Witam.
Pomocy.... temat związany z klimatyzacją.
Trzy dni wcześniej w TT zaczęło coś stukać (jak gumowe końcówki wentylatora o coś) po wyłączeniu klimy - cisza, po ponownym włączeniu - zaś stuka, ale klima chłodzi jak zawsze. Dziś wymieniam cały rozrząd i przy okazji chciałem ściągnąć sprzęgło z kompresora, ale się nie udało. Jakiś luzów nie zauważyłem, sprzęgło kręci się lekko. Klima nadal chłodzi tylko te stuki i rosną z obrotami silnika.
Czytając inne posty tu na forum (też u forumowiczów te stuki występowały) nikt nie napisał, co było przyczyną tego stukania, czy to sprzęgło, czy łożysko w kompresorze klimy? Były tylko domysły.
W jaki sposób, jeśli to sprężarka, czy też sprzęgło, zostało wymienione tzn. czy będzie łatwiejszy dostęp po ściągnięciu zderzaka, przodu, chłodnic i chyba rozszczelnienie klimy jeśli to sprzęgło lub kompresor ?
Proszę o jakieś podpowiedzi, sugestie, jak również opinie. Jak ten temat stukania został rozwiązany
Pozdrawiam.
================================================== =====================
Edit:
Złożyłem wszystko do kupy (rozrząd) silnik ładnie odpalił wszystko jest OK, ale te stuki, czy ktoś rozwiązał ten problem.
Sorry, że powielam moje pytanie, ale tam pytałem, nic się nie dzieje, a tu widać Waszą aktywacje.
Proszę o pomoc.