Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 47

Wątek: MKI czy MKII?

  1. #16
    Awatar Kozi
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarna
    Posty
    392
    Szanowni, ja tylko nie rozumiem, o jakim oszczędzaniu my mówimy gdy rozpatrujemy modele audi TT? Jeżeli chcemy mało płacić za paliwo, to na trasy kupuje się TDI, a do miasta 1.2 w benzynie i nie Audi. Audi TT to autko z zacięciem sportowym, nie wozidło na co dzień. Spalanie w TT ma znaczenie tylko wtedy, gdy jest ponad normę i sugeruje jakieś problemy z silnikiem. Nie oszukujmy się, 1,8 225KM, 3,2 czy nawet 2.0 TFSI to nie są oszczędne silniki, za to dają frajdę! Pogadać możemy, co komu sprawia większą frajdę, 1,8, 2.0 czy 3.2

  2. #17
    Awatar cocolina
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    677
    Zajrzyj na dział o spalaniu. To auto ma być przyjemnością, z założenia jest sportowe wiec.......
    Blonde Bandit in TT

  3. #18
    Awatar giezz
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    14
    No wy patrzycie póki co z innej perspektywy na całą sprawę. Dla mnie będzie to auto nie tylko do frajdy, ale też na co dzień i kto wie, czasami będę musiał jeździć przepisowo, ekosreko. Bo jest czas na zabawę i się wtedy nie patrzy na spalanie i jest czas na poruszanie się z punktu A do punktu B, gdzie różnica między 12, a 15 l ma znaczenie. Taki jest mój punkt widzenia.

  4. #19
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    AUDI TT 8J 2.0 TDI Q.
    Można?
    AUDI nie przestaje się kochać.

  5. #20
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Ja jeżdżę autem prawie codziennie. TT zostało właśnie zaprojektowane jako sportowe auto do jazdy na codzień (wywiad z którymś z projektantów).

    Osobiście uważam że między mk1 a mk2 jest na tyle duża różnica i technologiczna i w stylistycznie że to powinna być już kwestia gustu kupującego.
    Wszystko zależy też od podejścia- jedni zmieniają auta co chwilę (opcja z kupnem mk1 i odsprzedażą po roku) a inni się do nich przywiązują.
    Co do spalania- każdy wie ile który silnik pali- jest o tym na forum i w necie więc to też musi być decyzja kupującego.

  6. #21
    Awatar Madzia142
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Wa-wa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    180
    Rocznik
    2010
    Kolor
    czarny
    Posty
    737
    Ja dodam od siebie, że kiedy kupiłam swoją MKI od razu i od początku nosiłam się z zamiarem pojeździć nią rok i kupić MK2 i tak właśnie zrobiłam. Swoją pierwszą kochałam bardzo i trudno mi się z nią rozstawało, ale kiedy kupiłam MK2 zakochałam się po raz drugi i to już na dłużej. Powiem Ci tak, to są zupełnie inne auta i nawet nie ma sensu ich porównywać. Ja wiem, że z pierwszą łączy mnie ogromny sentyment, ale ( sorry koledzy i koleżanki ) nigdy już bym do niej nie wróciła. Musisz się przejechać i tą i tą i zobaczysz sam czego oczekujesz i co Ci sprawia większą frajdę. Ja znalazłam swoje cacko. I jeszcze jeśli chodzi o kwestie finansowe to za 25 tyś. możesz już kupić coś fajnego w przypadku MK1, natomiast ( moje prywatne zdanie ) jeśli kupisz MK2 za 50 tyś to, albo będzie zupełny golas, albo składak. Wybór należy do Ciebie.

  7. #22
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Ja wybrałem 8N 1.8 bo
    - 1.8 to stara konstrukcyjnie motorownia
    - wygląd ponad czasowy
    - większość części to audia3/golf 4 a i nawet ponoć skoda felicia
    - ''dorosłem'' do TT

    dlaczego by nie zacząć od początku przygody z TT czyli z 8N w końcu od tego modelu wszystko się zaczęło

  8. #23
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Cytat Zamieszczone przez Madzia142 Zobacz posta

    I jeszcze jeśli chodzi o kwestie finansowe to za 25 tyś. możesz już kupić coś fajnego w przypadku MK1, natomiast ( moje prywatne zdanie ) jeśli kupisz MK2 za 50 tyś to, albo będzie zupełny golas, albo składak. Wybór należy do Ciebie.
    O proszę- czyli prawie bym nie stracił po dwóch latach jazdy swoim

    Aha- ale mówimy o 3.2 -sorry

  9. #24
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Mam golasa i skladaka ps wczoraj jedna pani chciala moja kupic za troche wiecej niz 50 a jest to dobra 3,2 mkII...takze nie mowmy w pryzmacie cen

  10. #25
    Awatar Madzia142
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Wa-wa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    180
    Rocznik
    2010
    Kolor
    czarny
    Posty
    737
    Cytat Zamieszczone przez squirrelkuss Zobacz posta
    O proszę- czyli prawie bym nie stracił po dwóch latach jazdy swoim

    Aha- ale mówimy o 3.2 -sorry
    Napisałam swoje zdanie chyba mam prawo.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Mam golasa i skladaka ps wczoraj jedna pani chciala moja kupic za troche wiecej niz 50 a jest to dobra 3,2 mkII...takze nie mowmy w pryzmacie cen
    To moje zdanie. Pani może i chciała kupić, ale czy Ty chciałeś sprzedać.
    Ostatnio edytowane przez Madzia142 ; 24-06-2015 o 14:30

  11. #26
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cytat Zamieszczone przez giezz Zobacz posta
    No wy patrzycie póki co z innej perspektywy na całą sprawę. Dla mnie będzie to auto nie tylko do frajdy, ale też na co dzień i kto wie, czasami będę musiał jeździć przepisowo, ekosreko. Bo jest czas na zabawę i się wtedy nie patrzy na spalanie i jest czas na poruszanie się z punktu A do punktu B, gdzie różnica między 12, a 15 l ma znaczenie. Taki jest mój punkt widzenia.
    Razem z Aneta przemieszczamy się TT codziennie. Samochód służy nam zarówno do podjechania po zakupy, jak i na dalsze wyjazdy za miasto. Gdy była taka potrzeba to pomógł nawet zabrać dość dużo kartonów przy wyprowadzce (oczywiście po wyjęciu tylnego siedziska i złożeniu oparć).
    Prędkości przemieszczania się mamy różne chociaż przyznam, że nowe przepisy skutecznie ograniczyły moje zapędy w terenie zabudowanym (staram się trzymać to co na znakach). Poza terenem zabudownym potrafię przycisnąć, a jak trafi się jakiś "ścigant" to przewaznie daję się podkręcić
    Spalanie średnie wyliczamy jako ~ 11 litrów i taką wartości podaje też excel w którym zapisujemy sobie każde tankowanie i ogólną ilość przejechanych kilometrów. Wynik nie jest może najniższy ale chyba nikt się tego nie spodziewał przy zakupie.
    My TT nie zamienili byśmy na nic innego. Po prostu się w nim zakochaliśmy i musimy się nim nacieszyć

    Nie szukaj w TT oszczędności to jest samochód, który ma wyglądać, jeździć i spalać paliwo dając Tobie maksimum przyjemności z jazdy.

  12. #27
    Awatar tomaxec
    Dołączył
    Dec 2014
    Płeć
    Skąd
    Sulejówek
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    47
    Cytat Zamieszczone przez giezz Zobacz posta
    No wy patrzycie póki co z innej perspektywy na całą sprawę. Dla mnie będzie to auto nie tylko do frajdy, ale też na co dzień i kto wie, czasami będę musiał jeździć przepisowo, ekosreko. Bo jest czas na zabawę i się wtedy nie patrzy na spalanie i jest czas na poruszanie się z punktu A do punktu B, gdzie różnica między 12, a 15 l ma znaczenie. Taki jest mój punkt widzenia.

    Dla frajdy odpalaj TT dla Eko dokup rower badz skuter ;P

  13. #28
    Awatar cocolina
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    677
    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -



    To moje zdanie. Pani może i chciała kupić, ale czy Ty chciałeś sprzedać.[/QUOTE]

    Madziu on jeśli już, to pewnie zamieni na inną MK2
    Blonde Bandit in TT

  14. #29

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Trzeba mieć wybitne MKI żeby nie myśleć o zakupie nawet przeciętnego MKII. Tu na forum widziałem jedną MKI nad którą bym się pochylił nie zastanawiając sie nad MKII. Dla mnie odpowiedz jest prosta - MKII.
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  15. #30
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    Cytat Zamieszczone przez Kwinto Zobacz posta
    Trzeba mieć wybitne MKI żeby nie myśleć o zakupie nawet przeciętnego MKII. Tu na forum widziałem jedną MKI nad którą bym się pochylił nie zastanawiając sie nad MKII. Dla mnie odpowiedz jest prosta - MKII.
    A ja się nie zgodzę. Nie wiem jak inni posiadacze mk 1 Q, ale ja na mk 2 ośkę bym się nie przesiadł. Poza tym, moim zdaniem dużo łatwiej znaleźć mk 1 w Q niż mk 2 Q, bo większość mk 2 w takim przedziale cenowym to zwykłe ośki 200km.

    Oczywiście pytanie czy autorowi zależy na Q
    Ostatnio edytowane przez Malisz ; 24-06-2015 o 20:57

Podobne wątki

  1. Oddzielne działy dla MKI i MKII ?
    Przez Cezary w dziale Błędy, skargi, komunikaty
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 21-03-2014, 10:27
  2. Zakup MkII w R32
    Przez MichalTT w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 10:55
  3. Wyjmowanie zagłówka MKII
    Przez nightfox w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-06-2010, 00:42
  4. AUDI MKII
    Przez ZUCZEK w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-03-2009, 14:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •