Pokaż wyniki od 1 do 15 z 136

Wątek: Audi TT 1.8T 180KM 2000 r.

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342

    Audi TT 1.8T 180KM 2000 r.

    Witam wszystkich serdecznie!

    Nazywam się Krzysiek i mam 22 lata. Motoryzacją interesuję się od małego, a Audi TT było moim marzeniem również od małego, przede wszystkim pierwsza generacja z racji naprawdę futurystycznego wyglądu. Od małego starałem się dłubać przy autach i muszę przyznać, że jest to moja pasja. Drugą jest informatyka bo pragmatycznie stwierdziłem, łatwiej będzie zarobić na te marzenia. No ale wracając do samochodów to swoją prawdziwą przygodę z jeżdżeniem samochodem rozpocząłem 4 lata temu wraz z odebraniem prawa jazdy. Pierwszym samochodem, który miałem była Opel Corsa B 1.2 45km z 1996 roku. Po dwóch latach sprzedałem ją i kupiłem Audi 80 2.0 90 km z 1993 roku. Jak widzicie wraz z każdym kolejnym autem mam dwukrotny przyrost mocy Z dwóch poprzednich aut byłem bardzo zadowolony, nauczyłem się podstaw mechaniki i ogólnie radzenia sobie z samochodem (Opel nawet mi nie rdzewiał, co jest rzadkością).

    Audi TT szukałem już od dłuższego czasu, ale z racji tego, że budżet postawiłem sobie ograniczony, egzemplarze które oglądałem były w tragicznym stanie (o ile nie agonalnym). Przyspawane dachy, malowanie wałkiem, itp. No ale cóż, ciężko znaleźć TTtkę poniżej 15 tysięcy w zadowalającym stanie.

    W końcu trafiło się coś co przykuło moją uwagę i nie wyglądało jak krzyżówka przystanku autobusowego z Audi. Dlatego, po długiej przerwie w końcu publikuję jak przebiegły prace z moją TTtką. Autko kupiłem na początku czerwca, ale z racji tego że akurat sesja się zbliżała i w pracy sporo roboty było, prace trwały powoli ale skutecznie

    Autko zostało sprowadzone z Francji, a jak wiemy auta z Francji z reguły nie przyjeżdżają do nas w idealnym stanie Auto było uderzone w lewy przód, jak widać na załączonych zdjęciach. Poniżej zdjęcia jeszcze z oto-moto





    Facet od którego go kupiłem zajmuje się sprzedażą rozbitków z Francji. Akurat tego dnia byłem na uczelni i wypatrzyłem auto na otomoto. Szybki telefon i umówiłem się na obejrzenie auta wieczorem. Pojechałem koło 18 z tatą na ulicę Byszewską, czyli w sumie stosunkowo niedaleko ode mnie ze Zgierza. Zrobiłem krótką jazdę próbną bez szaleństw, bo maska nie była przyczepiona niczym Auto w ładnym stanie, poduszki nie wystrzelone, turbina ładnie pompowała, nie widać było żadnych wycieków, więc uznałem, że go biorę. Wpłaciłem zaliczkę, dostałem pokwitowanie na fakturze i następnego dnia TTtka przyjechała na lawecie na umówioną przeze mnie godzinę.

    W tej chwili zaczęła się zabawa z rozbieraniem przodu. Po przyjeździe czekała na mnie miła niespodzianka, bo w schowku pokaźny plik faktur z ostatnich lat ze spisem dokonanych napraw. Z tego co widziałem to koło dwu-masowe było jeszcze w styczniu b.r. wymieniane, więc pokaźny wydatek Według papierów auto zostało rozbite pod koniec kwietnia. Pierwsze zdjęcia prezentują auto tuż po przyjeździe do mnie:



    Jak widać trochę zabawy było. Do wymiany zaliczały się:
    -->reflektor przedni lewy
    -->maska przednia
    -->zawiasy maski (stare były przekrzywione)
    -->błotnik lewy
    -->zderzak przedni
    -->pas przedni
    -->wzmocnienie czołowe + te przednie "języki"
    -->lewe plastikowe nadkole
    -->szyba przednia

    Ze elementów, które były do uratowania:
    -->prawy reflektor oddałem do pana który zajmuje się klejeniem plastików z racji tego, że reflektor był cały, ale wszystkie zaczepy były pourywane
    -->prawy błotnik został naprostowany

    Po względnym rozmontowaniu tak prezentował się przód. Jak widzimy przednie podłużnice zostały przesunięte. Lewa: 5 cm a prawa 2 cm. Dodatkowo miejsce mocowania pasa przedniego też było zgięte. Tata kolegi pracuje w warsztacie Mercedesa, więc ma tam ramę do prostowania. Samochód został zaprowadzony na ramę i profesjonalnie naprostowany według wartości fabrycznych. Na trzecim zdjęciu widać dokładnie jak wyglądało to przesunięcie. Niestety, jakiś element musiał przyjąć to uderzenie Czwarte zdjęcie z kolei prezentuje moje radzenie sobie z natłokiem wszelkiego rodzaju śrubek





    Części kupowałem w różnych miejscach. Zderzak przedni i reflektor kupiłem na allegro. Szybę kupiłem nową w Łodzi. Natomiast resztę udało mi się wyrwać na jakimś ekskluzywnym szrocie (chyba z 5 alf romeo brera i gt stało) w Łodzi na Puszkina. Trochę czasu zajęło mi więc też skompletowanie części we względnie okazyjnych cenach. Po naprostowaniu podłużnic i mocowania pasa przedniego, zaczęło się żmudne składanie całości, przy okazji z racji braku przodu został wymieniony rozrząd no i założenie szyby czołowej.

    Poniżej prezentuję efekt końcowy. Auto jest jeszcze na próbnych rejestracjach, bo nie miałem przeglądu, a wolałem nie jechać na tych francuskich przez całe miasto. Za bardzo bym się rzucał w oczy Teoretycznie TTtka miała jeszcze ważny przegląd i ubezpieczenie francuskie, no ale z chwilą przekroczenia granic Francji to żaden papier raczej ważny nie jest. W tym tygodniu zarejestruję go na normalne blachy i zrobię jakieś ładniejsze zdjęcia





    Z planów na teraz to:
    --> przekonać dziewczynę, że to naprawdę ładne autko jest, bo jakoś nie jest do tego przekonana
    --> w czwartek planuję go zarejestrować na stałe blachy i wymienić olej
    --> klimatyzacja jest do nabicia, bo niestety musiałem rozmontować cały przód przed pójściem całego auta na ramę; wcześniej działała bo sprawdzałem
    --> wrzucenie LPG - trochę jeżdżę i niestety jazda na benzynie nie za bardzo mi się kalkuluje

    A z tych najważniejszych planów to po prostu cieszyć się autkiem!

    Pozdrawiam i liczę na wyrozumiałość wyboru takiego, a nie innego auta
    Ostatnio edytowane przez KrzysiuProgramista ; 14-07-2015 o 20:21

Podobne wątki

  1. Schemat podłogi w AUDI TT 2000 1.8T
    Przez pawel.jaronko w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-11-2008, 05:35
  2. AUDI TT COUP? 2WD 2000-ze 180 na 265 ps...
    Przez Cezary Magier w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-10-2002, 17:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •