Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 31

Wątek: TTS pytania

  1. #1
    Awatar streetrace
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Phantom
    Posty
    548

    TTS pytania

    Moja historia wygląda tak:
    Pochodzę w sumie z a4-klub.pl...
    Miałem CLK 320 Cabrio - bardzo sentymentalnie podchodziłem do tego auta, wiele pięknych chwil, pięknych tras....ale – urodziło się pierwsze dziecko – żona podała jedyny warunek – kombi...
    kupiłem więc Audi S4 Avant i jezdziłem nim dwa lata... świetny czas, szczególnie zimą, co rusz pojeżdżawki i zabawa na torach, piękny dźwięk... auto z duszą. Urodziło się drugie dziecko, zacząłem robić więcej km – uznałem, że czas wsiąść do „emeryta” kupiłem A6 Avant 3.0TDi.... wszystko pięknie, ale jednak coś mi cały czas mówi, że potrzebuje znów kocura. Pierwszy krok, który trzeba było wykonać, to zmienić auto żonie na bardziej rodzinny – Done ( jest Tiguan + box na dach – dajemy rade w czwórkę się spakować). Teraz przyszedł czas na następny krok – czyli wybór auta dla mnie – znów jest warunek żony – cztery miejsca.
    Skłaniam się mocno do TTS 8J (A^ jeszcze nawet nie wystawione)
    Ciekaw jestem kilku rzeczy i mam pytania do Was, jako do znawców tego modelu...

    Pierwsza sprawa – bo interesuje mnie tylko model coupe z uwagi na 4 miejsca – i teraz pytanie moje dzieci mają w chwili obecnej 4lata i 1rok i 8 miesięcy – czy one wejdą do tyłu? Macie jakieś doświadczenia w tym? Fakt – auto nie będzie przeznaczone do wyjazdów, ale codziennie zawożę dziecko i odbieram z przedszkola – za rok we wrześniu będę woził do szkół/przedszkoli dwoje dzieci... wiem, że to nie jest pewnie mega wygodne wkładać dzieci do tyłu, ale jakoś to przeżyję.... byleby im się nogi tam zmieściły. Zakładam
    Duga – czy silnik CDL z TTS, to ten sam konstrukcyjnie motor, co CAEB, CDNC czy CPMA?
    Czy konsumpcja oleju, to tak samo normalna sprawa?
    Trzecia – czy S-tronic to trwała sprawa, czy lepiej ominąć te egzemplarze i szukać z ręczną przekładnią?

  2. #2
    Awatar P5_KAROL
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kalisz - Konin - Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    LZ9Y
    Posty
    614
    Witaj

    Pierwsza sprawa - z tyłu będzie w miarę wygodnie osobie do 150-160 cm wzrostu, pod warunkiem, że nie lubisz przesuwać siedzenia max w tył.
    Druga - tu niech wypowiedzą się mądrzejsi ode mnie
    Trzecia - S-tronic to trwała sprawa, także śmiało możesz brać, ponieważ osobiście nie wyobrażam sobie TTS-ki w manualnej skrzyni

    Pozdrawiam
    Karol

  3. #3
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Cytat Zamieszczone przez streetrace Zobacz posta
    Pierwsza sprawa – bo interesuje mnie tylko model coupe z uwagi na 4 miejsca – i teraz pytanie moje dzieci mają w chwili obecnej 4lata i 1rok i 8 miesięcy – czy one wejdą do tyłu? Macie jakieś doświadczenia w tym?
    Pierwsze pytanie to ile masz wzrostu? Od tego zależy ilość miejsca za fotelem kierowcy
    Dla wzrostu 190+ nie ma miejsca (co prawda w MKI, ale MKII podobna wielkość). Jedno dziecko za fotelem pasażera spokojnie się mieści, moja córka ma 135cm i daje radę (ale bez podstawki, bo były problem).
    __________________________
    Pozdrawiam

  4. #4
    Awatar streetrace
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Phantom
    Posty
    548
    Mam 183cm wzrostu - dzieci jezdzą jeszcze w fotelikach jedno w 9-18 drugie 15-36.
    Jestem tym typem kierowców, którzy jezdżą bliżej z wyprostowanym oparciem.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Mam 183cm wzrostu - dzieci jezdzą jeszcze w fotelikach jedno w 9-18 drugie 15-36.
    Jestem tym typem kierowców, którzy jezdżą bliżej z wyprostowanym oparciem.

  5. #5
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Ja mam 180 cm i mam bardzo mało miejsca za mną. Jednak na tą podwozke dzieci jeśli w ogóle byłaby taka potrzeba to możesz przecież minimalnie się podsunac (ja jechałem w 4 dorosłe osoby 70 km).

    S-tronic- nie strasze ale pamiętaj że to sportowe używane auto które raczej nie było oszczędzane Aczkolwiek mimo że mam z nia malutkie problemy to też nie wyobrażam sobie auta bez tego

    No i pytanie czy tts był sprzedawany w manualu?

  6. #6
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    TTS wychodziło w manualu.
    Ja też wolałbym dsg.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  7. #7
    Awatar Madzia142
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Wa-wa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    180
    Rocznik
    2010
    Kolor
    czarny
    Posty
    737
    Jeśli chodzi o pierwsze pytanie to mój mąż ma 182 cm, ja 162 cm. Nasz syn jeździ siedząc za mną bo mogę się trochę przysunąć do przodu i ma sporo miejsca na nogi. Syn ma 140 cm i swobodnie się mieści. Jedyny mankament to wsiadanie do tyłu i zapinanie pasów w foteliku. Wiąże się to z koniecznością przesuwania przedniego fotela maksymalnie do przodu i "zanurkowanie" do tyłu co może być na dłuższą metę trochę uciążliwe.

  8. #8
    Awatar streetrace
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Phantom
    Posty
    548

    TTS pytania

    Żona ma 159cm - więc podobnie
    Myśle sobie, że idealnie byłoby znalezsc sztuke bez elektrycznych foteli... wtedy przesuniecie go maksymalnie do przodu trwałoby sekunde. Musze sie zagłebić, czy wogole wystepowaly tts bez elektrycznych foteli.

    Dużo jest konkretnie TTS na forum?
    W porównaniu do S3, która jest dość popularna, to teteesa trafia się dość rzadko...

    Co do TTS w manualnej skrzyni - jak najbardziej wystepuje - w tej chwili pilotuje białą w manualu
    Ostatnio edytowane przez streetrace ; 19-06-2015 o 19:09
    Audi TTS.
    The Everyday Sportscar.

  9. #9
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Tak jak koledzy już napisali za tobą będzie bardzo mało miejsca. Z tyłu całkiem ok będzie dla dzieci, które siedzą na podkładkach bo z fotelikiem jest problem. Na upartego oczywiście dasz radę bo za tobą usiądzie starsze dziecko a za fotelem pasażera młodsze z odsuniętym przednim siedzeniem prawie na maxa. Reasumując jeśli odcinek, który będziesz woził jest krótki a Tobie nie przeszkadza, że będzie ciasnota dla nich to możesz myśleć o TTS.

    Ja przez długi czas jeździłem MK2 z dzieckiem ale starszym, które siedziało na podkładce. W momencie narodzin drugiego dziecka kupiłem trochę mocniejsze rodzinne auto i teraz planuję dokupić małe sportowe ale już jako dodatkowe, którym będę jeździł sam, bez dzieci i pewnie bez żony Jeśli masz możliwość to zostaw większe auto do wożenia dzieci a TTSa bierz do przyjemnych przejażdżek bez dzieci.
    I don't have dreams, I have goals.

  10. #10
    Awatar streetrace
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Phantom
    Posty
    548

    TTS pytania

    Znam siebie - jak w garażu było oszczędne auto i esa - to wszędzie, gdzie tylko jechałem brałem ese mimo tego, ze paliła około 20-23 litrów przy dynamicznej jeździe. Jak kupie trzeci wóz będzie to samo... niby stoi w garażu 240konny przyjemny avancik, ale cóż z tego, jak brakuje mu "tego czegoś"... charakteru, wydechu itd. (Bede jezdzil tym trzecim)
    Ktoś kiedyś powiedział, jeśli zamykasz auto - odchodzisz od niego i sie nie odwracasz, by spojrzeć na niego raz jeszcze - to znaczy, że kupiłeś złe auto.

    Foteliki moich dziewczyn...


    Wysyłam zdjecia, bo ta starsza wcale nie ma podkładki, a fotelik...
    Audi TTS.
    The Everyday Sportscar.

  11. #11
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Powiem tak- jesteśmy w całej Polsce- pisz skąd jesteś to umówimy się na spotkanie i wtedy na spokojnie włożysz sobie foteliki i zobaczysz jak to wygląda. Przecież nie musi to być tts- kanapa z tyłu jest taka sama.

    Nie do końca zrozumiałem że 'pilotujesz' - znaczy się prowadzisz? Jeśli tak to czemu nie sprawdzisz fotelików?

    Teraz widzę ze zdjęcia są z Niemiec więc chyba masz do nas daleko?

    Pierwszy fotelik na pierwszy rzut oka może pasować bo ma pionowo oparcie. Na tylnej kanapie oparcie też jest praktycznie pionowo.

  12. #12
    Awatar streetrace
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Phantom
    Posty
    548

    TTS pytania

    "Pilotuje" tzn.przeglądam ogłoszenie i sie zastanawiam - pytając jednocześnie o wątpliwości tutaj- wczoraj czy przedwczoraj sie pojawiło ogłoszenie na mobile...
    Ostatnio edytowane przez streetrace ; 19-06-2015 o 20:04
    Audi TTS.
    The Everyday Sportscar.

  13. #13
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Z dwoma takimi fotelikami będziesz miał problem. Musiałbyś odsunąć siedzenia prawie na maksa. Jedno dziecko ok ale 2ka to już nie dla takiego samochodu. Rozważ opcję TTS jako dodatkowego.
    I don't have dreams, I have goals.

  14. #14
    Awatar streetrace
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Phantom
    Posty
    548
    Jakby ktoś był z 8J w coupe z Radomia... byłbym wdzięczny za możliwość przymiarki...
    Audi TTS.
    The Everyday Sportscar.

  15. #15
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Zobacz czy w komisach nie ma MK2. Pojedź z fotelikami i sprawdź sam.
    I don't have dreams, I have goals.

Podobne wątki

  1. opcje wyposazenia -pytania
    Przez rademenes w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-02-2014, 20:45
  2. vac-com pierwsze logi pytania??
    Przez tomus00000 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-02-2013, 15:58
  3. Interpretacja Logow + pytania
    Przez M and V w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 17-01-2013, 22:42
  4. MK1 - TT 8N - pytania laika :)
    Przez rebel w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 11:41
  5. pytania odosnie wydechu
    Przez cezek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-05-2011, 21:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •