Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 47

Wątek: MKI czy MKII?

  1. #1
    Awatar giezz
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    14

    MKI czy MKII?

    Ustaliłem sobie dwa alternatywne scenariusze postępowania, ale potrzebuję więcej informacji, żeby podjąć właściwą decyzję.
    1. Kupno zadbanej TT 1.8t 225 Q rocznik 2000+ kwota około 25k zaraz.
    2. Kupno TT 8J 3.2 V6 kwota około 50k za jakiś rok.
    Szczegółowe
    Pytania pomocnicze:
    Czy warto kupić MK1 nastolatka? Czy lepiej poczekać? Jak to wygląda u was klubowicze? Czy auto w tym wieku nie zaczyna się po prostu sypać? Wiem, że 90% procent zależy od tego jak był użytkowany samochód, ale przy najlepszym użytkowaniu samochód się po prostu zużywa i nie chciałbym być nękany awariami, które unieruchamiają i irytują. Mam obecnie samochód gorszy, ale nowszy i niezawodny (paradoksalnie francuz) szczerze mówiąc przyzwyczaiłem się do wymiany materiałów eksploatacyjnych, czyli - filtry, olej, klocki, paski, pierdółki ewentualnie łożyska i to wszystko. Podobne auto (pod względem kosztów utrzymania) chciałbym nabyć. Czy w wieku 15+ jest to jeszcze możliwe? Czy może lepiej cierpliwie zbierać kasę na nowszy model? Jesteście w stanie powiedzieć mi zdecydowanie "ZBIERAJ NA MKII bo warto"?

  2. #2
    Awatar Nicolas905
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    560
    Jeżeli masz czym jeździć to poczekaj ten rok i kup MK2 jak masz taką opcje

  3. #3
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    U mnie wyglądało to tak:
    TT 8N 1.8 225 Q
    TT 8N 1.8 225 Q
    TT 8J 3.2
    Tylko raz samochód stał max 2 dni u mechanika, powodem była wymiana chłodnicy na nową oryginalną.
    Wiem też, że niezależnie czy to 8N, 8J, 8S, to zadbany egzemplarz kupić WARTO.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  4. #4
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    Powiem Ci tak nie wiem jak jest w przypadku mk2 ale ja mam prawie czeart rok mk1 i wymiany ktore przeprowadzilem u siebie byly nad wyrost wiec moge smialo stwierdzic ze w tym aucie nic sie prawie nie psuje jak kto dba tak ma...obecnie moje auto jest ma sprzedarz bo mam inne priorytety narazie a napewno kiedys tu wroce i napewno to bedzie mk2 tylko poczekam az beda na sprzedanie mk2 w stanie wspolmiernym do ceny....bo poki co nie usmiecha mi sie placic ponad 50 tys za auto z wytartymi fotelami i innymi defektami ktore mnie odrzucaja jakby co to zapraszam do dzialu sprzedam http://www.klubtt.pl/showthread.php?...574#post222574

  5. #5
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Jeżeli kupisz zadbane TT za ok. 25tys. zł i będziesz odpowiednio o nie dbał, to za rok sprzedasz je w podobnej cenie i kupisz MK2

  6. #6
    Awatar Kozi
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarna
    Posty
    392
    Hymm, a czy sam fakt innej linii nadwozia modeli MK1 i MK2, znacznych różnic w silnikach (1,8T, 3,2 V6), różnic w wyposażeniu, w skrzyni (manual, DSG), kosztach eksploatacji, nie ma tu znaczenia? To jest wybór tylko MK1 vs MK2?

  7. #7
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Moje zdanie jest na ten temat jedno:
    co Ci się bardziej podoba to sobie kup!
    Ty musisz wybrać.
    Ile osób tyle zdań. Jednym może podobać się MKI i będzie wierne pierwszej linii (nie ważne jaki wiek auta), drugim będą się podobać MKII ze względu na młodszy rocznik auta i wizualnie zmienione elementy nadwozia i wnętrza (nowocześniejsza).

    Na cenę nie patrz, co biorąc pod uwagę np. auta z silnikiem 3,2 może tak wyglądać że igła MKI będzie kosztować tyle samo co przystanek MKII.

    Bez urazy, ale może:
    poczekaj jeszcze 10 lat i kup MKII ? Nie ma co czekać, trzeba żyć chwilą i kupować to co się podoba i na co Cię stać, za rok, dwa tak jak pisze @jasiel sprzedaż MKI i kipisz MKII
    __________________________
    Pozdrawiam

  8. #8
    Awatar giezz
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    14
    KOZI:
    To wszystko ma znaczenie, oczywiście i biorę to pod uwagę. I mam świadomość różnicy w spalaniu i kosztach eksploatacyjnych, stąd ciągle moje zainteresowanie MKI, bo mam nadzieję, że poza niższą ceną, będzie mniej kosztowało tankowanie takiego samochodu (przy normalnym codziennym użytkowaniu - 15k rocznie to już okrągła sumka). Tylko właśnie jest jeszcze kwestia tego, czy ta okrągła sumka zaoszczędzona na paliwie nie będzie zużyta na naprawy. Bo kwestię wyposażenia jestem w stanie przeżyć jeśli o tym mowa.

    Natomiast jeśli całkowicie odrzucić problem kosztów eksploatacji to oczywiście jedynym rozsądnym wyborem jest MKII , ale są też inne czynniki.

    _kris:
    Właśnie masz sporo racji, rozmyślam w sumie to tak jakby to był zakup na całe życie no ale podobno cierpliwość popłaca Jednak serducho mimo wszystko jest za MKI...
    Ostatnio edytowane przez giezz ; 23-06-2015 o 17:22

  9. #9
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    Jeździłeś/oglądałeś z bliska Mk 1 i mk 2? Niedługo będzie zlot w Warszawie, wpadnij, obejrzyj, łatwiej pogadać o tym na żywo

    Pozdrawiam

  10. #10
    Awatar Kozi
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarna
    Posty
    392
    Malisz, dobrze prawisz! Na złocie będą mk1 225 i 3.2, mk2 też, 2.0 i 3.2. Zagadasz kolego Giezz to może sie zdecydujesz

  11. #11
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Dwa-trzy litry na sto km różnicy. 15tys. w ciągu roku chcesz zaoszczędzić na spalaniu na spokojnej jeździe? Jeździsz w Poczcie Polskiej, od domu do domu? Sorry za ten sarkazm ale się to jakoś nie trzyma kupy. Albo podoba ci się brzmienie, moc i moment V6 czy sylwetka jednej czy drugiej wersji ale pod uwagę brać oszczędności na paliwie na przestrzeni roku? Albo bardziej podoba ci się Mk2 albo Mk1. Ja wybrałem Mk1, bo mnie bardziej pociągała jej sylwetka, pierwowzór. Wiem, trakcja lepsza w Mk2, jeszcze lepsza w Mk3 pewnie. Była taka wersja do wzięcia to wziąłem. Mógłbym w tej chwili zamienić na V6 ale nie czuję potrzeby. Za 50 tys. ciężko będzie znaleźć zadbaną Mk2 w V6, wg mnie. Bierz teraz na co masz chęć i pieniądz. Za rok, jeśli zadbasz o auto, zmienisz bez straty na co zechcesz. Albo dołóż za rok ale nie 25tys., bo raczej będzie mało...
    Ostatnio edytowane przez Tomek69N ; 23-06-2015 o 21:44

  12. #12
    Awatar cocolina
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    677
    Cytat Zamieszczone przez giezz Zobacz posta
    KOZI:
    To wszystko ma znaczenie, oczywiście i biorę to pod uwagę. I mam świadomość różnicy w spalaniu i kosztach eksploatacyjnych, stąd ciągle moje zainteresowanie MKI, bo mam nadzieję, że poza niższą ceną, będzie mniej kosztowało tankowanie takiego samochodu (przy normalnym codziennym użytkowaniu - 15k rocznie to już okrągła sumka). Tylko właśnie jest jeszcze kwestia tego, czy ta okrągła sumka zaoszczędzona na paliwie nie będzie zużyta na naprawy. Bo kwestię wyposażenia jestem w stanie przeżyć jeśli o tym mowa.

    Natomiast jeśli całkowicie odrzucić problem kosztów eksploatacji to oczywiście jedynym rozsądnym wyborem jest MKII , ale są też inne czynniki.

    _kris:
    Właśnie masz sporo racji, rozmyślam w sumie to tak jakby to był zakup na całe życie no ale podobno cierpliwość popłaca Jednak serducho mimo wszystko jest za MKI...
    Eeeeeetam ja tam nie odczuwam nawet jak paliwo drożeje. Jak tankowałam za 50 zł tak tankuje dalej A tak serio z takim nastawieniem na to nie patrz. Pojedź, zobacz, zdecydujesz. Chłopaki mają racje. Do 30 000 kupisz w bardzo ładnym stanie MKI, 50 000 na MKII to jednak za mało, patrząc ze w takich cenach zdarzają się MKI w stanie prawie idealnym.
    Blonde Bandit in TT

  13. #13
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Poza tym w kalkulatorze chyba padły baterie. 15 tysięcy złotych zaoszczędzić na paliwie może jakimś cudem listonosz albo kierowca TIR ale nie właściciel 1,8 vs. 3,2. Spokojnie to sobie policz. Ile za te piętnaście tysi kupisz PB98 i potem ile rocznie wydajesz w ogóle na paliwo, bo coś tu ewidentnie nie gra w rachunku albo zniknął przecinek na wyświetlaczu.

  14. #14
    Awatar giezz
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    14
    Tomek69N
    Oj chyba faktycznie gdzies tam mi przecinek umknął, chodziło o przebieg 15 000 km rocznie.
    A co do zlotu - Jeśli chodzi o to wydarzenie z 29.06 - to na 99% dam radę się pojawić, i pozawracać "żope", dzięki za zaproszenie!

  15. #15
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    Cytat Zamieszczone przez giezz Zobacz posta
    Ustaliłem sobie dwa alternatywne scenariusze postępowania, ale potrzebuję więcej informacji, żeby podjąć właściwą decyzję.
    1. Kupno zadbanej TT 1.8t 225 Q rocznik 2000+ kwota około 25k zaraz.
    2. Kupno TT 8J 3.2 V6 kwota około 50k za jakiś rok.
    Szczegółowe
    Pytania pomocnicze:
    Czy warto kupić MK1 nastolatka? Czy lepiej poczekać? Jak to wygląda u was klubowicze? Czy auto w tym wieku nie zaczyna się po prostu sypać? Wiem, że 90% procent zależy od tego jak był użytkowany samochód, ale przy najlepszym użytkowaniu samochód się po prostu zużywa i nie chciałbym być nękany awariami, które unieruchamiają i irytują. Mam obecnie samochód gorszy, ale nowszy i niezawodny (paradoksalnie francuz) szczerze mówiąc przyzwyczaiłem się do wymiany materiałów eksploatacyjnych, czyli - filtry, olej, klocki, paski, pierdółki ewentualnie łożyska i to wszystko. Podobne auto (pod względem kosztów utrzymania) chciałbym nabyć. Czy w wieku 15+ jest to jeszcze możliwe? Czy może lepiej cierpliwie zbierać kasę na nowszy model? Jesteście w stanie powiedzieć mi zdecydowanie "ZBIERAJ NA MKII bo warto"?
    uwaga życiowe mądrości : moim zdaniem nie warto czekać rok na spełnianie marzeń mniejszych czy większych. Jeżeli zastanawiasz się między MKI teraz a MKII kiedyś (a przyszłość niepewna) to lepiej szukać dobrego MKI, jak się znajdzie to się kupi. Gdybyś chciał MKII to wiedziałbyś, że MKI nie wchodzi w grę taka logika. Zadbana TT nie sypie się, oczywiście wiek robi swoje, natomiast MKI po doinwestowaniu dostaje drugie życie i jest już przetestowana na okoliczność wszystkich bolączek na wszystkie sposoby na forum.

    Z punktu ekonomicznego rzeczywiście tak jak było wcześniej napisane, cena dobrej MKI utrzymuje się i kupiona dziś utrzyma się przez rok-dwa z racji ambitnego wieku , podczas gdy wartość MKII będzie spadała. Więc teoretycznie możesz kupić MKI za 25k i sprzedać za 25k, rozglądając się za fajną MKII jeżeli poczujesz taką potrzebę. Ja jako posiadasz 8N od 3 lat zastanawiam się nad 8J, ale szkoda rozstać się z moją TT , więc chyba tak zostanie jeszcze na dłużej

Podobne wątki

  1. Oddzielne działy dla MKI i MKII ?
    Przez Cezary w dziale Błędy, skargi, komunikaty
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 21-03-2014, 10:27
  2. Zakup MkII w R32
    Przez MichalTT w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 10:55
  3. Wyjmowanie zagłówka MKII
    Przez nightfox w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-06-2010, 00:42
  4. AUDI MKII
    Przez ZUCZEK w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-03-2009, 14:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •