Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Wywóz Audi TT do USA , informacje

  1. #1
    Awatar Kazek
    Dołączył
    Apr 2008
    Płeć
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Szary
    Posty
    103

    Wywóz Audi TT do USA , informacje

    Witajcie ,

    Chcialbym zabrac moje Audi TT 8J 3.2 do USA na stałe i tam je zarejestrować . znalazlem juz firme ktora przetransportuje auto do USA , znam rowniez oplaty stanowy podatek NY 8.65% i cło 2.5%

    natomiast martwi mnie sprawa z przystosowaniem auta do amerykanskich norm! wymiana lamp nie stanowi problemu, co do licznika to nie wiem ale chyba tez trzeba wymienic na taki w milach , chociaz tt pokazuje predkosc w milach jak sie ustawi , wtedy wyswietla sie cyfrowo na fisie wiec wydaje mi sie ze to wystarczy w zupelnosci i nie trzeba wymieniac zgarow, co do norm emisji spalin to chyba w europie sa bardziej restrykcyjne i tez bedzie ok.

    Martwi mnie natomiast sprawa amerykanskich norm dotyczaca zderzakow, jak wiadomo sa one inne, (konstrykcja a czasami wizualnie) mialem dwie tt z ameryki i na kazdej jak sie otworzylo drzwi byla naklejka audi mowioaca o tym ze to auto spelnia normy amerykannskie dotyczace zderzakow ,

    i teraz tak , wymienic zderzaki na amerykanskie to tez nie jest duzy problem, tylko czy to wystarczy? zy po takiej wymianie musze uzyskac jakas certyfikacje od audi? i zeby mi naklejke wkleili ? czy moge sam te modyfikacje porobic ? czy musi to audi w usa zrobic? a moze te nowsze audi juz spelniaja normy amerykanskie dotyczace zderzakow? tylko ze nakleji brak.... lub moze moglbym zrobic wszystkie modyfikacje tu w polsce i pojechac do audi zeby mi wystawili certyfikacje ze auto spelnia wszystkie normy usa ??

    jezeli jest ktos na forum kto dlugo siedzi w stanach i orientuje sie w tych sprawach lub moze sie dowiedziec dla mnie co na ten temat to bede bardzo wdzieczny,
    Ostatnio edytowane przez Kazek ; 20-06-2015 o 17:10

  2. #2
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Wejdz na NY state department of transportation i znajdz info na ten tenat albo kontakt i napisz/zadzwon i popros o konkretne dane. Nie bedziesz chyba wysylal auta bazujac na info ze jtos cos slyszal....a tak btw po co? PrEciez tam duzo fajnych titis...

  3. #3
    Awatar axello
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Myszków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    200
    Kolor
    czerwony
    Posty
    56
    Ja widziałem że gość jakiś rok temu malucha sobie sprowadził do USA i bez problemu mógł go zarejestrować

  4. #4
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Jak zarejestrowal? normalnie czy jako auto zabytkowe (specjalne) "? Nie wierze ze w kazdym stanie go zarejestruje normalnie...powodzenia na Florydzie

  5. #5
    Awatar axello
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Myszków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    200
    Kolor
    czerwony
    Posty
    56
    Tutaj jest pierwszy filmik na innych jest trochę więcej informacji ogólnie można pooglądać. https://youtu.be/cmsl5YHSwE0

  6. #6
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Tu masz polnocna karoline i jest zarej jako normalne auto.

  7. #7
    Awatar Kazek
    Dołączył
    Apr 2008
    Płeć
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Szary
    Posty
    103
    Chyba nic z tego nie bedzie za duzo formalnosci , auto musi przejsc certyfikacje , nie tak jak u nas w Polsce auto z usa , wymiana lamp i na przeglad za 150zl i do rejestracji , myslalem ze w Stanach mozna jezdzic czym sie chce, przeciez tam kazdy buduje sobie motor w garazu albo jakiego hot roda i nim jezdzic :/ nic do Stanow lece dopiero koniec marca poczatek kwietnia do tego czasu pojezdze sobie TT w polsce a do sprzedania wysatwie z poczatkiem nowego roku . moze uda sie sprzedac w 3-4 miesiace dzieki

Podobne wątki

  1. Nowy rozrząd, wszystkie potrzebne informacje.
    Przez PaciorJr w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 19-05-2017, 19:57
  2. Prosze o ponoc i informacje o odnośnie turbiny.
    Przez unsuitable w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-12-2014, 20:25
  3. Problem ze szczytaniem informację z VAG-COMa
    Przez raiden25 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-05-2013, 16:34
  4. Problem ze szczytaniem informację z VAG-COMa
    Przez raiden25 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-05-2013, 15:17
  5. Informacje prasowe - tutaj o nas pisano
    Przez sector w dziale Błędy, skargi, komunikaty
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-09-2009, 15:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •