Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 78

Wątek: Usterki Audi TT

  1. #1
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227

    Usterki Audi TT

    Witam wszystkich posiadaczy i ekspertów AUDI TT.
    Właśnie zacząłem przygodę z tym autkiem i muszę parę rzeczy porobić. W związku z tym piszę tutaj i zwracam się do was o radę.
    1. Pierwsza sprawa to HALDEX - na VAGu wywaliło mi kod błędu związany z poślizgiem sprzęgła. Możliwe jest że nie wymieniany olej był i padł. Czy trzeba wymieniać wszystko? Czyli pompę, most oraz sterownik? Czy wystarczy tylko któryś z części składowych HALDEXa wymienić?

    2. Na silniku wyskoczył mi błąd zbyt niskiego doładowania turbo. Auto niby przyspiesza jakoś tam, ale dopiero od ponad 5 tys. obr. ale nie sądzę żeby tak małe auto o takiej mocy tak przyspieszało, nie jest to 225km. Poza tym turbo dziura ok 3 sek. ze masakra. Żadnego dymu czy nadmiernego świstu. Pytanie: czy może być turbina do regeneracji? Słyszałem o tych turbinach że padały 1 na 1000. Być może coś innego jest przyczyną tak niskiego ciśnienia doładowania i tym samym słabej mocy.

    3. Dzisiaj właśnie wyskoczyła mi kontrolka Air Bag pod czas jazdy i nie gaśnie. Jutro zobaczę może zgłupiała i jutro zniknie, a jak nie to co robić?

    Z góry dziękuję za pomoc

  2. #2
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Pierwszy post skierował bym do tego działu :
    http://www.klubtt.pl/forumdisplay.ph...i%C4%99-WITAMY!

  3. #3
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    witaj, jak juz sie przywitales w odpowiednim dziale, to polecam uzyc szukajki. na wszystkie swoje pytania odnajdziesz odpowiedz. pozdro.

  4. #4
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    witaj, jak juz sie przywitales w odpowiednim dziale, to polecam uzyc szukajki. na wszystkie swoje pytania odnajdziesz odpowiedz. pozdro.
    Rozpocząłem od szukania tematu, ale coś chyba źle robię bo nie odnajduję tego, czego szukałem. Pomoże ktoś w odnalezieniu tematu, bądź naprowadzeniu? Dzieki i pozdrawiam!

  5. #5
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    odpowiadam na punkt 2
    sprawdz zawor n75 znajduje sie kolo filtra powietrza

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    odnosnie punktu pierwszego szukajka!!! http://www.klubtt.pl/showthread.php?...ghlight=haldex

    Odnosnie punktu drugiego. Przerabialem niedawno u siebie. Pierwsze co sprawdz zawor n75 (miernik do reki ustaw na ohm i podepnij do pinow na zaworku, ma pokazac ok 30ohm im nizej tym gorzej 25ohm to juz szrot), sprawdz zawor DV zawor znajduje sie obok N75 to ten plastikowy grzybek z rurka podcisnienia na czubku (wyjmij zawor z ukaldu wez go do reki, wez przedluzke od tryczki i wsadz w dolne grube wejscie. ucisnij sprezyne w srodku i trzymaj. Jednoczesnie kciukiem przycisnij cienka rurke na czubku od podcisnienia i dopiero wyjmij przedluzke. Zawor powinien zostac w pozycji bez zmian. Po zwolnieniu kciuka sprezyna powinna odbic, jesli jest odwrotnie szukaj drugiego zaworu DV.) szczelnosc ukladu doladowania (generalnie chodzi o to aby napompowac uklad sprezonym powietrzem max do 0,7bar!! i sluchac czy powietrze ucieka i ktoredy. ja mam motor 180km wiec nie pomoge Ci jak to zrobic wpisz w szukajce jak to zrobic poprawnie w Twoim silniku zeby czegos nie uszkodzic) , sprawdz czy znajduje sie olej w ukladzie dolotowym (zdejmij rure od intercoolera) i sprawdz czy jest w niej olej, generalnie troche sie zdarza ale jesli wyraznie widac ze jest go sporo to , jesli turbo w dalszym ciagu dmucha ale auto idzie slabo sprawdz w jakim stanie jest katalozator. U mnie on okazal sie problemem. Tylko wyjecie i latarka w reke i wzrokowo sprawdzic od strony wlotu spalin i wylotu spalin. Turbo olej wyrzuca do kata gdzie sie dopala tworzac nagar. Zapchany kat i silnik nie moze poprawnie odetchnac, przez chwilke sie zwija a potem po 3tys masz wrazenie ze ktos podczepil Ci przyczepe gruzu.. Zeby zaoszczedzic sobie rozbierania rozepnij uklad wydechowy za katem i tam zaswiec, zobaczysz tylko jeden z katalizatorow z lewej strony, ksztalt uniemozliwi Ci zerkniecie do drugiego ale jesli zobaczysz czarne ''sople'' albo ''ziarna fasoli'' na siatce to szukaj kata. W sumie od tego bym zaczal, motalem sie 2 dni ze swoim gdzie diagnoza kata zajmuje 10 min i to byl problem. Zalozylem nowe turbo i nowy kat i jak do tej pory spokoj.

    odnosnie punktu trzeciego, podpiac do kompa i sprawdzic jaki blad wyswietla w module poduszek. zastosowac sie i usunac problem. skasowac blad i sprawdzic ponownie.

    jak cos pytaj. powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 21-07-2015 o 14:21

  7. #7
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    ale sie rozpisales
    ale info ok

  8. #8
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez Lamer Zobacz posta
    1. Pierwsza sprawa to HALDEX - na VAGu wywaliło mi kod błędu związany z poślizgiem sprzęgła. Możliwe jest że nie wymieniany olej był i padł. Czy trzeba wymieniać wszystko? Czyli pompę, most oraz sterownik? Czy wystarczy tylko któryś z części składowych HALDEXa wymienić?
    Jaki to błąd? nie słyszałem o błedzie poślizgu sprzeągła.

    Zanim wymienisz pół auta to podłącz pod VAGa i zrób output test pompki, jak nie działa to znaczy że nie zalaczy Tobie napędu bo nie ma wstepnego ciśnienia.

    Ile masz przelatane?
    czy ktoś zmieniał olej i filtr w haldexie? czy ktos czyscil magnes?

    Czy zmieniany byl olej w dyfrze?

    pzdr
    Hubio

  9. #9
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    matimati, dla mnie to 10min przy kompie. sam szukajac info spedzilem godziny w necie, wiec skoro mozna cos komus dac na talerzu to czemu nie. w koncu po to tu Wszyscy jestesmy zeby sobie pomagac pozdrawiam!

  10. #10
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    no tak po to jest forum
    ja tez jak moge pomoge

  11. #11
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    Jaki to błąd? nie słyszałem o błedzie poślizgu sprzeągła.
    jest to błąd 1155 - sprzęgło błąd mechaniczny
    Ile masz przelatane?
    200 000
    czy ktoś zmieniał olej i filtr w haldexie?
    Tak, był zmieniany jakiś czas temu przez poprzedniego posiadacza olej oraz filtr (prawdopodobnie desperacka próba uratowania napędu)
    czy ktos czyscil magnes?
    o jakim magnesie mówisz, czytałem troche o Haldexie gen. 1 ale nie słyszałem o magnesie. Pytałem paru mechaników we Wrocławiu, nikt nie chce sie bawić z rozbieraniem mostu haldexa, chyba nie mieli z tym do czynienia za bardzo i każdy wali od razu że wymiana całego napędu.
    Czy zmieniany byl olej w dyfrze?
    ciężko mi powiedzieć, wiem że w haldexie był bo jest to normą wymiana oleju tam, a czy w dyfrze również to nie wiem.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    odnosnie punktu pierwszego szukajka!!! http://www.klubtt.pl/showthread.php?...ghlight=haldex

    Odnosnie punktu drugiego. Przerabialem niedawno u siebie. Pierwsze co sprawdz zawor n75 (miernik do reki ustaw na ohm i podepnij do pinow na zaworku, ma pokazac ok 30ohm im nizej tym gorzej 25ohm to juz szrot), sprawdz zawor DV zawor znajduje sie obok N75 to ten plastikowy grzybek z rurka podcisnienia na czubku (wyjmij zawor z ukaldu wez go do reki, wez przedluzke od tryczki i wsadz w dolne grube wejscie. ucisnij sprezyne w srodku i trzymaj. Jednoczesnie kciukiem przycisnij cienka rurke na czubku od podcisnienia i dopiero wyjmij przedluzke. Zawor powinien zostac w pozycji bez zmian. Po zwolnieniu kciuka sprezyna powinna odbic, jesli jest odwrotnie szukaj drugiego zaworu DV.) szczelnosc ukladu doladowania (generalnie chodzi o to aby napompowac uklad sprezonym powietrzem max do 0,7bar!! i sluchac czy powietrze ucieka i ktoredy. ja mam motor 180km wiec nie pomoge Ci jak to zrobic wpisz w szukajce jak to zrobic poprawnie w Twoim silniku zeby czegos nie uszkodzic) , sprawdz czy znajduje sie olej w ukladzie dolotowym (zdejmij rure od intercoolera) i sprawdz czy jest w niej olej, generalnie troche sie zdarza ale jesli wyraznie widac ze jest go sporo to , jesli turbo w dalszym ciagu dmucha ale auto idzie slabo sprawdz w jakim stanie jest katalozator. U mnie on okazal sie problemem. Tylko wyjecie i latarka w reke i wzrokowo sprawdzic od strony wlotu spalin i wylotu spalin. Turbo olej wyrzuca do kata gdzie sie dopala tworzac nagar. Zapchany kat i silnik nie moze poprawnie odetchnac, przez chwilke sie zwija a potem po 3tys masz wrazenie ze ktos podczepil Ci przyczepe gruzu.. Zeby zaoszczedzic sobie rozbierania rozepnij uklad wydechowy za katem i tam zaswiec, zobaczysz tylko jeden z katalizatorow z lewej strony, ksztalt uniemozliwi Ci zerkniecie do drugiego ale jesli zobaczysz czarne ''sople'' albo ''ziarna fasoli'' na siatce to szukaj kata. W sumie od tego bym zaczal, motalem sie 2 dni ze swoim gdzie diagnoza kata zajmuje 10 min i to byl problem. Zalozylem nowe turbo i nowy kat i jak do tej pory spokoj.

    odnosnie punktu trzeciego, podpiac do kompa i sprawdzic jaki blad wyswietla w module poduszek. zastosowac sie i usunac problem. skasowac blad i sprawdzic ponownie.

    jak cos pytaj. powodzenia.
    zawór DV został wymieniony bo podobno był zalany olejem :/ prawdopodobnie sprawdzali zawór n75, wymienili i jest to samo więc założyli z powrotem mój.
    Katalizator odpada ponieważ auto jednakowo powoli przyspiesza od tych 2 tys. do 4.5 tys. powiedzmy - znaczny skok widać dopiero ok. 5.2 tys.
    Tylko tak jak mówie. Na VAGu wywaliło mi błąd zbyt niskiego ciśnienia doładowania.
    Chłopaki szukają przyczyny - pewnie słono zapłacę bo już tego drugi tydzień szukają. Jak znajdą i to zrobią to dam znać i opiszę problem, być może ktoś będzie miał z tym problem.

  12. #12
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    To ja proponuję zacząć od zlania oleju z Haldexa, wymianie filtra, odkręceniu dekla z magnesem i jego czyszczenie.

    Mój, po 210 kkm przy serwisie w tym miesiącu, wyglądał tak:



    Po wyczyszczeniu wygląda już tak:



    No i nowa uszczelka (u mnie była papierowa):



    Potem zalej nowym olejem i sprawdź czy napęd wróci

    Ja przy okazji wymieniłem sobie pompkę na kompletnie nową, mimo że mój napęd działa wyśmienicie:



    Także jak chcesz to mam starą, działającą pompkę na sprzedaż, możemy się dogadać na PW
    Te Terrere Terrere terererererere …

  13. #13
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    jerry czemu wymieniles olej w haldexie?

  14. #14
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    wielkie dzięki!!! jeszcze popytam forumowiczów żeby wyeliminować zbędne rozbieranie całego haldexa w celu wymiany różnych podzespołów, olejów filtrów. Być może jest to jakaś usterka mechaniczna tak jak wskazuje komputer co za tym stoi wymiana całego mostu haldex. Wydaje mi się że gdyby siadła mi sama pompka od haldexa, wykazało by mi to na diagnostyce VAGiem, ale może się mylę.

    Podobnie jest u mnie: https://www.youtube.com/watch?v=3amhmj_t7ek

    4. Dorzucić chciałem dziwną przypadłość mojej TT. Auto podczas poruszania się utrzymuje stałą temperaturę na wyświetlaczu lekko poniżej 90. Gdy dojeżdżam na miejsce, auto się zatrzymuje, temperatura rośnie dosyć szybko do ok. 95-98 stopni, aż załącza się wentylator, nawet po wyłączeniu wentylator jeszcze musi chodzić żeby schłodzić silnik. Ktoś może orientuje się co może być przyczyną?
    Ostatnio edytowane przez Lamer ; 21-07-2015 o 19:13

  15. #15
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Jerry:
    ja wciaz czekam ze mi odpiszesz na PW odnosnie naklejek, juz dwa razy pisalem hehe..

    Lamer:
    to cos dlugo szukaja.. w kazdym razie N75 to miernikiem a nie ''zalozyli drugi'' bo to nic nie wyklucza. drugi tez moze byc dupniety. DV ma trzymac cisnienie, jak nie trzyma to sie go wymienia a jak jest brudny to sie myje benzyna ekstrakcyjna i sprawdza poprawnosc dzialania i jesli dziala to sie go NIE wymienia. On sam kosztuje pewnie ze 150zl.. Twoje 150zl.. Niech sprawdza szczelnosc w ukladzie co do tego nie moze byc watpliwosci i dopiero dalej szukac..

    ps. nie bede sie upieral z tym katem choc ja bym sprawdzil, 15min roboty.. u mnie byl tylko jeden blad: spadek cisnienia doladowania.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 21-07-2015 o 17:39

Podobne wątki

  1. Typowe usterki ?
    Przez Booster w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-11-2016, 00:07
  2. Witam , szukam pokierowania w zdiagnozowaniu usterki ....
    Przez Darek39 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-11-2015, 10:59
  3. Log + opis usterki
    Przez Maru w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-05-2009, 07:49
  4. Wady,usterki TT
    Przez ksolk w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 19-09-2008, 08:36
  5. najczęstsze usterki w waszych TT'kach
    Przez Ariel w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-12-2007, 16:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •