Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: CarFi mobilny hotspot samochodowy

  1. #1
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567

    CarFi mobilny hotspot samochodowy

    Bawił się Ktoś tym już ? Czy nie warto zawracać sobie tym głowy .



    http://twojepc.pl/news32516/Huawei-C...wy-4G-LTE.html
    I TT

  2. #2
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Jako informatyk i pasjonata motoryzacyjny mogę ci co nieco doradzić. W pierwszej kolejności ważne jest, skąd załatwisz sobie takie urządzenie i w jaki sposób sprowadzisz do niego internet. Takie urządzenia najczęściej działają na kartę sim (internet pochodzi od operatora) sieci oraz identycznie, jak zasięg i internet w telefonie. Google od razu sprowadziło mnie na stronę Orange. Zamydlają nasze oczy, że tam jakieś 10 złotych, czy 25 złotych. Jak na moje, to wygląda tak (w aktualnej promocji) ; Musisz mieć firmę, za urządzenie płacisz te 12 zł, co miesiąc płacisz ponad 30, 11 gb pełnej prędkości LTE, potem ograniczenie do 10 Mb/s (1.25 MB/s) i 50 zł jednorazowo na Orlen.

    Czas jednak na pytania; w jakim celu chciałbyś używać to urządzenie? Czy nie taniej wyjdzie ci dokupić w telefonie internet? Czy potrzeba ci regularnie hotspotować cały samochód?
    Jeśli kupisz to urządzenie jedynie dla ładowarki, to wydajniejszym będzie kupić jakiś sprzęcik do 50 zeta. Bajery typu chłodzenie są chyba trochę przesadzone. Stwierdzenie "używane do ładowania podłączonych sprzętów tak długo, dopóki samochód jest w ruchu" oznacza co? Że jak zatrzymamy się na światłach, to odłączy nam z ładowania urządzenia?
    Najtaniej będzie ci dojść do wniosku, że internet w telefonie za pewne i tak masz, a telefon ładowany wieczorem wytrzyma ci przez kolejny dzień. Na siłę wciskanie ludziom, że potrzebują internetu. Chyba, że uargumentujesz jakoś potrzebę posiadania takiego urządzenia?

  3. #3
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    A wiec w DE mam dwa tel. z LTE bez limitow , a z tego miałem zamiar właśnie korzystać będąc np. w PL .
    Na ebay-u już można zakupić za ok 120€ , i do tego myślałem właśnie dokupić jakiegoś “pre-pida “
    Plusem tego będąc za granica było by iż telefonicznie był bym osiągalny pod swoim nr. a dostęp do sieci miał bym właśnie z PL.(a nie jak do tej pory przekładanie sim co chwila )
    No ale Dałeś mi swoim postem do myślenia
    Dziękuje - Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Jambolek ; 07-06-2015 o 15:51
    I TT

  4. #4
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Solą w oku dla ciebie może być to, że takie urządzenie będzie działało jak telefon. Nie spodziewaj się więc zagranicznego roamingu, a raczej comiesięcznej opłaty. Ostatnio była jakaś zmiana w roamingu i ja bym się interesował pakietem europejskim w telefonie, a nie urządzeniem, które da tylko internet w samochodzie.
    Ostatnio edytowane przez marik ; 07-06-2015 o 15:58 Powód: poprawa merytoryczna

Podobne wątki

  1. GLIPTONE - zapach samochodowy
    Przez M and V w dziale Zakupy Hurtowe
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 09:25
  2. Oszust samochodowy
    Przez kilazz w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-03-2008, 01:30
  3. II Opolski Sprint Samochodowy w Skarbimierzu
    Przez sadek w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2007, 22:41

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •