Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Naprawione wszystko - co dalej ?

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2014
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68

    Naprawione wszystko - co dalej ?

    Witam, jestem po ostatniej naprawie mojej TT po zakupie zostało w niej wymienione cały spód, poczynając od kompletów hamulców, drążków, sprężyny itp. kończąc na przewodach. (6 tysięcy)
    Zastanawiam się teraz czy robić cheeptuing, modyfikować turbinę i zakładać lepszy tłumik. Zaufany mechanik powiedział mi że sporo mogę z tego silnika wykrzesać ale optymalnie radził by dać 20 koni więcej i polepszyć dynamikę jazdy. Co o tym sądzicie silnik po przejechaniu 200 tys. km zniesie dobrze takie zabawy? I co sądzić o gościu skoro za cheeptuing chcę 300 zł, turbinka 800 i tłumik 1000 ? to realne ceny bo patrząc na ceny na internecie są lekko większe. Z moich odczuć dalej jest coś nie tak albo ja jestem "ciota" nie kierowca np ruszając na światłach często jak mu docisnę to zakopuje mnie na asfalcie....
    Drugie pytanie jakie mam do was jeśli wyjdzie że jestem słabym kierowcą to czy znacie kogoś kto by mnie nauczył fajnej dynamiki jazdy ? Jestem z Rzeszowa mogę dojechać do 150 km.

    Dodam że to mój dobry znajomy robił mi wszystko w aucie i do tej pory jeździ :P

  2. #2
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    boje sie odpowiedzieć bo nie wiem czy sobie nie żartujesz
    jeśli to poważny post to pisz chip bo cheep oznacza piskliwy
    za zmianę programu, jeśli ktoś się na tym zna można zapłacić i 300zł pytanie czy ten ktoś wie co robi.
    Jesli chodzi o poprawę dynami to faktycznie 20 km to właściwie wszystko co można wykrzesać z tego modelu przy standardowych gratach.
    wiele a właściwie wszystko zostało opisane tu na forum- poszukaj.
    jak szukasz kogos kto nauczy Cie jeździć to pewnie trafisz na amatora szybkich i wscieklych- prawdziej jazdy nauczysz się na torze i zacznij od kartingu.
    MARUDA

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Wypytaj tego mechanika jaka to turbina, jaki tłumik a ten chiptuning za 300zł sobie odpuść. Jak już to zrobić nową mapę silnika, efekt lepszy pod każdym względem, fakt że jest drożej ale na grzebaniu w ECU bym nie oszczędzał. Z Rzeszowa masz w miarę blisko do klubowicza Gregor10 on zajmuję się właśnie robieniem programów na hamowni i są też inne firmy tunerskie np. Compsport ale do nich masz chyba dalej.

    Co do nauki dynamicznej jazdy, polecam jakieś zamknięte lotniska, place no i oczywiście tory wyścigowe, ustawiasz sobie z gum albo słupków plastikowych trasę i ćwiczysz. Możesz też spróbować kartingu Choć fakt jest że osoba z doświadczeniem przyspieszy naukę, wiem że kilka osób z klubu jeździło po torach czy ścigało się na 1/4 więc ktoś na pewno ci w jakiś sposób pomoże. A tak ode mnie to jeśli "zakopujesz się na asfalcie" przy starcie z pod świateł to pewnie wciskasz gaz do dechy i strzelasz ze sprzęgła. Spróbuj ustawić auto na mniejszych obrotach i wtedy strzel ze sprzęgła przez chwilę jeszcze trzymając gaz tak samo a dopiero po tej chwili wciśnij gaz do dechy, potem już tylko machanie biegami

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2014
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68
    Tak to realny post, prawda jest taka że nie znam się na mechanice wcale, większość rzeczy jakie miałem robione to nie znam ich nazw zaufałem jednemu mechanikowi i tak już zostało. Tyle miałem obawy przed usztywnieniem zawieszenia "że niby lepsza jazda" w sumie udało mu się bo dziur do pracy nie mam tylko falowana droga której już tak mocno nie odczuwam.

    Tylko wiesz pytanie czy ta zabawa jest warta świeczki czy poczuję po tych rzeczach moc ? czy nie lepiej odkładać już na nową TT ?

    A co do jazdy to pewnie tak zrobię tylko co pojadę na tor i będę kółka robił z 90 na liczniku, musi być ktoś kto chcę zarobić i będzie miał czas pokazać mi co i jak

  5. #5
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    kolega wyzej dobrze pisze... na ecu nie powinno sie oszczedzac- chyba ze zna sie kogos kto umie to zrobić i tanio i dobrze. jesli nie ufasz komus odpowiednio to sobie odpusc. Inny soft wyjdzie ok 1000zł i jak dla poczatkujacego kierowcy to i tak będzie CI to zbędne- odpuść.

    nauka jazdy autem to wcale nie prosta sprawa a przez wielu bagatelizowana bo sadza ze sa swietnymi kierowcami tylko dlatego, że szybko i niebezpiecznie jezdza po miescie.
    jesli faktycznie powaznie myslisz o nauce to pozostaje jakaś szkoła jazdy, podstawy moze pokazać CI ktoś ze sporym doświadczeniem. Ja od 8 roku zycia jezdziłem w automobil klubie kartingowym jako kierowca z licencja do dzis nauka mi sie przydaje- dlatego polecam tory kartowe mysle ze moze to byc najtansza forma nauki. Poszukaj klubu kartowego w okolicach i popytaj
    MARUDA

  6. #6
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Napisz do gregor10 i oddaj mu swoje auto na sprawdzenie, bo jak czytam co ten zaufany mechanik opowiada o chiptuningu (PS nie CHEEP tylko CHIP, chyba że CHEAP w sumie by tu pasowało ) to szkoda auta....gregor sprawdzi tobie silnik i powie co mozna i czy wogóle trzyma serie.

Podobne wątki

  1. Błąd czujnika skrętu G85, co dalej robić?
    Przez se-ko w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-12-2015, 20:21
  2. Przepływomierz...i co dalej..
    Przez 4mario w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-04-2014, 17:15
  3. TT, i co dalej?
    Przez annecy w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 26-11-2012, 18:21
  4. hamownia... co dalej ?
    Przez xylo w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 29-08-2008, 14:11
  5. Co dalej???
    Przez Maciek w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 13-10-2002, 16:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •