Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: "Cooland" - co to za komunikat ?

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052

    "Cooland" - co to za komunikat ?

    Hi, wczoraj przy porannym rozruchu pojawił mi się na kompie komunikat "Coolland" z symbolem jaki jest na zbiorniku wyrównawczym płynu chłodzącego. Zniknął może po 20-30 sek. Dziś się już nie pojawił. Sprawdziłem płyn w zbiorniku wyrównawczym - jest trochę poniżej minimum - doleje, poobserwuję choć pod maską czy autem wycieków nie widziałem. Może ktoś z Was miał podobna sytuację ?
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  2. #2
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    W TT 8N występował podobny "problem", którego przyczyną okazywały się często zaśniedziałe druciki zanurzone w płynie w zbiorniczku wyrównawczy. W moim przypadku wystarczyło oskrobać śrubokrętem kamienny osad z drucików i kontrolka przestała się pojawiać. Objawy były dokładnie takie jak u Ciebie, więc zacznij od tego. Pozdrawiam!

  3. #3
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Chyba COOLANT
    Niedawno, w moim młodym, służbowym wozie z gwiazdą, takie ostrzeżenie, tyle, że stałe, było spowodowane błędem komputera a nie niedoboru płynu jaki wystąpił w Twoim aucie.
    W Mk1 było gorzej, bo płyn znikał z powodu rozszczelnienia pompy wody (SKF) więc pomimo niewielkiego przebiegu (25-30tys.km) po poprzedniej wymianie, znów musiałem wymienić kompletny rozrząd.
    Ostrzeżenie w Twoim samochodzie znika kiedy jest niewielki niedobór, tuż po przelaniu się pewnej ilości płynu w zbiorniczku, gdzie czujnik poziomu się znajduje - na styki trafia płyn.
    Skoro uzupełniłeś i nie zauważyłeś wycieku, pozostaje obserwacja i kontrola. Oby to była kropla z węża a nie z kadłuba czy chłodnicy... Sprawdź też czy na korku od wlewu oleju nie ma jakiegoś niepożądanego osadu (rzecz jasna wewnątrz ).

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Zdiagnozowane - nieszczelność jednego z przewodów. Co ciekawe wyglądał tak jakby był nakłuty. Sam zaglądam pod maskę sporadycznie, pilnuję płynów - czyżby panowie przy poprzednim serwisie dali dupy ? Serwis uszczelnił, uzupełnił płyn i zamówił nowy przewód co by nie było na druty i bandaże Przy okazji wyczyścili komorę bo w międzyczasie wyciekający płyn zrobił swoje. Objawów w postaci kontrolki "cooland" i wycieków już nie ma, zmienimy przewód i będzie ok.
    Ostatnio edytowane przez Kwinto ; 20-07-2015 o 13:39
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

Podobne wątki

  1. Średnice i jakość silikonów "Fmic" i "Re5pect"
    Przez BigBird.co w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-02-2016, 04:45
  2. "Okazje" i "Cuda" z ogłoszeń z całego świata!
    Przez hubi_pl w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 09:57
  3. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 17:45
  4. blenda mk1 "zwykla" srebrna na 2 "rury" ;)
    Przez M and V w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-05-2012, 21:56
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 09:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •