Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Wątek: problem z czujnikiem kąta skrętu

  1. #1
    Awatar dellx
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    wlkp
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    8

    problem z czujnikiem kąta skrętu

    Witam serdecznie,

    Od 2 lat jestem posiadaczem TT'ki (roadster) i przez cały ten czas nie sprawiała żadnych problemów, aż do teraz...
    Od 2 tygodni nieustanie świeci się kontrolka ESP...diagnoza wskazała błąd 00778, w blokach pomiarowych nie zmieniają się wartości przy kręceniu kierownicą, więc diagnoza wskazała na uszkodzony czujnik kąta skrętu znajdujący się pod kierownicą.

    Chciałem zakupić używkę i w związku z tym ściągnąłem kierownicę w poszukiwaniu tego czujnika, aby spisać jego numery i jakież było moje zdziwienie, kiedy w poszukiwaniu takiego elementu:


    pod kierownicą znalazłem jedynie taśmę air bag...

    Mam ogromną prośbę o pomoc w zlokalizowaniu tego czujnika bądź wskazaniu przyczyn tej usterki. Może ktoś z Was spotkał się już z czymś takim?

    Czy czujnik kąta skrętu jest wbudowany w obudowę taśmy air bag (element numer 10 na poniższym schemacie)?




    Czy może ten czujnik wbudowany jest w przełącznik zespolony?

    Bedę wdzięczny za wszelką pomoc!

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Panowie, nikt nie pomoże?
    Nikt nie spotkał się z takim problemem?
    Ostatnio edytowane przez dellx ; 02-06-2015 o 15:22

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    witaj, w audi a4 czujnik kata skretu jest wbudowany w tasme zespolona pod kierownica, (w audi TT nigdy nie mialem podobnej naprawy wiec nie wiem) ale wydaje mi sie ze skoro na kolumnie kierowniczej nie ma niczego co by wygladalo na takowy czujnik to przyjalbym ze jest w tasmie. teraz tak: jesli kupisz tasme nowa lub z drugiej reki upewnij sie ze gdy bedziesz ja zakladal ustawisz ja w pozycji 0! czyli ma miec jednakowa ilosc obrotow w prawa i lewa strone. Licz obroty spokojnie i nie ciagnij jesli poczujesz jakikolwiek opor. jesli sie pomylisz i zalozysz tasme zle ustawiona, po wykonaniu pelnego obrotu w prawo lub w lewo zerwiesz ja i bedzie do wywalenia. Po zlozeniu wszystkiego do kupy powinienes podlaczyc VAG'a lub VAS'a i dokonac adaptacji. Jesli nie posiadasz komputera mozesz sprobowac zrobic nastepujace czynnosci: jedz na parking Lidla po zamknieciu i zgas silnik. nastepnie odpal i krec kierownica na maksa w PRAWO pozniej na maxa w LEWO nastepnie wyprostuj kierownice i rozpedz auto do 20-30 km/h i jedz na wprost przez kilka sekund. JESLI zgasnie kontrolka ABS/ESP odetchnij z ulga i jedz do domu na piwo jesli nie zasuwaj do kogos z komputerem. Pozdrawiam!

    wlasnie przypomniala mi sie jeszcze jedna rzecz.. sprawdz czy pod polka jest sterownik w ksztalcie litery U, on tez w audi a4 ma wplyw na dzialanie czujnika skretu i jak cos jest z nim nie tak to wlasnie sa problemy z katem skretu i pojawia sie efekt rozladowujacego sie akumulatora.. a jesli nie to szukaj takiego sterownika jak pokazales na fotce nr1 ale pod deska rozdzielcza.. daj znac gdy sie uporasz z problemem.. powodzenia!
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 05-06-2015 o 21:36

  3. #3
    Awatar dellx
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    wlkp
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    8
    Zadzwoniłem do 2 autoryzowanych serwisów Audi i pod pretekstem zapytania o cenę takiego czujnika chciałem dowiedzieć się jak wygląda i gdzie w ogóle znajduje się w aucie.

    Dostałem odpowiedź że jest to właśnie ten element który znajduje się razem z taśmą airbag - czyli mniej więcej coś takiego jak z ostatniego zdjęcia. W związku z tym zamówiłem taką część (oczywiście używaną) o identycznych numerach. Jak tylko dojdzie to ją zamontuje i zobaczymy, czy powodem usterki jest właśnie ten element.

    Plusem jest to, że jeśli zamontowanie nowej części nie pomoże, to mogę ją po prostu zwrócić i szukać rozwiązania problemu gdzie indziej - np w przerwanym przewodzie.

    Sam jestem ciekaw czy to coś da, bo przy obecnej konfiguracji nie ma żadnych wskazań przy obracaniu kierownicą, co wskzuje na to, że system w ogóle nie czuje tego czujnika.

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Na 90% bedzie to przerwana tasma.. czasem przestaje tez dzialac klakson lub swieci sie kontrolka poduszek.. dobrze by bylo zebys mial pewnosc ze tasma ktora zalozysz bedzie na 100% sprawna.

  5. #5
    Awatar dellx
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    wlkp
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    8
    pewnie po założeniu nowej taśmy i tak zmuszony będę podjechać do kogoś i podpiąć się pod komputer, żeby sprawdzić, czy w blokach pomiarowych zmieniają się wartości przy ruchach kierownicą

    jeśli okaże się, że nowy-używana taśmą okaże się niesprawna, to plusem jest to, że na cokolwiek kupione przez internet można zwrócić w ciągu 10 dni, aczkolwiek sprzedający zapewnił, że taśma pochodzi z auta, które przyjechało na kołach...więc może nie będzie tak źle

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Daj znac jak sie uporasz z tematem.

  7. #7
    Awatar choody
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Zielona Góra
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    202
    Taśma nie ma wpływu na wskazania czujnika kąta skrętu, czujnik kąta masz na drugim zdjęciu. Podali Ci w serwisie numer kat tego czujnika?
    Jak tak to na allegro masz pewnie tego trochę

  8. #8
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Faktycznie sama tasma nie ma nic wspolnego z katem skretu.. Czujnik kata skretu jest w obudowie tasmy, tak czy inaczej ten element trzeba wymienic. Choody wydaje mi ze ten czujnik z drugiej fotki jest z 8j

  9. #9
    Awatar dellx
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    wlkp
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    8
    czujnik (czyli cały ten element z drugiego zdjęcia) wymieniłem, ale błąd pozostał...
    taśma została ustawiona popranie - tyle samo obrotów w lewo i w prawo...po zamontowaniu kręciłem kierownicą w lewo i w prawo, po czym jechałem prosto i nic...robiłem ósemki i też nic...także jak widzę bez podpięcia się pod komputer nic nie zdziałam

    jak znam moje szczęście, to zapłacę za podłączenie i okaże się że problem leży gdzie indziej i tego czujnika system też nie będzie czuł. mam nadzieję, że jeszcze dzisiaj - najpóźniej jutro wszystko się wyjaśni.

    jedyne co odczułem to fakt, że kierownica obraca się jakoś tak przyjemniej - bez zbędnego obciążenia.

  10. #10
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Musisz podpiac auto pod kompa i sprawdzic czy to tylko kwestia adaptacji czy cos jeszcze. Niestety ale bez kompa ani rusz.

  11. #11
    Awatar dellx
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    wlkp
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    8
    niestety dzisiaj nic nie udało mi się załatwić. Jeśli nie jutro to w piątek jestem umówiony na podpięcie pod komputer i mam nadzieję, że to tylko kwestia adaptacji, aczkolwiek mam dziwne przeczucie, że okaże się iż to w cale nie jest wina tego elementu który wymieniłem....a np. tego czujnika w kształcie litery U

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Udało mi się dzisiaj podłączyć autko do komputera, ale niestety ze względu na ubogość wersji VCDS Lite za wiele zdziałać nie mogłem - a mianowicie nie można było przeprowadzić kalibracji czujnika.

    Plusem jest to, że w blokach pomiarowych widoczne są już odczyty podczas ruchów kierownicą, więc jak wnioskuje nowy czujnik wraz z taśmą okazują się sprawne. Wcześniej diagnostyka robiona była na starym czujniku i na programie Delphi i w blokach pomiarowych mimo ruchów kierownicą widniało 0.

    błąd 778 wciąż jest i po każdym jego kasowaniu powraca na nowo.

    Panowie poprawcie mnie jeśli się mylę...wystarczy już tylko zrobić kalibrację tego czujnika i kontrolka powinna zniknąć, prawda?

  12. #12
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Tak, musisz wykonac adaptacje czujnika kata skretu od 'a' do 'z' za pomoca porzadnego programu zeby miec pewnosc ze jest ok. Skoro w blokach pomiarowych widac zmiany podczas obrotu kolem kierownicy tzn ze czujnik jest sprawny. Oprogramowanie nie ma znaczenia. Skoro delphi polaczyl sie ze sterownikiem to powinien byl czytac jego dane a skoro tego nie robil czujnik byl padniety. Zrob adaptacje i bedziesz wiedzial czy jeszcze cos jest nie tak. W skodzie octavi 2005 1.6 benzyna taki czujnik adaptowal mi sie automatycznie podczas jazdy dlatego poradzilem Ci w jednym z postow sprobowac bez kompa. Daj znac co dalej. Powodzenia!

  13. #13
    Awatar dellx
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    wlkp
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    8
    problem rozwiązany!
    wymiana czujnika wraz z taśmą i jego kalibracja pomogły!

    po dokonaniu kalibracji (nawet bez procedury kręcenia kierownicą na max w lewo i prawo) za pomącą delphi błąd znikł.
    w wolnej chwili z ciekawości rozbiorę starą taśmę i sprawdzę co z nią było nie tak.

    temat można zamknąć i zostawić dla przyszłych pokoleń w celach edukacyjnych.
    wielkie dzięki wszystkim za pomoc!

  14. #14
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Super!

  15. #15
    Awatar dellx
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    wlkp
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    8
    Najważniejsze że drażniąca pomarańczowa kontrolka już nie świeci!

    A tak z innej beczki...

    Strasznie piszczy mi szyba pasażera przy opuszczaniu i podnoszeniu, więc jak sądzę należałoby przesmarować prowadnice, bo w końcu po 15 latach pracy wszystko miało prawo już wyschnąć....zrobiłbym to już dawno przy pierwszych cieplejszych wiosennych dniach, ale mam problem z odkręceniem boczku- niestety nie mogę odkręcić śruby trzymającej boczek, mam wrażenie, że cały czas kręci się ona w kółko, tak jakby trzymająca ją nakrętka lub podobny element po prostu urwały się od drzwi.

    W drzwiach kierowcy śruba wykręca się bez najmniejszego problemu.

    Miał ktoś może taki problem? Może zna ktoś jakiś patent na odkręcenie takiej śruby?

Podobne wątki

  1. Problem z czujnikiem parkowania
    Przez Majkel23 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-03-2017, 22:26
  2. pilnie kupię Listwę AIRBAG z czujnikiem skrętu
    Przez mariuszurbaniak w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-12-2015, 21:53
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-06-2015, 04:51
  4. Problem z czujnikiem poziomu paliwa ! :)
    Przez fox w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-02-2014, 16:46
  5. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-06-2009, 18:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •