Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Tapicer !!

  1. #1
    Awatar DarioZ
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2011
    Kolor
    black
    Posty
    185

    Tapicer !!

    Witam
    Potrzebuję pomocy tapicerskiej z Warszawy i okolic, może macie jakieś doświadczenie z czymś takim. Podgiął mi się nit w spodniach i narobiłem sobie kłopotu, wszelkie porady, namiary, kontakty mile widziane !! Najchętniej bym chciał aby naprawił to fachowiec ( o ile to się kwalifikuje do naprawy )
    Z góry dziękuję za pomoc !!
    Pozdrawiam
    Darek
    Załączone obrazki Załączone obrazki  

  2. #2
    Awatar cocolina
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    677
    Może Ci to wywoskuje i wypełni, ale zawsze to widać mimo wszystko.
    Blonde Bandit in TT

  3. #3
    Awatar DarioZ
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2011
    Kolor
    black
    Posty
    185
    Heh, wygląda to fatalnie na żywo, białe rysy rzucają się w oczy

  4. #4
    Awatar cocolina
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    677
    Może Ci się przyda :

    Rysy i uszkodzenia na skórach*o ciemniejszym kolorze uwidaczniają się w postaci jaśniejszych zarysowań , w wypadku skór jasnych zarysowania będą ciemniejsze. W wyniku powstania rys powierzchnia skóry w uszkodzonych miejscach traci gładkość i jest chropowata.
    Powstałe różnice w kolorach można usunąć Farbami Tonującymi. Polecamy*Farbę*COLOURLOCK, która nie pozostawia śladów na odzieży.
    Najczęściej po użyciu Farb tonujących różnice w odcieniu skóry znikają.Przed użyciem farb tonujących uszkodzone miejsca należy wyczyścić*Benzyną*COLOURLOCK, co spowoduje odtłuszczenie powierzchni skóry. Następnie uszkodzone miejsca trzeba przetrzeć*Padem szlifującym, w celu wygładzenia powierzchni. Mocno wystające zadziory, można ostrożnie odciąć nożyczkami do paznokci.

    Po wykonaniu wyżej opisanych zabiegów, można zacząć ostrożnie nakładać farbę tonującą. W miejscach gdzie różnice w zabarwieniu skóry są duże Farbę tonującą należy nakładać wielokrotnie i ostrożnie podsuszać suszarką do włosów.*Farba tonująca ma lekkie właściwości wypełniające. Użycie farby powoduje zupełne zniknięcie mniejszych rys.

    Przy głębokich rysach, gdzie istnieje zagrożenie rozdarcia skóry można użyć*Skóry w Płynie. Taki zabieg powoduje stabilizację powierzchni, ale nie usuwa różnic w kolorach. Do usunięcia różnic potrzebna jest Farba tonująca, którą nakłada się na powierzchnię. Pojedyncze i małe uszkodzenia, można usunąć też za pomocą*kleju do skór. Klejem należy posmarować*wystające zadziory*i delikatnie wcisnąć je z powrotem w powierzchnię skóry. Nadmiar kleju, należy usunąć.
    Blonde Bandit in TT

  5. #5
    Awatar DarioZ
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2011
    Kolor
    black
    Posty
    185
    Dzięki wielkie, ciekawy txt ale sądzę że sam to bym więcej narobił szkód niż naprawił. Heh, jednak potrzeba fachowca do tylu zabiegów naprawczych

  6. #6
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Fatalnie. Od kiedy zauważyłem, że nawet nieco cięższy, twardy przedmiot leżący na siedzeniu pasażera zostawia odcisk, przestałem chodzić w dżinsach, spodniach z guzikami, zamkami, ozdóbkami. W TT i tak jest dość solidna skóra, miałem okazję zobaczyć co się dzieje na jasnej skórze już po kilku miesiącach na jedwabiście miękkiej skórze Volvo XC. Tyle lania wody
    Tak ja piszesz, lepiej tego sobie nie spaprać, oddać specom od napraw. Może znajdziesz tego magika co naprawia tapicerki dla TVN Turbo "Samochód...", on chyba z Wołomina?

  7. #7

    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY7W
    Posty
    86
    Mi kumpel siadł z pękniętą jakąś klamrą i narobił podobnie. Tylko, że skóra czarna i fotele Recaro (S6, nie TT), a tam tapicerka trochę bardziej miękka..Jakbyś znalazł jakieś rozwiązanie to podziel się tutaj

  8. #8
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    poszukaj punkt S Plus jest ich w Warszawie , oni lakieruja skóry. Jesr jeden przy Lopuszanskiej i na pewno przy Reymonta

  9. #9

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Cytat Zamieszczone przez PiotrekHIT Zobacz posta
    poszukaj punkt S Plus jest ich w Warszawie , oni lakieruja skóry. Jesr jeden przy Lopuszanskiej i na pewno przy Reymonta
    Jak radzi kolega pochyl się nad lakierowaniem skóry, dopytywałem o to po zakupie w RamigoWax gdzie czyścili mi auto po poprzednim właścicielu dokładnie chodziło mi o boczki siedzeń - koszt ok 250 za jeden. Nie mają tam wprawdzie fachowca na miejscu ale jest gość który robi u nich na zlecenie takie rzeczy. Kontakt do RamigoWax wygoogluj znajdziesz ich też na FB. Warsztat mają z Zielonce.
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  10. #10
    Awatar DarioZ
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2011
    Kolor
    black
    Posty
    185
    Mieszkam przy Reymonta, faktycznie jest tu S Plus, choć sieć pokazuje że sam zakład blacharski, jeszcze dziś to sprawdzę. Bardziej bym skłaniał się na tą Łopuszańską http://www.s-plus.pl/naprawa-tapicer...9T1xoCOjjw_wcB
    Jak zdążę przed zamknięciem to zawitam u nich, chciałbym usłyszeć co mają do powiedzenia.
    Ramigo tez się nieźle prezentuje choć nie ma ani wzmianki o naprawach skór,ale skoro mówisz że mają fachowca na dochodne to warto się dowiedzieć.
    Jak coś załatwię dam znać, muszę to zrobić szybko bo nie mogę na te rysy patrzeć !!

  11. #11
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Ja w jednych spodniach zaklepalem nity na kowadle a co.

  12. #12
    Awatar DarioZ
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2011
    Kolor
    black
    Posty
    185
    Cytat Zamieszczone przez MiroTT 1,8T Zobacz posta
    Ja w jednych spodniach zaklepalem nity na kowadle a co.
    Też będę tak teraz robił

    Piotrek, na Reymonta nie ma już S Plusa, przejęła to Toyota i robi pod własnym szyldem lecz same naprawy blacharskie ;(
    Dziś podjadę po 17 na Łopuszańską, jeśli tam nic nie dowiem się ciekawego to walę do Ramigo .

  13. #13
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Odgrzebuję. Czy może ktoś polecić dobrego tapicera do naprawy podsufitki z Wawy i okolic? Interesuje mnie kompleksowe podejście tj demontaż, naprawa i montaż.

Podobne wątki

  1. Tapicer na podkarpaciu
    Przez w0jt4k w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-07-2011, 01:12
  2. Tapicer Kraków
    Przez Ens w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-10-2010, 11:01
  3. Poszukiwany tapicer!
    Przez Karat w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-12-2008, 21:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •