Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 136

Wątek: Audi TT 1.8T 180KM 2000 r.

  1. #1
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342

    Audi TT 1.8T 180KM 2000 r.

    Witam wszystkich serdecznie!

    Nazywam się Krzysiek i mam 22 lata. Motoryzacją interesuję się od małego, a Audi TT było moim marzeniem również od małego, przede wszystkim pierwsza generacja z racji naprawdę futurystycznego wyglądu. Od małego starałem się dłubać przy autach i muszę przyznać, że jest to moja pasja. Drugą jest informatyka bo pragmatycznie stwierdziłem, łatwiej będzie zarobić na te marzenia. No ale wracając do samochodów to swoją prawdziwą przygodę z jeżdżeniem samochodem rozpocząłem 4 lata temu wraz z odebraniem prawa jazdy. Pierwszym samochodem, który miałem była Opel Corsa B 1.2 45km z 1996 roku. Po dwóch latach sprzedałem ją i kupiłem Audi 80 2.0 90 km z 1993 roku. Jak widzicie wraz z każdym kolejnym autem mam dwukrotny przyrost mocy Z dwóch poprzednich aut byłem bardzo zadowolony, nauczyłem się podstaw mechaniki i ogólnie radzenia sobie z samochodem (Opel nawet mi nie rdzewiał, co jest rzadkością).

    Audi TT szukałem już od dłuższego czasu, ale z racji tego, że budżet postawiłem sobie ograniczony, egzemplarze które oglądałem były w tragicznym stanie (o ile nie agonalnym). Przyspawane dachy, malowanie wałkiem, itp. No ale cóż, ciężko znaleźć TTtkę poniżej 15 tysięcy w zadowalającym stanie.

    W końcu trafiło się coś co przykuło moją uwagę i nie wyglądało jak krzyżówka przystanku autobusowego z Audi. Dlatego, po długiej przerwie w końcu publikuję jak przebiegły prace z moją TTtką. Autko kupiłem na początku czerwca, ale z racji tego że akurat sesja się zbliżała i w pracy sporo roboty było, prace trwały powoli ale skutecznie

    Autko zostało sprowadzone z Francji, a jak wiemy auta z Francji z reguły nie przyjeżdżają do nas w idealnym stanie Auto było uderzone w lewy przód, jak widać na załączonych zdjęciach. Poniżej zdjęcia jeszcze z oto-moto





    Facet od którego go kupiłem zajmuje się sprzedażą rozbitków z Francji. Akurat tego dnia byłem na uczelni i wypatrzyłem auto na otomoto. Szybki telefon i umówiłem się na obejrzenie auta wieczorem. Pojechałem koło 18 z tatą na ulicę Byszewską, czyli w sumie stosunkowo niedaleko ode mnie ze Zgierza. Zrobiłem krótką jazdę próbną bez szaleństw, bo maska nie była przyczepiona niczym Auto w ładnym stanie, poduszki nie wystrzelone, turbina ładnie pompowała, nie widać było żadnych wycieków, więc uznałem, że go biorę. Wpłaciłem zaliczkę, dostałem pokwitowanie na fakturze i następnego dnia TTtka przyjechała na lawecie na umówioną przeze mnie godzinę.

    W tej chwili zaczęła się zabawa z rozbieraniem przodu. Po przyjeździe czekała na mnie miła niespodzianka, bo w schowku pokaźny plik faktur z ostatnich lat ze spisem dokonanych napraw. Z tego co widziałem to koło dwu-masowe było jeszcze w styczniu b.r. wymieniane, więc pokaźny wydatek Według papierów auto zostało rozbite pod koniec kwietnia. Pierwsze zdjęcia prezentują auto tuż po przyjeździe do mnie:



    Jak widać trochę zabawy było. Do wymiany zaliczały się:
    -->reflektor przedni lewy
    -->maska przednia
    -->zawiasy maski (stare były przekrzywione)
    -->błotnik lewy
    -->zderzak przedni
    -->pas przedni
    -->wzmocnienie czołowe + te przednie "języki"
    -->lewe plastikowe nadkole
    -->szyba przednia

    Ze elementów, które były do uratowania:
    -->prawy reflektor oddałem do pana który zajmuje się klejeniem plastików z racji tego, że reflektor był cały, ale wszystkie zaczepy były pourywane
    -->prawy błotnik został naprostowany

    Po względnym rozmontowaniu tak prezentował się przód. Jak widzimy przednie podłużnice zostały przesunięte. Lewa: 5 cm a prawa 2 cm. Dodatkowo miejsce mocowania pasa przedniego też było zgięte. Tata kolegi pracuje w warsztacie Mercedesa, więc ma tam ramę do prostowania. Samochód został zaprowadzony na ramę i profesjonalnie naprostowany według wartości fabrycznych. Na trzecim zdjęciu widać dokładnie jak wyglądało to przesunięcie. Niestety, jakiś element musiał przyjąć to uderzenie Czwarte zdjęcie z kolei prezentuje moje radzenie sobie z natłokiem wszelkiego rodzaju śrubek





    Części kupowałem w różnych miejscach. Zderzak przedni i reflektor kupiłem na allegro. Szybę kupiłem nową w Łodzi. Natomiast resztę udało mi się wyrwać na jakimś ekskluzywnym szrocie (chyba z 5 alf romeo brera i gt stało) w Łodzi na Puszkina. Trochę czasu zajęło mi więc też skompletowanie części we względnie okazyjnych cenach. Po naprostowaniu podłużnic i mocowania pasa przedniego, zaczęło się żmudne składanie całości, przy okazji z racji braku przodu został wymieniony rozrząd no i założenie szyby czołowej.

    Poniżej prezentuję efekt końcowy. Auto jest jeszcze na próbnych rejestracjach, bo nie miałem przeglądu, a wolałem nie jechać na tych francuskich przez całe miasto. Za bardzo bym się rzucał w oczy Teoretycznie TTtka miała jeszcze ważny przegląd i ubezpieczenie francuskie, no ale z chwilą przekroczenia granic Francji to żaden papier raczej ważny nie jest. W tym tygodniu zarejestruję go na normalne blachy i zrobię jakieś ładniejsze zdjęcia





    Z planów na teraz to:
    --> przekonać dziewczynę, że to naprawdę ładne autko jest, bo jakoś nie jest do tego przekonana
    --> w czwartek planuję go zarejestrować na stałe blachy i wymienić olej
    --> klimatyzacja jest do nabicia, bo niestety musiałem rozmontować cały przód przed pójściem całego auta na ramę; wcześniej działała bo sprawdzałem
    --> wrzucenie LPG - trochę jeżdżę i niestety jazda na benzynie nie za bardzo mi się kalkuluje

    A z tych najważniejszych planów to po prostu cieszyć się autkiem!

    Pozdrawiam i liczę na wyrozumiałość wyboru takiego, a nie innego auta
    Ostatnio edytowane przez KrzysiuProgramista ; 14-07-2015 o 20:21

  2. #2
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    Powodzenia w realizacji planów, pracy jest sporo ale mam nadzieję, że TT Ci to wynagrodzi

  3. #3
    Awatar Tomasso
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    995
    Mateusz, TT na pewno wszystko wynagrodzi

  4. #4
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Fajnie wszystko opisane i autko już sprawne Z takim podejściem TT będzie miała się dobrze i będzie dawać radość właścicielowi!
    Pozdrawiam

  5. #5
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez KrzysiuProgramista Zobacz posta
    Z planów na teraz to:
    --> przekonać dziewczynę, że to naprawdę ładne autko jest, bo jakoś nie jest do tego przekonana
    Hehe ile razy to slysze jak jedziemy TTka

    Fajnie opisales auto, szacun za prace wlozona w auttko.
    Pzdr

  6. #6
    Awatar Nicolas905
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    560
    Super robota pozdrawiam

  7. #7
    Awatar Bombardiero
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Wola Uhruska
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    600
    Rocznik
    2015
    Kolor
    czerwony
    Posty
    347
    Gratuluję cierpliwości, bo jej potrzeba niemało do reperowania rozbitka, ale czego się nie robi, żeby spełnić marzenia Oby posłużyła Ci jak najdłużej i bezwypadkowo, pozdrawiam.
    Lubię poranki – Są tym lepsze, im później się zaczynają

  8. #8
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    ja swojej żony jeszcze teraz nie mogę przekonać do tt
    co by nie było, szacun za włożony wkład pracy

  9. #9
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    hubi_pl, dzięki za wskazówkę, bo właśnie się zastanawiałem jak sprawdzić czy jest poduszka pasażera. Jeżeli chodzi o kontrolki airbagów, to obydwie na desce rozdzielczej i wskaźniku pośrodku, koło lewarka skrzyni biegów zapalają się wraz z włączeniem zapłonu i po chwili gasną, więc jest okej. Taką weryfikację przeprowadzałem jeszcze przed kupnem, ale zastanawiałem się jak sprawdzić szczególnie, czy ta pasażera jest. Przed chwilą zdjąłem ten plastik z lewej, odkręciłem pierwszą osłonę, i stwierdzam, że poduszka jest na swoim miejscu Co do kierowcy to jeszcze sprawdzę, bo coś te śruby z tyłu kierownicy strasznie mocno trzymają, albo mi się wydaje

    Z kwestii jezdnych to auto nie ściąga i grzecznie jedzie prosto, aczkolwiek mam do wymiany jedną końcówkę drążka kierowniczego, bo jest tam delikatny luz jak oglądałem auto na podnośniku. Jutro odbiorę je z motoryzacyjnego i postaram się w najbliższym czasie profilaktycznie wymienić obydwie. Od razu pojedzie się też na geometrię i zobaczy jak to wszystko wygląda. W każdym razie pod spodem jak go zawiozłem na ramę to wyglądał przyzwoicie i nie widziałem jakichś przesunięć. Aczkolwiek na geometrię trzeba jechać, to się upewnię, czy wszytko jest w porządku
    Ostatnio edytowane przez KrzysiuProgramista ; 15-07-2015 o 18:45

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Odnośnie wątpliwości co do poduszek zapraszam na dyskusję
    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...-zwi%C4%85zane
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Co do kwestii poduszek, postaram się wspólnie z kolegami w najbliższym czasie ustalić co i jak w temacie utworzonym przez ZUCZKA

    A tak odnośnie auTTka to mam już go zarejestrowanego na normalne rejestracje. Doszła jeszcze wymiana oleju i filtrów, czyli taki pakiet wstępny (łącznie z rozrządem oczywiście) został zrobiony Pozostaje mi jeszcze napełnienie klimatyzacji.

    Z kwestii wizualnych robiłem już polerkę, aczkolwiek jeden reflektor mam zmatowiały (ten który nie ucierpiał), więc muszę kupić jeszcze jakąś pastę to tworzyw i spróbować, go jeszcze spolerować. Może poprawi mu się wygląd Z innych kwestii wizualnych to będę chciał jeszcze wyjąć fotele, wyczyścić i zaimpregnować czymś.

    Z kwestii technicznych to kupiłem już 2 końcówki drążka, więc wymienię je w najbliższym czasie. No i w przyszłym tygodniu zamierzam pojechać do swojego gazownika (mój tata korzysta z jego usług coś koło 18 lat, ja trochę krócej i do tej pory odpukać nic złego nam się z gazem nie działo), bo wraca z urlopu.

    Podsyłam jeszcze kilka aktualnych fotek












  12. #12
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    No to frajda z jazdy juz jest ps wymien podstopnice na ori bo ten blaszak odstrasza

  13. #13
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Ładne auto,a i jak dziewczynie się jednak nie spodoba TT to zmien oczywiście dziewczynęPozdrawiam

  14. #14
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cytat Zamieszczone przez KrzysiuProgramista Zobacz posta

    Z kwestii wizualnych robiłem już polerkę, aczkolwiek jeden reflektor mam zmatowiały (ten który nie ucierpiał), więc muszę kupić jeszcze jakąś pastę to tworzyw i spróbować, go jeszcze spolerować. Może poprawi mu się wygląd
    Ręcznie to tego reflektora nie spolerujesz Testowane.
    U mnie pomógł papier ścierny wodny i maszyna polerska z odpowiednimi padami. Reflektory odżyły i na razie nie zauważam żadnych nowy zmatowień.

    Nie wiem jak dziewczynie może nie podobać się TT

  15. #15
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Piękny dowód na to że jak się chce i ma możliwości to się wszystko da Gratuluję, ładnie to ogarnąłeś. Jak kolega pisał podstopnica do wymiany

Podobne wątki

  1. Schemat podłogi w AUDI TT 2000 1.8T
    Przez pawel.jaronko w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-11-2008, 05:35
  2. AUDI TT COUP? 2WD 2000-ze 180 na 265 ps...
    Przez Cezary Magier w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-10-2002, 17:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •