Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 38

Wątek: klapka od radia

  1. #16
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    panowie mam w szafie zestaw naprawczy, mam wyjmaki i mam oczekujaca na podpiecie zmieniarke mp3, o ktorej glosno bylo swego czasu na forum
    co najwazniejsze mam chwilowy naplyw odwagi, by COKOLWIEK dotknac w aucie samodzielnie
    czy ktos moglby mozliwie precyzyjnie napisac mi jakie narzedzia musze kupic, by bez bolu odkrecic wszystko, co jest do odkrecenia przy tej operacji?
    tj. naprawa klapki + podpiecie zmieniary,
    chodzi mi o info typu: potrzebujesz srubokret typu abc w rozmiarze xyz
    z gory dzieki za pomoc i wyrozumialosc

    "Love Them BOTH" - M.

  2. #17
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Trudno tak z pamięci dokładnie napisać , generalnie żeby cokolwiek robić to powinieneś zgromadzić mini zestaw .
    Metryczne klucze nasadowe od M8 do M13 na początek
    Nasadki Trox (gwiazdki) od T10 doT35
    Nasadki Hex ( sześciokąty) od 1.5 do 8mm
    Śrubokręt krzyżowy nr 1 i nr 2 i dwa płaski mały i średni .


    Oczywiście nie wszystko z tych kluczy potrzebne Ci będzie do naprawy klapki ale na pewno się przyda do innych rzeczy






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #18

    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Internet
    Pojemność
    brak
    KM
    xxx
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    167
    ...a do zmiany radia (przynajmniej jeśli masz zestaw Bose) - dodatkowo sztab mechaników, elektryków i audio speców Jeśli firmowego sprzętu, zwycięzcy testów, chwalonego przez audiofilów, wartego 1500-2000 radia nie można podłączyć plug&play ewentualnie jakaś przejściówka - PORAŻKA. Rozumiem jakieś wynalazki czy "widzimisie", ale "zwykły" radioodtwarzacz, żeby był luksusem, a jego podłączenie graniczyło z cudem...

  4. #19
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Viol ja na szczescie jestem zwolennikiem ori radyjka takze tylko je wyciagne, dopne nowa zmieniarke mp3, naprawie klapke i wsadze je na miejsce
    arttur - sprawdze co mam, dokompletuje zestaw i biore sie po weekendzie do pracy

    ---------- Post dodany 07-10-2011 o 02:32 ---------- Poprzedni post 07-03-2011 z 16:20 ----------

    no wiec tak Panowie i Panie, przeprowadzilem operacje naprawa klapki... strat w ludziach brak, ale bylo blisko
    zabawa podobno na 30 minut... mi zajela jedyne 5,5 h, czego efektem jest i tak polowicznie wykonana robota,
    w miedzyczasie dodzwonilem sie chyba (?) do Pawla2005 (nie mialem netu) wydzwanialem do kilku innych osob (nie odebraly... ) i prosilem tescia o konsultacje, a w chwilach zwatpienia dzwonilem do V (byla akurat w stolicy), aby mnie uspokajala - innymi slowy czad
    ale zacznijmy od poczatku...
    objawem uszkodzenia mojej klapki bylo to, ze gdy ja zamykalem podnosila sie samoczynnie po jednej stronie jakies 1/4 do gory - podobno standardowe uszkodzenie, zakupilem zestaw naprawczy, ktory grzal sie kilka miesiecy w szafie, czekajac na swoj dzien (czyli moment naprawy klapki polaczony z podlaczeniem zmieniarki mp3)
    jak obiecalem wczesniejszym postem, tak zrobilem - ruszylem do dziela SAMODZIELNIE...
    tu inspiracja kolezanka Viol, ktora pozdrawiam serdecznie z tego miejsca
    wydrukowalem obrazki z tego topicu, przestudiowalem, kompa rozbieram to i to rozbiore pomyslalem, zamiast 30 min dalem sobie w myslach 1h i udalem sie za miasto do rodzinki z warsztatem, co by miec potrzebne narzedzia...

    moje dzialania:
    odkrecilem 4 sruby "aluminiowego trojkata" (tego przy nodze) po czym go zdjalem - pierwszy sukces - analogicznie z drugiej strony - znowu sukces (mysle sobie "marek jestes zajeb***y" )
    wyjmaki w radio pyk pyk, radio wychodzi, odlaczam kable z tylu, zapamietujac co gdzie i jak bylo - radia nie ma - lecim dalej
    zaczynam rozgladac sie za lewa dolna sruba nr 2 ze zdjecia nr jeden (gorne), ktore zamiescil arttur...


    NIE MA... mysle marek nie poddawaj sie, szukaj dalej, musi byc - szukam... no nie ma, mysle ok, nie ma widocznie instrukcja od innego modelu,
    przeszedlem do pozostalych 2, odkrecam, chce zdjac panel - **** zbita, cos go trzyma - co? nie mam pojecia - szukam szukam - bez skutku,
    zaczynam improwizowac... - czyli nie jest dobrze,
    zdjalem plastik za tunelem za radiem na dole z jednej strony , z drugiej strony (wyszedl po walce, bo schowek blokowal - a jego ruszac nie mialem zamiaru)
    centralny Panel nadal nie schodzi, ale dalo sie go zsunac w dol na tyle, by dostac sie do klapki...
    mysle jest ok, idziemy do przodu, lece instrukcje z kolejnego zdjecia - poszlo bez problemow - wyciagnalem klapke,
    klapka w rece i... nie wiem co robic - a mialo byc latwo!
    mechanizm po obu stronach - koszmar! z jakimis sprezynami jak w zegarku szwajcarskim, prowadnice, zebatki - cholera mysle to mialo byc proste - dumam...
    ...po 1 h dumania...
    wolam tescia... tesc bardziej ogarniety, znalazl jakis ulamany fragment, wymienilismy na nie ulamany z zestawu naprawczego, niby chodzi... cyk klapka na swoje miejsce sprawdzam - gora / dol chodzi i nic nie odbija w gore - mysle jest ok ("tylko" klapka nie odbijala w gore teraz wcale sama, tylko recznie trzeba otwierac - mysle wsadze radio pewnie bedzie ok),
    ale najpierw panel centralny... pcham panel do gory, by wrocil na miejsce - nic, ani drgnie- cos blokuje, mysle trzeba go zdjac calkiem - ale tego tez nie idzie zrobic... no i znowu stoje w miejscu, przychodzi zwatpienie:
    na sile nie chce bo polamie, bez sily nic sie nie rusza,
    mysle trzeba zdjac calkowicie centralny jak na instrukcji - ale nie idzie, bo nie ma sruby, ktora zaznaczylem w czerwonym kole, szukam gdzie trzyma, gdzie blokuje, jest - uwaga:
    z tylu za popielniczka sruba, czy dwie (gwint od jednej widzialem na pewno), trzyma plastik od konsoli srodkowej...
    jak sie tam dostac? nie mam pojecia
    dlaczego nie ma tego na zdjeciu? nie mam pojecia
    zaczynaja sie telefony...
    najpierw do brata, prosze by zgarnal kogos z forum do pomocy - rozsyla pw...
    wiekszosc milczy - weekend tel. odbiera pawel (?), ktory nie ma pojecia kim jestem - bywa z pamieci proponuje zdejmowanie plastikow i szukanie srub gdzies pod kierownica - to pewnie te, ktore znalazlem, tyle ze tam jest ich koniec -gwint, a nie glowka do odkrecania (ktora nadal nie wiem gdzie jest)
    przejde do sedna, bo nie wiem czy posty maja limit znakow...
    przy ostatecznym agresywniejszym potraktowaniu panel srodkowy wrocil na swoje miejsce - bogu dzieki nic sie nie polamalo, ale 2 raz w ten sposob z nim walczyc nie bede, potrzebuje dokladniejszej instrukcji jego zdjecia, ta ze zdjec czegos nie uwzglednia, albo ja po prostu jej nie ogarniam (wydaje sie byc prosta ?),
    pozostaje pytanie dlaczego musze ja sciagnac, skoro naprawilem klapke ?
    a no dlatego, ze naprawilem tak, ze klapka owszem juz nie odbija 1/4 w gore po zamknieciu... tyle, ze po otwarciu nie odbija rowniez... musze palcem popchnac ja w gore,
    innymi slowy, jestem w polowie drogi, angole na uk forum pisza, ze czeka mnie zabawa ze sprezynkami, ktorych zamontowanie wymaga cierpliwosci (bez komentarza...)
    jesli ktokolwiek dotarl do tego momentu mojego posta (swoja dorga gratuluje),
    moje prosby sa nastepujace:
    prosze o dokladniejsza instrukcje zdjecia centralnego panelu - najlepiej z bentley'a
    prosze (moze ktos ma) o instrukcje prawidlowej wymiany/naprawy tego mechanizmu przy klapce, jest na pewno w bentley'u, czego potwierdzeniem jest ta strona (dalszych nie znalazlem):


    ps. z gory przepraszam za ew. bledy ort, jezykowe, stylistyczne, ale pisze to jeszcze nie uspokoiwszy sie po tej przygodzie i nie mam sil by sprawdzac, co napisalem - licze, ze bedzie to skladne ew. jutro edytuje
    Ostatnio edytowane przez M and V ; 10-07-2011 o 01:50

    "Love Them BOTH" - M.

  5. #20
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No to widzę że nie źle Cie zestresowała ta operacja , no cóż pierwsze koty za płoty

    No więc tak ...
    W Bentleyu doradzają żeby przed zabraniem się za konsole środkową zdjąć schowek pasażera i panel pod kierownicą ale dotyczy to przypadku jeśli dobieramy się docelowo do całej tej części z klapką której rysunek dałem niżej . Chodzi o tą część mocowaną na 4 śruby .

    Przy zdejmowaniu tego nieszczęsnego plastiku z którym miałeś problemy nie zalecają ściągania tych części , jedynie trójkąty i popielniczkę

    Schowek
    Nazwa:  ScreenShot013.jpg
Wyświetleń: 329
Rozmiar:  61.9 KB
    Nazwa:  ScreenShot012.jpg
Wyświetleń: 311
Rozmiar:  78.8 KB

    Oczywiście trzeba wyciągnąć popielniczkę na zamieszczonych wcześniej rysunkach już jej nie ma .
    Jej wymontowanie to odkręcenie jednej śrubki i rozłączenie wtyczek . Reszra to zatrzaski z przodu i 2 gumowe bolce z tył .
    Nazwa:  ScreenShot001.jpg
Wyświetleń: 325
Rozmiar:  62.6 KB

    Sam środek to 4 śruby
    Nazwa:  ScreenShot011.jpg
Wyświetleń: 318
Rozmiar:  95.1 KB

    Ten panel ma opisane śruby dokładnie tak samo
    Nazwa:  ScreenShot015.jpg
Wyświetleń: 315
Rozmiar:  75.4 KB

    O samej klapce jest w Bentleyu tyle co na tym i na tym z poprzedniej stronie rysunku .

    Poszukam jeszcze tego biuletynu technicznego odnośnie naprawy klapki ..


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #21
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    No to widzę że nie źle Cie zestresowała ta operacja , no cóż pierwsze koty za płoty


    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Oczywiście trzeba wyciągnąć popielniczkę na zamieszczonych wcześniej rysunkach już jej nie ma ..
    oczywiscie, tego nie zrobilem...

    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Ten panel ma opisane śruby dokładnie tak samo .
    niby tak, ale wydaje mi sie, ze to jakis blad "w druku", jesli ta sruba, ktorej nie znalazlem (w czerwonym kole na zdjeciu) faktycznie miala tam byc, to jesli dobrze czytam obrazek, bylaby widoczna zaraz obok lewego pokretla od klimatronika u kazdego bez zdejmowania czegokolwiek, a przeciez nie ma w tym miejscu w TT srubki, zgadza sie ?

    nie mniej jednak kluczowym punktem moich problemow byla najprawdopodniej popielniczka - ktora zostawilem,
    czy jak wyciagne ja wg schematu, ktory podales to wychodzi tylko ta szufladka, czy caly jej panel ? akumulator moge pozostawic wlaczony, tylko kluczyk wyciagnac ze stacyjki ?

    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Poszukam jeszcze tego biuletynu technicznego odnośnie naprawy klapki.
    byly by super jak bys znalazl na to chwilke, bo nawet jak pojde za ciosem i zaatakuje klapke raz jeszcze, nie ma szans bym poskladaj ja bez instrukcji lepiej niz jest teraz :/

    ogromne dzieki za schematy ktore dodales (na pewno beda pomocne) i w ogole za szybka odpowiedz, wezme sie za to jeszcze raz
    ps. schowka boje sie ruszac, bo jest tam poduszka, z moimi umiejetnosciami jestem zbyt spanikowany ze wystrzeli przy rozbieraniu schowka, a wtedy chyba bym sie zaplakal
    Ostatnio edytowane przez M and V ; 10-07-2011 o 13:50

    "Love Them BOTH" - M.

  7. #22

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Ja ściągałem schowek. Nie grozi Ci wystrzał poduszki. Odkręć wszystkie śrubki pod schowkiem, nad i z boku schowka. Dobrze pociąg i się wyciąga bez problemu. Tylko 2 kable do odłączenia są.

  8. #23
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Część rysunków zamieściłem czysto poglądowo , aby wyjąc klapkę z mechanizmem nie trzeba przecież wyciągać całej tej konsoli w środku

    Nie wiem o co chodzi z tą śrubką na rysunku , dla mnie wygląda to tak jak by była ona przykręcona przez otwór na pokrętło co też nie pasuje za bardzo .

    Jeśli chodzi o klapkę to proszę bardzo :





















    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #24
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    arttur U R my hero , ze tak to ujme

    "Love Them BOTH" - M.

  10. #25
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Aż się wzruszyłem






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #26
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    co bylo oczywistym wyjecie zapalniczki okazalo sie kluczowe dla bezstresowej operacji wyjecia klapki...
    pozniej przy naprawie zdjecia od arttura okazaly sie baaardzo pomocne - kluczem do poprawnego poskladania (naprawy) klapki jest wlasciwe zaczepienie sprezyny po prawej stronie, ktore jest INNE niz to po stronie lewej, jako ze manual nawet ze zdjeciami srednio to ukazuje, jutro postaram sie to mozliwie dokladnie opisac i przedstawic na fot.
    tym razem zabieg wymiany klapki zajal zamiast 5,5h meki, 4h z przerwa na grill, z czego wiekszosc czasu spedzilem na badaniu samej konstrukcji klapki i jej prawidlowej naprawy - wyjecie i wsadzenie klapki na miejsce tym razem bez bolu,
    efekt koncowy ok godz. 22:20 :
    ‪Klapka‬‏ - YouTube

    radosc z naprawy - bezcenna

    "Love Them BOTH" - M.

  12. #27
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No to gratuluje pomyślnie zakończonej operacji i nie poddania się po pierwszym niepowodzeniu .

    Wyczaiłeś co z tą śrubą w końcu , jakaś pomyłka w manualu ?






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #28
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,364
    Wczoraj zmusiłem się w końcu i naprawiłem klapkę. Powód nie działania: ułamany plastikowy króciec z haczykiem. Czas wymiany z rozkręceniem i poskaładniem wszystkiego to około 40min. Czytając temat myślałem, że będzie trudniej. Zastanawiałęm się nad śrubą, której nie mógł znaleźć M and V, ale ją widać po otwarciu popielniczki.


    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Wyczaiłeś co z tą śrubą w końcu , jakaś pomyłka w manualu ?
    Artur, jest tak jak w manualu. Nr 1 na poniższym zdjęciu to jest ta śruba.
    Nazwa:  popielniczka.jpg
Wyświetleń: 396
Rozmiar:  20.7 KB

  14. #29
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    Artur, jest tak jak w manualu. Nr 1 na poniższym zdjęciu to jest ta śruba.
    to nie ta srubka - tamtej po prostu nie ma, w manualu jest blad,
    zwroc uwage ze tamta srubka (zaznaczona w poscie #19 w czerwonym okregu) powinna wchodzic w plastik z dziurami na pokretla od klimy - linia pokazuje, ze powinna byc wkrecana gdzies w rogu panelu na lewo od lewego pokretla - tam nic nie ma,
    natomiast srubka, o ktora chodzi Tobie jest pod srodkowym pokretlem,

    gratuluje reanimacji klapki!
    ja do dzis to wspominam,
    byla to moja pierwsza jakakolwiek praca przy TT, a za pierwszym razem klapke wymienilem... bez wyciagania popielniczki co znaczaco zwiekszylo czas pracy hehehe
    dla mnie najgorsze bylo zalapanie JAK umiescic sprezyne (jak ja naciagnac i GDZIE zahaczyc),
    jesli masz jakies zdjecia z pracy dodaj dla potomnych do watku
    Ostatnio edytowane przez M and V ; 13-05-2012 o 14:03

    "Love Them BOTH" - M.

  15. #30
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,364
    Dzięki za miłe słowa.

    Z tą śrubką jest tak, że na zdjęciu nie jest narysowana popielniczka i koniec jest w powietrzu. Panel od klimatronika jest wyciągnięty do przodu i to tak dziwnie wygląda, ale patrząc za koniec (ten otwór zaznaczony) to jest własnie ta śruba w popielniczce. Gdyby śruba wchodziła za pokrętła od klimy to linia przerywana tam by się kończyła - ja to tak interpretuję. Najważniejsze, że da się to ogarnąć.

Podobne wątki

  1. Klapka układu dolotowego
    Przez pavvel w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-09-2017, 08:20
  2. Klapka w wydechu 3,2
    Przez choody w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-03-2015, 22:45
  3. Klapka
    Przez Nicolas905 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-08-2014, 09:20
  4. klapka spryskiwacza prawa nr czesci 8N0807752
    Przez X-K w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-03-2014, 13:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •