktoś może orientuje się co może być przyczyną?

  8. #38
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    No to super ze problem sie znalazl, wyglada na to ze waste-gate do wymiany, a co do tej temperatury to oczywiscie (napewno sprawdziles trzeba zerknac czy plyn ma stan.. nic innego nie przychodzi na mysl ewentualnie czy chlodnica jest czysta czy nie zabita np. blotem.. jezeli wszystko ok to zostaje tylko termostat ktory sie nie otwiera zeby puscic plyn w 'duzy' obieg przez chlodnice. Szczerze to nigdy mi sie taka usterka nie przytrafila, przewaznie termostat sie blokuje w pozycji otwartej i silnik nie osiaga roboczej temp. ale jak to mowia 'nigdy nie mow nigdy'
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 24-07-2015 o 11:01

  9. #39
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cytat Zamieszczone przez Lamer Zobacz posta
    4. Dorzucić chciałem dziwną przypadłość mojej TT. Auto podczas poruszania się utrzymuje stałą temperaturę na wyświetlaczu lekko poniżej 90. Gdy dojeżdżam na miejsce, auto się zatrzymuje, temperatura rośnie dosyć szybko do ok. 95-98 stopni, aż załącza się wentylator, nawet po wyłączeniu wentylator jeszcze musi chodzić żeby schłodzić silnik. Ktoś może orientuje się co może być przyczyną?
    Wydaje mi się, że można to podpiąć pod problem z pierwszym biegiem wentylatorów. Po prostu wiatraki startują Ci od drugiego biegu. Przypadek znany i w TT bardzo upierdliwy
    Sprawdź sobie temp. w trakcie jazdy i po jeździe na klimatronicu (kanał 49). Tam będą dokładne wartości bez odgadywania z tej wskazówki. Drugi bieg powinien się załączać od 97 stopni. Jazda z włączoną klimą powinna w pewien sposób rozwiązać "problem"

    Poza tym w 225Q jest chyba dodatkowa pompka wody, która otrzymuje obieg i pozwala się wychłodzić płynowi nawet po wyłączeniu silnika.

    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...=pierwszy+bieg
    Ostatnio edytowane przez Domenik ; 24-07-2015 o 11:28

  10. #40
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Dominik na pewno powinien się załączac drugi bieg od 97 st.?pytam bo u mnie się właśnie tak załącza ale bylem święcie przekonany że to pierwszy bieg bo jest ledwo wyczowalny a a drugi bieg to juz czuć wibracje Gdzieś czytałem na forum ze drugi załącza się po przekroczeniu 110 st
    Using Tapatalk

  11. #41
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cytat Zamieszczone przez wiewioraandrzej Zobacz posta
    Dominik na pewno powinien się załączac drugi bieg od 97 st.?pytam bo u mnie się właśnie tak załącza ale bylem święcie przekonany że to pierwszy bieg bo jest ledwo wyczowalny a a drugi bieg to juz czuć wibracje Gdzieś czytałem na forum ze drugi załącza się po przekroczeniu 110 st
    Jak tak mówisz to znaczy, że faktycznie się pomyliłem. Czyli pierwszy bieg przy temp. ~ 97 , a drugi (idąc za postem #148 Żuczka z tematu który podrzuciłem) przy temp. ~ 105.
    Jakby nie patrzeć to chyba kolega nie ma się czym przejmować bo u mnie obserwuję identyczne zachowanie. Podczas jazdy temperatura skacze w przedziale 90 - 93 stopnie, w korkach lub po zatrzymaniu się dochodzi do 97 - 98 stopni i jest zbijana przez włączający się wiatrak.

  12. #42
    Awatar nonamed
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Konstancin-Jeziorna
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    brak
    Posty
    256
    Cytat Zamieszczone przez Domenik Zobacz posta
    Jak tak mówisz to znaczy, że faktycznie się pomyliłem. Czyli pierwszy bieg przy temp. ~ 97 , a drugi (idąc za postem #148 Żuczka z tematu który podrzuciłem) przy temp. ~ 105.
    Jakby nie patrzeć to chyba kolega nie ma się czym przejmować bo u mnie obserwuję identyczne zachowanie. Podczas jazdy temperatura skacze w przedziale 90 - 93 stopnie, w korkach lub po zatrzymaniu się dochodzi do 97 - 98 stopni i jest zbijana przez włączający się wiatrak.
    Mam tak samo

  13. #43
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    Jeśli podczas jazdy i pracy silnika na wolnych obrotach temperatura się utrzymuje w bliskich okolicach 90 stopni to wszystko jest w porządku. Trochę niejasno napisałeś w jakich warunkach ta temperatura rośnie, na postoju przy odpalonym silniku czy po zgaszeniu.
    Proste są dla szybkich aut a zakręty dla szybkich kierowców

    https://www.facebook.com/SzefKuchniPodOrlem?ref=hl

  14. #44
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    Cytat Zamieszczone przez grzałka Zobacz posta
    Jeśli podczas jazdy i pracy silnika na wolnych obrotach temperatura się utrzymuje w bliskich okolicach 90 stopni to wszystko jest w porządku. Trochę niejasno napisałeś w jakich warunkach ta temperatura rośnie, na postoju przy odpalonym silniku czy po zgaszeniu.
    po zatrzymaniu samochodu w miejscu zaczyna rosnąć i dalej się utrzymuje, co skutkuje załączeniem się wenta, zgaszę auto i went dalej chodzi zeby wychłodzić go. Martwi mnie poprostu że układy chłodzenia nie zbijają tej temperatury przy niskich prędkościach. To wygląda tak, jakby pęd powietrza w trakcie szybkiej jazdy dostatecznie chłodził silnik, niestety przy wolnej jeździe nie ma tego pędu i gdy zatrzymuję auto, nie ma chłodzenia dostatecznego...
    Popróbuję jeszcze różnych kombinacji: jazda w korku, ostra jazda -> zatrzymanie w miejscu, normalna jazda -> zatrzymanie w miejscu, z klimą / bez klimy i dam znać co się dzieję, będzie troche ciężko bo jak to w TT świrują wskaźniki, u mnie temp własnie no i paliwa. niecałe 130 stopni to jak normalne 90, cały bak to jakby pół.
    Ostatnio edytowane przez Lamer ; 24-07-2015 o 20:44

  15. #45
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Kolego temperaturę sprawdź na klimatronicu na kanale 49
    Using Tapatalk

Podobne wątki

  1. Typowe usterki ?
    Przez Booster w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-11-2016, 00:07
  2. Witam , szukam pokierowania w zdiagnozowaniu usterki ....
    Przez Darek39 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-11-2015, 10:59
  3. Log + opis usterki
    Przez Maru w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-05-2009, 07:49
  4. Wady,usterki TT
    Przez ksolk w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 19-09-2008, 08:36
  5. najczęstsze usterki w waszych TT'kach
    Przez Ariel w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-12-2007, 16:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •