Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 27

Wątek: Kiedy powinny wystrzelić poduszki przy wypadku i okoliczności z tym związane.

  1. #1
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798

    Kiedy powinny wystrzelić poduszki przy wypadku i okoliczności z tym związane.

    Tutaj możemy prowadzić dyskusję na temat wątpliwości jakie dotyczą wystrzału poduszek po wypadku i wątpliwości z tym związane




    Wszystko ładnie pięknie, ale nie podoba mi się jedna rzecz a mianowicie, niewystrzelone poduszki, być może, a raczej na pewno auto miało już wcześniej przygodę i nie zostało to poprawnie zrobione, tak więc z uwagi na swoje zdrowie i życie warto by przyjrzeć się sprawie bliżej.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 16-07-2015 o 12:42
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #2
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    ZUCZEK, trafna uwaga Nie sprawdzałem jeszcze, co komputer powie na ten temat ale sprawdzę. Kwestia, jak sprawdzić, czy ta poduszka tam fizycznie jest Z drugiej strony, jeżeli jakaś przygoda mu się kiedyś przytrafiła we Francji, to czy naprawiliby go chałupniczymi metodami, czy profesjonalnie. Faktury do auta mam od 2008 roku i z tego co z nich wyczytałem, nic złego mu się nie przytrafiło, ale nie wiadomo co było wcześniej

  3. #3
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Czy kontrolka airbag gasnie po odpaleniu auta? łatwo sprawdzisz w kierownicy, odkrecasz z tylu 2 srubki i airbag schodzi. UI pasazera otwierasz drzwi i zdejmujesz zaslepke na tablicy rozdzielczej - latareczka i dojrzysz.

    Niekoniecznie mogly wywalic od takiego uderzenia, prędzej stawiałbym że wyleci boczna.

  4. #4
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Panowie ja widzę pogiętą podłużnicę,jeżeli kierowca jechał sam musiała przy takim dzwonie wystrzelić, co najmniej kierowcy, lub tego nie zrobiła z w.w. względów, podłącz Vag. i zobacz w sterowniku poduszek lub module komfortu, czy nie ma alarmu o wystrzeleniu, to powinna być informacja o awaryjnym otwarciu drzwi, od tego bym zaczął.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #5
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    poduszki nie muszą strzelić przy takim dzwonie, wpływa na to wiele czynników, które analizuje komp i decyduje czy ma strzelić m.in. prędkość pojazdu czy kąt uderzenia. Widziałem gorsze uszkodzenia i poza napinaczami nic nie strzeliło. Kolejna sprawa to wystarczy, że nie stykala kostka pod fotelem i świecił się airbag i układ już nieaktywny i poduszki nie strzela. Faktycznie może też poduch nie być po wcześniejszym uszkodzeniu, to można sprawdzić według wskazówek Hubiego. Tak czy inaczej auto lekko nie dostało. Trochę pracy przy takiej naprawie jest.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 15-07-2015 o 20:54

  6. #6
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Poduszki mogą by,ć bo nie sztuka je tam wsadzić, lecz czy są aktywne oto jest pytanie, dla tego warto użyć Vaga i sprawdzić je elektrycznie, bo to że gasną kontrolki nie oznacza że jest ok, kwestia podłączenia odpowiedniego oszukiwacza, oczywiście rozmowa czysto hipotetyczna co by gdy by, koledze oczywiście życzę aby wszystko było ok ale warto się temu przyjrzeć bo zdrowie i życie mamy jedno.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez PiotrekHIT Zobacz posta
    poduszki nie muszą strzelić przy takim dzwonie, wpływa na to wiele czynników, które analizuje komp i decyduje czy ma strzelić m.in. prędkość pojazdu czy kąt uderzenia. Widziałem gorsze uszkodzenia i poza napinaczami nic nie strzeliło. Kolejna sprawa to wystarczy, że nie stykala kostka pod fotelem i świecił się airbag i układ już nieaktywny i poduszki nie strzela. Faktycznie może też poduch nie być po wcześniejszym uszkodzeniu, to można sprawdzić według wskazówek Hubiego. Tak czy inaczej auto lekko nie dostało. Trochę pracy przy takiej naprawie jest.
    Zgodzę się jedynie z tym że jeżeli ten dzwon był kiedy kierowca był w sklepie faktycznie nie wystrzeliły reszty nie komentuje bo to nonsens
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #7
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Sprawdz tak jak zuczek pisal VAGiem bledy, aczkolwiek jak ktos wykasowal to nie zobaczysz. Uderzenie bylo bokiem ale boczne poduchy wywalaja jak czujnik uderzenia stwierdzi ze jest na tyle silne zeby odpalic, dzieje sie tak najczesciej jak epicentrum siły uderzenia jest pomiędzy osiami pojazdu, a tutaj auto dostalo z przodu. Jest szansa ze układ nie wysłał sygnału do zapalnika.

    Co do śrub w airbagu kierowcy, nie pamietam jak jest w mk1, ale te śruby czasem tylko luzujesz i wtedy zdejmujesz airbag - nie musisz wykrecac całkiem.

    Poza tym, kup sobie kolego kabelek niebieski do VAGa, sciagniesz program i bedziesz mogl sam sobie sprawdzac wszystko w domu.

  8. #8
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Poduszki mogą by,ć bo nie sztuka je tam wsadzić, lecz czy są aktywne oto jest pytanie, dla tego warto użyć Vaga i sprawdzić je elektrycznie, bo to że gasną kontrolki nie oznacza że jest ok, kwestia podłączenia odpowiedniego oszukiwacza, oczywiście rozmowa czysto hipotetyczna co by gdy by, koledze oczywiście życzę aby wszystko było ok ale warto się temu przyjrzeć bo zdrowie i życie mamy jedno.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -



    Zgodzę się jedynie z tym że jeżeli ten dzwon był kiedy kierowca był w sklepie faktycznie nie wystrzeliły reszty nie komentuje bo to nonsens
    Marcin, nie musisz komentować. Możesz konstruktywnie rozmawiać. Nie jest to nonsens, tylko czyste fakty. Odbyłem kilka szkoleń na ten temat, gdyż musiałem przy pracy w ASO. Jest wiele artykułów w branżowej prasie na ten temat. Więc możemy normalnie pogadać i wymienić się informacjami.
    Ostatnio edytowane przez PiotrekHIT ; 16-07-2015 o 07:25

  9. #9
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Oczywiście konstruktywna rozmowa jak najbardziej, nikt Cię tak nie wyszkoli ja samo życie, nie mówię że wszystko to co piszesz jest pozbawione sensu lecz niektóre formuły, myślę że temat ciekawy, warty rozmowy, w wolnym czasie wydzielę nowy temat i przeniosę tam nasze posty, bo nie będziemy koledze mieszać w temacie
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #10
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    bardzo dobrze, że jest oddzielny temat. Przyda się potomnym i innym klubowiczom. Jak wrócę do domu to poszukam artykułów na ten temat i wrzucę. Wielokrotnie widziałem auta po konkretnych dzwonach, które ze względu na uszkodzenia nadawały się tylko na złom, a mimo to nie mialy wystrzelonych poduch. Chodzi o to, że poduszka ma ratować życie. Tak samo jak pas bezpieczeństwa. Dlatego te dwa systemy są ze sobą powiązane. W większości modeli jeśli niezapnie się pasów airbag nie strzeli. Chodzi o to, że nie zapięty człowiek wylatuje z auta jak z procy a sama poduszka może ku zrobić jeszcze większą krzywdę. Tak samo z kątem uderzenia, jeśli komputer uzna, że pod kątem, którym uderzamy poducha może stwarzać niebezpieczenstwo to również nie strzeli. Często jest tak przy uderzeniu rogiem auta. A że dwie podluznice się gna to dlatego, że belka jest spina. Zastrzegam, że poszczególne marki mogą różnić się działaniem airbag.

  11. #11
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    ja mialem kiedys czolowke kilka lat temu i kasacja auta
    i poduchy nie wystrzelily

  12. #12
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    Cytat Zamieszczone przez matimati Zobacz posta
    ja mialem kiedys czolowke kilka lat temu i kasacja auta
    i poduchy nie wystrzelily
    To wiele wyjaśnia...

  13. #13
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Panowie ja widzę pogiętą podłużnicę,jeżeli kierowca jechał sam musiała przy takim dzwonie wystrzelić, co najmniej kierowcy, lub tego nie zrobiła z w.w. względów, podłącz Vag. i zobacz w sterowniku poduszek lub module komfortu, czy nie ma alarmu o wystrzeleniu, to powinna być informacja o awaryjnym otwarciu drzwi, od tego bym zaczął.
    Nie wiem na jakie zdjęcie patrzycie że widzicie pogiętą podłużnice ?, bo ja widzę tylko zdekompletowane TT

  14. #14
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Cytat Zamieszczone przez WW
    Nie wiem na jakie zdjęcie patrzycie że widzicie pogiętą podłużnice ?, bo ja widzę tylko zdekompletowane TT
    To spójrz jak wygląda na wysokości filtra powietrza... hmm albo to naklejka myli oko.
    Patrząc na wszystkie zdjęcia samochodu kolegi to można nawet przyjąć, że to szkoda parkingowa.
    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...T-180KM-2000-r
    Moje poczciwe kombi było skasowane kiedyś na parkingu, bo kobiecie w aucie obok pomyliły się pedały. Ba, udało się kobiecie nawet przestawić ukośnie moje auto na sąsiednie i w żadnym nic nie wystrzeliło, nawet w jej. Demolka trzech aut bez wystrzału poduchy.
    Ostatnio edytowane przez Tomek69N ; 16-07-2015 o 17:50

  15. #15
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Co do tych pasów to może być trafna uwaga, bo obydwa pasy nie są wystrzelone i z tego plastiku na dole wynika, że są z roku produkcji auta. Wiadomo, ktoś to zawsze mógł podmienić, ale nie wiem, czy komuś by się chciało. Nie kupowałem picowanego auta (taką mam nadzieję), tylko walnięte Co do diagnostyki to interfejs zamówiłem. Powinien być niedługo u mnie, więc ja go dostanę w swoje ręce to podeślę wam logi jak to wygląda.

Podobne wątki

  1. Okradzione Audi TT po wypadku.
    Przez marek.mart85 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-05-2017, 11:09
  2. Kiedy otwarta ,a kiedy zamknięta ???
    Przez Rufius1 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-08-2016, 11:33
  3. Poduszki w "rączkach" przy tunelu środkowym.
    Przez piotras w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-07-2016, 19:02
  4. Jakie kontrolki powinny się świecić?
    Przez mLody w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-04-2013, 00:11
  5. MAP Sensor i perypetie z nim związane
    Przez wowo w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 13:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •