Moja historia wygląda tak:
Pochodzę w sumie z a4-klub.pl...
Miałem CLK 320 Cabrio - bardzo sentymentalnie podchodziłem do tego auta, wiele pięknych chwil, pięknych tras....ale – urodziło się pierwsze dziecko – żona podała jedyny warunek – kombi...
kupiłem więc Audi S4 Avant i jezdziłem nim dwa lata... świetny czas, szczególnie zimą, co rusz pojeżdżawki i zabawa na torach, piękny dźwięk... auto z duszą. Urodziło się drugie dziecko, zacząłem robić więcej km – uznałem, że czas wsiąść do „emeryta” kupiłem A6 Avant 3.0TDi.... wszystko pięknie, ale jednak coś mi cały czas mówi, że potrzebuje znów kocura. Pierwszy krok, który trzeba było wykonać, to zmienić auto żonie na bardziej rodzinny – Done ( jest Tiguan + box na dach – dajemy rade w czwórkę się spakować). Teraz przyszedł czas na następny krok – czyli wybór auta dla mnie – znów jest warunek żony – cztery miejsca.
Skłaniam się mocno do TTS 8J (A^ jeszcze nawet nie wystawione)
Ciekaw jestem kilku rzeczy i mam pytania do Was, jako do znawców tego modelu...

Pierwsza sprawa – bo interesuje mnie tylko model coupe z uwagi na 4 miejsca – i teraz pytanie moje dzieci mają w chwili obecnej 4lata i 1rok i 8 miesięcy – czy one wejdą do tyłu? Macie jakieś doświadczenia w tym? Fakt – auto nie będzie przeznaczone do wyjazdów, ale codziennie zawożę dziecko i odbieram z przedszkola – za rok we wrześniu będę woził do szkół/przedszkoli dwoje dzieci... wiem, że to nie jest pewnie mega wygodne wkładać dzieci do tyłu, ale jakoś to przeżyję.... byleby im się nogi tam zmieściły. Zakładam
Duga – czy silnik CDL z TTS, to ten sam konstrukcyjnie motor, co CAEB, CDNC czy CPMA?
Czy konsumpcja oleju, to tak samo normalna sprawa?
Trzecia – czy S-tronic to trwała sprawa, czy lepiej ominąć te egzemplarze i szukać z ręczną przekładnią?