Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 32

Wątek: Włączona klimatyzacja i wibracje ?

  1. #16
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Zapomniałem właśnie napisać ze jak wymieniałem sprzęgło to od razu wymieniłem tez pasek .Ale myślę że on nie miał na to wpływu,
    Using Tapatalk

  2. #17
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    U mnie każde zwiększenie zapotrzebowania na prąd (wentylatory, zamknięcie drzwi--> silniczek, klima) owocuje chwilowym spadkiem obrotów i stałym zwiększeniem wibracji. Wymieniłem poduchy silnika, seryjna została tylko gumowa tuleja w poduszce skrzyni, regulator napięcia alternatora, świece, cewki w logach są ok, wyczyściłem i zakonserwowałem masy. Napięcie przy zapalonym silniku 13,8- 14V.

  3. #18
    Awatar nonamed
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Konstancin-Jeziorna
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    brak
    Posty
    256
    Jutro wymieniam koło pasowe alternatora i od razu napinacz i pasek to dam znać czy jest poprawa.

  4. #19
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    U mnie było tak ze jak na biegu jałowym załączamlem klima to były dosyć mocne wibracje wyczuwalne nawet pod nogami ,oczywiście chwilowy spadek obrotów był i jest bo to normalne ,ale po wymianie sprzęgła alternatora jak ręką odjąl ,dodam jeszcze ze wcześniej było kolo pasowe i miało delikatny luz
    Using Tapatalk

  5. #20
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cytat Zamieszczone przez nonamed Zobacz posta
    Jutro wymieniam koło pasowe alternatora i od razu napinacz i pasek to dam znać czy jest poprawa.
    Coś się poprawiło ?

  6. #21
    Awatar nonamed
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Konstancin-Jeziorna
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    brak
    Posty
    256
    Cytat Zamieszczone przez Domenik Zobacz posta
    Coś się poprawiło ?
    Wymieniłem napinacz i pasek. Sprzęgła alternatora nie udało mi się odkręcić - trzeba by ściągać alternator bo za cholerę nie udało się odkręcić rolki. Tyle co sprawdziłem i nie zauważyłem na niej żadnych luzów, sprzęgło również działa, nieślizga się w obu kierunkach. Więc chyba sobie odpuszczę wymianę. Nie wiem jak wyglądała sprawa u Andrzeja który wymieniał.

    Przy okazji założyłem czerwony poliuretan powerflex-a w łapie skrzyni biegów.

    Po tych wymianach efekt: in plus . Wibracje sporo się zmniejszyły i są zdecydowanie mniejsze. Już tak nie przeszkadzają jak wcześniej. Może to też zasługa nowych gumek w łapie skrzyni.

    To co mi się rzuciło przy montażu to luz na kole od sprężarki klimy - i to podejrzewam tutaj leży wina tych wibracji.
    Ostatnio edytowane przez nonamed ; 24-07-2015 o 16:05

  7. #22
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    U mnie była wymiana bez wyciągania alternatora co prawda nie było łatwo odkręcić ale w końcu się udało
    Using Tapatalk

  8. #23
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez wiewioraandrzej Zobacz posta
    Zapomniałem właśnie napisać ze jak wymieniałem sprzęgło to od razu wymieniłem tez pasek .Ale myślę że on nie miał na to wpływu,
    Hey Andrzeju czy oby nie pomyliłeś pojęć? alternator nie posiada sprzęgła, wymienia się w nim łożysko i to najlepiej po wyciągnięciu z auta, jeżeli zrobiłeś to na aucie jesteś mistrz, oraz elektronikę sterującą, to można zrobić bez demontażu alternatora.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #24
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Hey Andrzeju czy oby nie pomyliłeś pojęć? alternator nie posiada sprzęgła, wymienia się w nim łożysko i to najlepiej po wyciągnięciu z auta, jeżeli zrobiłeś to na aucie jesteś mistrz, oraz elektronikę sterującą, to można zrobić bez demontażu alternatora.
    Marcin być może pomylilem ale wymieniałem dokładnie to co jest w linku http://allegro.pl/sprzeglo-alternato...565498599.html
    Wcześniej w tym miejscu było coś innego kolo pasowe jeśli się nie mylę ,ale to co mam pasuje idealnie i wymieniane było bez wyciągania alternatora ,nie wyciągalem tego sam tylko ze szwagrem , i było dosyć ciężko
    Using Tapatalk

  10. #25
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Cytat Zamieszczone przez wiewioraandrzej Zobacz posta
    Marcin być może pomylilem ale wymieniałem dokładnie to co jest w linku http://allegro.pl/sprzeglo-alternato...565498599.html
    Wcześniej w tym miejscu było coś innego kolo pasowe jeśli się nie mylę ,ale to co mam pasuje idealnie i wymieniane było bez wyciągania alternatora ,nie wyciągalem tego sam tylko ze szwagrem , i było dosyć ciężko
    Oczywiście sprzęgło dedykowane do Audi TT 8N
    Using Tapatalk

  11. #26
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Tak to po prostu łożysko, sprzęgło brzmi bardziej fachowo, lepiej się sprzedaje łatwiej było by wyjąć alternator i wymienić to na blacie, przytarte łożysko jak najbardziej może mieć wpływ na pracę układu transmisyjnego powodując w.w. drgania piski szumy itp.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #27
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    U mnie przy wymianie łożyska alternatora zauważyłem że jak kręci się alternator to to łożysko goni lekko na boki tak jak by gwint był krzywy albo ta tuleja na której jest łożysko była wygięta. Z tego powodu telepie napinaczem non stop... to chyba może być przyczyną drgań silnika i kierownicy. W każdym razie alternator dzisiaj leci do regeneracji. Dodam że wymieniłem jeszcze ostatnią z gumę w poduszce skrzyni i drgania praktycznie takie same, więcej poduszek się już wymienić nie da więc nie tu leżała przyczyna.
    Ostatnio edytowane przez PAHO ; 28-07-2015 o 08:37

  13. #28
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    Czekam na postęp prac PAHO, sam mam lekki problem z tym drganiem kierownicy przy włączonej klimatyzacji w upalne dni. Tylko w bardzo gorące.

  14. #29
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Być może łożysko się przyciera, tu można wymienić bez odpinania klimy, zdejmij pasek i sprawdź jak się kręci na sucho, jeżeli uszkodzenia idą głębiej, to sprężarka raczej do regeneracji, ale tak jak napisałem, sprawdzić wszystkie koła na transmisji, czy kręcą się luźno i nie biją na boki, nawet rolka napinająca może utrudnić działanie reszty podzespołów.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #30
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Jest opcja że wentylatory kończą swój żywot i obciążają instalację? Włączenie klimy wiąże się z uruchomieniem wentów, nie mówiąc już o ciepłym dniu, gdzie odpala się drugi bieg...

Podobne wątki

  1. Stuki i wibracje.
    Przez gasoline w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-10-2017, 13:49
  2. Dziwne wibracje!
    Przez Halina w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-11-2015, 09:21
  3. dziwne wibracje
    Przez kkriss26 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 00:29
  4. Wibracje podczas hamowania!
    Przez zanetakz w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 14-09-2012, 17:35
  5. Wibracje w Quattro
    Przez kuebk w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-12-2011, 21:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •