Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Problem z radiem/alarmem VAG 1373

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Olsztyn
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    pomarancz
    Posty
    24

    Problem z radiem/alarmem VAG 1373

    Czesc,

    Mam problem z wlaczajacym sie alarmem. Wszystko zaczelo sie od wymiany nieoryginalnej VW alphy na oryginalego Audi Concert 1 (z jednym pokretlem). Wymienilem, wszystko ok - gra pieknie. Jedyny problem to brak puszki (?) - tej metalowej obudowy, w ktora wsuwa sie radio. Nie musialem nic wymyslac bo radio wsunelo sie i trzyma bardzo dobrze nawet bez niej (pomijajac fakt, latwej kradziezy bo nie trzeba wsuwac kluczy w otwory). Pierwsza noc spokoj. Druga noc godzina 4 rano, wyje alarm. Pomyslalem - przypadek. Drugi poranek, godzina 9 rano, wyje alarm. Wyszedlem z laptopem i kablem, pokasowalem stare bledy, poczekalem az zawyje kolejny raz (po 10 godzinach), sprawdzilem bledy i jest tylko jeden:

    1373 - 1373 Alarm od styku radia brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

    W innych manualach jest on interpretowany jako:

    01373 - Alarm triggered by Radio Ground Contact

    czyli alarm od polaczenia radia z masa.

    Szukalem tutaj, szukalem po internetach ale nic nie znalazlem. Az dziwne, bo wszystkie inne bledy, ktore sie pojawialy zawsze dalo sie na forum odnalezc

    Moje pytanie: czy alarm ma jakis zwiazek z brakiem tej metalowej puszki, w ktora wsuwa sie radio? Czy ma to jakis zwiazek z tym pojedynczym kabelkiem ktory od tylu radia skreca sie srubka? Koncowka tego kabelka (to metalowe koleczko ktore naklada sie na srubke) byla lekko zasniedziala - nie pomyslalem o przeczyszczeniu podczas montazu - czy moze to byc to?

    Na pewnie ktos wie, ktory pin od podlaczenia jest masa, ktora moze powodowac wyzwolenie alarmu - bylbym ogromnie wdzieczny za krotka informacje.

    Przy okazji zapytam - po zostawieniu samochodu niezamknietego kluczykiem (wkurzalem sie na ten alarm) drzwi po jakims czasie byly i tak zablokowane. Czy w TT jest jakis okres czasu po ktorym automatycznie blokowane sa drzwi? Czy po takim zablokowaniu automatycznym alarm jest wlaczany czy tez tylko jest blokada drzwi bez alarmu?

    Przepraszam za brak polskich znakow - mam na pececie problem z prawidlowym kodowaniem Unicode na klubtt (co niezmiernie mnie denerwuje).

    Dzieki!

    //EDIT:
    Wlaczyłem kolejny dzień z tym radiem i niestety bez powodzenia. Sprawdziłem połączenia, podłączyłem inną zmieniarkę dla pewności - cały cas to samo - alarm włącza się po losowym czasie (pare-parenaście godzin) z kodem błędu 1373.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Problem rozwiazany - wstawie tylko dla potomnych, bo starsznie irytujacy byl ten problem a nigdzie nie ma o tym informacji. Z niewiadomego powodu musialem zmostkowac pin DWA-GND na kostce 8pin (zaraz przy bezpieczniku) z jakakolwiek masa (zmostkowalem do obudowy radia - najprosciej). Mozliwe ze mam zasniedziale piny w radiu, albo cos nie laczylo i alarm wyl zupelnie losowo. W tej chwili jest ok a i uzytkowo nic sie nie zmienilo - jesli ktos (czyt. potencjalny amator cudzego radia) wyjmie radio to to zmostkowanie tez musi wyjac i alarm bedzie wyc.
    Ostatnio edytowane przez mathellfire ; 29-06-2015 o 15:33

Podobne wątki

  1. Padnięta syrena alarmu i problem z alarmem jako takim.
    Przez Bartpabicz w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-12-2019, 11:39
  2. problem z radiem
    Przez Marko w-wa w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-12-2016, 12:16
  3. problem z radiem
    Przez lukaszcls w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-09-2015, 20:57
  4. problem z alarmem
    Przez Mała w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-05-2013, 13:32
  5. problem z radiem
    Przez Badboyboxing w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-07-2012, 00:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •