Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 32 z 32

Wątek: Włączona klimatyzacja i wibracje ?

  1. #31
    Awatar nonamed
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Konstancin-Jeziorna
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    brak
    Posty
    256
    U mnie koło kompresora ma delikatne luzy na boki. Po załączeniu klimy widać jak napinacz 'pracuje'. Sprzęgiełko/lożysko alternatora luzów nie wykazuje wiec obstawiam że kompresor do regeneracji, ale póki co gra nie warta świeczki.

    Sprawdźcie u siebie koło kompresora. po zdjęciu paska, od góry auta można bez problemu to zweryfikować wsadzając łapy

  2. #32

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,494
    Witam.
    Pomocy.... temat związany z klimatyzacją.
    Trzy dni wcześniej w TT zaczęło coś stukać (jak gumowe końcówki wentylatora o coś) po wyłączeniu klimy - cisza, po ponownym włączeniu - zaś stuka, ale klima chłodzi jak zawsze. Dziś wymieniam cały rozrząd i przy okazji chciałem ściągnąć sprzęgło z kompresora, ale się nie udało. Jakiś luzów nie zauważyłem, sprzęgło kręci się lekko. Klima nadal chłodzi tylko te stuki i rosną z obrotami silnika.
    Czytając inne posty tu na forum (też u forumowiczów te stuki występowały) nikt nie napisał, co było przyczyną tego stukania, czy to sprzęgło, czy łożysko w kompresorze klimy? Były tylko domysły.
    W jaki sposób, jeśli to sprężarka, czy też sprzęgło, zostało wymienione tzn. czy będzie łatwiejszy dostęp po ściągnięciu zderzaka, przodu, chłodnic i chyba rozszczelnienie klimy jeśli to sprzęgło lub kompresor ?
    Proszę o jakieś podpowiedzi, sugestie, jak również opinie. Jak ten temat stukania został rozwiązany
    Pozdrawiam.
    ================================================== =====================
    Edit:
    Złożyłem wszystko do kupy (rozrząd) silnik ładnie odpalił wszystko jest OK, ale te stuki, czy ktoś rozwiązał ten problem.
    Sorry, że powielam moje pytanie, ale tam pytałem, nic się nie dzieje, a tu widać Waszą aktywacje.
    Proszę o pomoc.

Podobne wątki

  1. Stuki i wibracje.
    Przez gasoline w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-10-2017, 13:49
  2. Dziwne wibracje!
    Przez Halina w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-11-2015, 09:21
  3. dziwne wibracje
    Przez kkriss26 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 00:29
  4. Wibracje podczas hamowania!
    Przez zanetakz w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 14-09-2012, 17:35
  5. Wibracje w Quattro
    Przez kuebk w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-12-2011, 21:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •