Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 136

Wątek: Audi TT 1.8T 180KM 2000 r.

  1. #46
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Wróciłem wczoraj do domu TTtką Pokonałem w sumie dystans 1200 kilometrów z czego około 700 stanowiła trasa i 500 wyszło mi z odwiedzania cioć, itp i wieczornego jeżdżenia po klubach z kuzynkami Spalanie LPG wyszło poniżej 8 na trasie i koło 9-10 w mieście (takie bardziej miasto-wieś) - jak dla mnie bardzo dobrze Nie odczułem też żadnych spadków mocy, itp.

    Instalacja LPG jest firmy KME i kosztowała tak jak pisałem wcześniej 2200zł. A odnośnie tego, co konkretnie siedzi mi pod maską, to:
    Reduktor - Silver
    Wtryskiwacze - Certools

    Po tym dystansie mam też listę rzeczy, które muszę zrobić
    -->lewy łącznik stabilizatora - jeździłem po mieście i coś mi pukało, na początku myślałem, że to końcówki drążka taki luz mają, ale po ich wymianie pukanie nie ustało. Pojechałem jeszcze raz na szarpaki i powiedzieli, że to lewy łącznik. Nie miałem czasu tego zrobić jeszcze przed wyjazdem, więc postaram się to zrobić teraz.
    -->chyba prawy sworzeń wahacza - coś mi skrzypi, ale na szarpakach nie stwierdzili luzów, więc to obstawiam.
    Te dwie rzeczy akurat drogie nie są, wymiana też raczej kłopotliwa nie będzie.
    -->akumulator coś słabo trzyma i nie wiem czy to wina akumulatora, czy raczej regulatora napięcia. Muszę to sprawdzić, aczkolwiek w tamtym tygodniu tyle razy auto mi za nagłośnienie robiło i jakoś odpalałem, więc nie jest chyba tak źle
    -->buczenie przy włączonej klimatyzacji - teraz przez te upały klima chodzi na pełnych obrotach Po włączeniu przycisku ECO buczenie ustaje. Widziałem już podobny wątek na forum - muszę się bliżej przyjrzeć tematowi

    Generalnie dojechałem i wróciłem bezproblemowo, a wyżej opisane problemy do poważnych nie należą. Zobaczymy jeszcze co tam mojej klimatyzacji dolega.
    W każdym razie wiedziałem o nich przed wyjazdem

  2. #47
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,038
    Co do lacznika stabilizatora i sworzni, wymien parami/ kompletami najlepiej. Koszta nie duzo wyzsze a bedziesz mial pewnosc ze jest zrobione dobrze.

  3. #48
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    hubi_pl - też tak uważam Komplet kupiony i czeka na założenie tylko czasu brak Z drugiej strony jednak czas znalazłem na coś bardziej przyjemnego Ostatnio mama przywiozła od znajomej odkurzacz piorący to musiałem wykorzystać okazję i wyprałem dywaniki, wykładzinę wewnątrz i bagażnik

    Wziąłem się ostatnio za zmianę regulatora napięcia - napięcie na akumulatorze koło 12,3 i w zasadzie doładowywanie prostownikiem nic nie pomaga. Obstawiłem regulator napięcia i wziąłem się za wymianę. Tak przy okazji dzięki wielkie Arttur za instrukcję. Siedzi u mnie siedzi alternator o wydajności 120A (w instrukcji było napisane, że taki alternator dotycz wersji 225km, ewentualnie 3.2, a u mnie siedzi 180km - czyżby ktoś wymieniał już alternator kiedyś?). W każdym razie po wymianie regulatora nic się nie zmieniło - napięcie jak niskie było, tak jest. Najprawdopodobniej czeka mnie wyjęcie alternatora i tu pozostaje kwestia co w nim padło, czy diody Zenera się wylutowały, czy coś ze stojanem się dzieje. Będę musiał to zrobić jak najszybciej, bo jazda z drugim akumulatorem to średni pomysł

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    No i problem z rozładowywaniem akumulatora w końcu został rozwiązany

    Zajęło mi to trochę czasu, ale od początku. Najpierw brak ładowania zrzuciłem na regulator napięcia. Regulator kupiłem, wymieniłem i nic. Następnie wyjąłem, zaniosłem do sklepu, otrzymałem następny, założyłem i nadal nic. Wyjąłem i założyłem stary (a nuż mu się poprawiło) i nadal nic. Stwierdziłem, że to wina alternatora, może jakaś dioda się wypaliła, itp. Alternator wyjąłem i zaniosłem do elektryka samochodowego nieopodal mojego domu. Ten rozebrał całość, wylutował i wlutował z powrotem wszystkie diody, sprawdził stojan i stwierdził, że wszystko jest w porządku, regulator właściwie podaje napięcie, a ten nowy jest niesprawny. Zasugerował, że może cały alternator nie masuje i to może być powodem braku ładowania. Wróciłem do domu, włożyłem alternator, dołożyłem dodatkową masę (przykręciłem dosyć gruby kabel do alternatora, a jego koniec do górnej śruby mocującej alternator) i znowu brak ładowania. Wtedy rozłożyłem ręce i uznałem, że pojadę samochodem do tego elektryka, niech on zobaczy co się dzieje. Na miejscu krótka diagnoza - brak masy na akumulatorze. Mechanik wyjął akumulator, zdemontował osłony i odkręcił masę, która jest przykręcona do silnika. Śruba była mocno zaśniedziała i przypalona na jednym boku - widać, że już musiało iskrzyć. Wyszlifował całość pilnikiem, skręcił i ładowanie wróciło. Dobrze w sumie, że alternatora nie uszkodziło, bo w sumie to napięcie nie miało gdzie pójść. W każdym razie problem okazał się banalny i w zasadzie poradziłbym sobie z tym w godzinę. Z kosztów to za regulator oddali mi pieniądze, za zdiagnozowanie alternatora, wylutowanie i wlutowanie całości - 50 zł, a za zrobienie tej masy - 80 zł. Sumarycznie straciłem te 80 zł, bo akurat sprawdzenie alternatora uważam za dobry pomysł, mógł już trochę zaśniedzieć przez te 15 lat, więc przelutowanie wszystkich diod mogło mu pomóc

    Jakby nie patrzeć jednak nauczyłem się demontować regulator napięcia i ogólnie całego alternatora. No i tego, że podstawą jest dobra diagnoza problemu. Może na przyszłość moje doświadczenie przyda się komuś, że warto sprawdzić takie prozaiczne sprawy jak masa na akumulatorze

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Z racji tego, że potrzeba zrobić trochę zdjęć do kalendarza (fakt, lato już było, ale to nic ) no i ładna pogoda była ostatnio, moja TTtka udała się na małą sesję zdjęciową

    Oto jej wynik:







  4. #49
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Nie bierz się więcej za photoshopa, proszę.

  5. #50
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Okej Rozumiem, że przesadziłem z efektami? :P

  6. #51
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    Nie da się ukryć, że przesadziłeś Następnym razem pobaw się z ustawieniami oświetlenia kontrastu i nasycenia...efekt dużo lepszy

  7. #52
    Awatar Per-der
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Ruda Śląska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    ToxicGreen
    Posty
    576
    Ja ostatnio ogarnąłem jakąś darmową stronkę flopico, czy coś... mają świetne gotowe filtry
    TTaka sytuacja

  8. #53
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Per-der, dzięki za info Pobawię się na tej stronce, bo Twoje zdjęcia wyszły świetne

  9. #54
    Awatar Per-der
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Ruda Śląska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    ToxicGreen
    Posty
    576
    ha! dobry filtr robi robotę
    TTaka sytuacja

  10. #55
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    Ja za to polecam PicMonkey do obróbki za pomocą stronki

  11. #56
    Awatar Per-der
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Ruda Śląska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    ToxicGreen
    Posty
    576
    Mati, nie uruchamiaj sie, niech chłopak ogarnie najpierw coś prostego...
    TTaka sytuacja

  12. #57

    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Gostynin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    czarny
    Posty
    38
    Za dużo HDR'a na zdjęciach jak dla mnie A autko widać odratowałeś solidnie Gratki

  13. #58
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    W ostatnim czasie z kwestii mechaniki zostały wymienione:
    -->termostat
    -->sonda lambda przed katalizatorem

    A z kwestii wizualnych:
    -->klubowe ramki i naklejki (z góry przepraszam za brudne auto, ale pogodę mamy jaką mamy)




    -->wymieniłem ramkę otaczającą siateczkę w boczku pasażera



    -->radio NaviHeaven NA-7395BT. W zamyśle był Kenwood KVT, ale pierwszy który zamówiłem miał niesprawny napęd, a drugi miał problem z wysuwaniem ekranu LCD - oba egzemplarze odesłałem będąc zdziwionym - niby markowy sprzęt, wprawdzie używany, a tu takie niespodzianki. Przypadkiem natrafiłem na to radyjko - fakt oparty na Windowsie CE i nie jest to "japończyk", ale spełnia swoje zadanie Posiada zestaw głośnomówiący, nawigację z zainstalowaną automapą i obsługę SD/USB - dla mnie wszystko czego potrzebuję





    PS. Jak grzebiecie coś przy aucie sprawdźcie kilka razy, czy dobrze zamontowaliście plastikową płytę pod autem. Taką oto niespodziankę dzisiaj miałem jadąc z bratem

    Ostatnio edytowane przez KrzysiuProgramista ; 20-02-2016 o 20:41

  14. #59
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    Ja miałem tak jak pedzilem szybko to oslona spadła i odbijała sie o ziemię
    i sie mi rozwaliła bo miałem zamiennik,teraz mam ori i jest ok.

  15. #60
    Awatar Wójto.WRA
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Zalesie/Radom
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2++
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    186
    Widze, że nie jestem sam jeżeli chodzi o jeżdzącą osłone po asfalcie

Podobne wątki

  1. Schemat podłogi w AUDI TT 2000 1.8T
    Przez pawel.jaronko w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-11-2008, 05:35
  2. AUDI TT COUP? 2WD 2000-ze 180 na 265 ps...
    Przez Cezary Magier w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-10-2002, 17:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •