Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Wątek: klapka od radia

  1. #31
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    Z tą śrubką jest tak, że na zdjęciu nie jest narysowana popielniczka i koniec jest w powietrzu. Panel od klimatronika jest wyciągnięty do przodu i to tak dziwnie wygląda, ale patrząc za koniec (ten otwór zaznaczony) to jest własnie ta śruba w popielniczce. Gdyby śruba wchodziła za pokrętła od klimy to linia przerywana tam by się kończyła - ja to tak interpretuję. Najważniejsze, że da się to ogarnąć.
    teraz chyba rozumiem co autor (manuala) mial na mysli czyli chodzi o to, ze ten otwor nie jest w tym panelu tylko za nim? wtedy faktycznie masz racje moim zdaniem w takim wypadku otwor ten powinien byc zaznaczony przerywana linia, ale to taki moj amatorski punkt widzenia, pewnie jak ktos siedzi w temacie i, czyta taki manual, to od razu lapie co i jak, tak jak ty hehe dla mnie to byla czarna magia
    reasumujac temat tejemniczej srubki zostal pewnie wlasnie rozwiazany

    "Love Them BOTH" - M.

  2. #32
    Awatar v3r
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    144
    Witam,

    Jakiś czas temu rozbierałem klapkę od radia i okazało się, że lewa strona wygląda tak:

    Orientuje się ktoś może czy w zestawie naprawczym 8N0098459 znajdę wszystkie potrzebne części? (Z prawą stroną jest wszystko w porządku)

    Pozdrawiam
    v3r

  3. #33
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950

  4. #34

    Dołączył
    Apr 2016
    Płeć
    Skąd
    Slask
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    -
    Kolor
    czarny
    Posty
    29
    przeczytalem ale nic z tego nierozumiem, mi sie klapka nie zamyka, jak ja daje w dol to sama "sprezynuje" w gore i co teraz moge zrobic ?

  5. #35
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,364
    Cytat Zamieszczone przez red_chili Zobacz posta
    przeczytalem ale nic z tego nierozumiem, mi sie klapka nie zamyka, jak ja daje w dol to sama "sprezynuje" w gore i co teraz moge zrobic ?
    To jeszcze raz zapraszam do lektury powyżej

    Kupujesz zestaw naprawczy zgodnie z tym postem:
    Cytat Zamieszczone przez konyx74 Zobacz posta
    8N0098459 jest to pełen zestaw łącznie ze sprężynkami i bocznymi plastikami kóre mają prowadnicę (tylko z prawej strony montuje się na prowadnicy plastikowe cięgno,które chodzi w tej prowadnicy tym samym zamykając i otwierając klapkę) natomiast 8N0098460 jest to tylko i wyłącznie samo cięgno z małym wałeczkiem na zasadzie klina do montażu na prowadnicy.Obie te części kosztują po 39pln,cala operacja naprawy trwa moze 30 minut,w moim przypadku potrzebne było cięgno na prowadnice więc mam teraz zapasowe w razie gdyby coś się znowu stało.Pozdrawiam.
    Następnie rozbierasz i wymieniasz sprężynkę, zgodnie z opisem w tym temacie.
    __________________________
    Pozdrawiam

  6. #36

    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    20
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Musisz wyciągnąć radio i zdjąć panel .

    Następnie wyciągasz klapkę .


    Po wyjęciu możesz zobaczyć czemu nie działa i jakoś naprawiać lub kupić zestaw naprawczy , nr części 8N0098459




    Pozdrawiam
    Szkoda, że zdjęcia nie zostają.
    Mam ten sam problem z niedomykającą się klapką.
    Nie zakładam nowego tematu, bo zaraz ktoś bystry odeśle do szukajki, ale niestety w wielu starych postach znajduje się to co potrzeba (nie tylko w tym temacie oczywiście), lecz po zdjęciach nic nie pozostaje.
    Ma ktoś jakieś zdjęcie tego co Arttur opisuje?

  7. #37
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,364
    Cytat Zamieszczone przez kamazzi Zobacz posta
    Szkoda, że zdjęcia nie zostają.
    Mam ten sam problem z niedomykającą się klapką.
    Nie zakładam nowego tematu, bo zaraz ktoś bystry odeśle do szukajki, ale niestety w wielu starych postach znajduje się to co potrzeba (nie tylko w tym temacie oczywiście), lecz po zdjęciach nic nie pozostaje.
    Ma ktoś jakieś zdjęcie tego co Arttur opisuje?
    Tu teoretycznie wszystko jest co zrobić, przeczytaj i popatrz na zdjęcia (nie trzeba ściągać schowka, tylko trójkąty przy konsoli):

    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    No to widzę że nie źle Cie zestresowała ta operacja , no cóż pierwsze koty za płoty

    No więc tak ...
    W Bentleyu doradzają żeby przed zabraniem się za konsole środkową zdjąć schowek pasażera i panel pod kierownicą ale dotyczy to przypadku jeśli dobieramy się docelowo do całej tej części z klapką której rysunek dałem niżej . Chodzi o tą część mocowaną na 4 śruby .

    Przy zdejmowaniu tego nieszczęsnego plastiku z którym miałeś problemy nie zalecają ściągania tych części , jedynie trójkąty i popielniczkę

    Schowek
    Załącznik 988
    Załącznik 989

    Oczywiście trzeba wyciągnąć popielniczkę na zamieszczonych wcześniej rysunkach już jej nie ma .
    Jej wymontowanie to odkręcenie jednej śrubki i rozłączenie wtyczek . Reszra to zatrzaski z przodu i 2 gumowe bolce z tył .
    Załącznik 990

    Sam środek to 4 śruby
    Załącznik 991

    Ten panel ma opisane śruby dokładnie tak samo
    Załącznik 992

    O samej klapce jest w Bentleyu tyle co na tym i na tym z poprzedniej stronie rysunku .

    Poszukam jeszcze tego biuletynu technicznego odnośnie naprawy klapki ..


    Pozdrawiam
    A tu już jak samą klapkę wyjąć


    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    Viol ja na szczescie jestem zwolennikiem ori radyjka takze tylko je wyciagne, dopne nowa zmieniarke mp3, naprawie klapke i wsadze je na miejsce
    arttur - sprawdze co mam, dokompletuje zestaw i biore sie po weekendzie do pracy

    ---------- Post dodany 07-10-2011 o 02:32 ---------- Poprzedni post 07-03-2011 z 16:20 ----------

    no wiec tak Panowie i Panie, przeprowadzilem operacje naprawa klapki... strat w ludziach brak, ale bylo blisko
    zabawa podobno na 30 minut... mi zajela jedyne 5,5 h, czego efektem jest i tak polowicznie wykonana robota,
    w miedzyczasie dodzwonilem sie chyba (?) do Pawla2005 (nie mialem netu) wydzwanialem do kilku innych osob (nie odebraly... ) i prosilem tescia o konsultacje, a w chwilach zwatpienia dzwonilem do V (byla akurat w stolicy), aby mnie uspokajala - innymi slowy czad
    ale zacznijmy od poczatku...
    objawem uszkodzenia mojej klapki bylo to, ze gdy ja zamykalem podnosila sie samoczynnie po jednej stronie jakies 1/4 do gory - podobno standardowe uszkodzenie, zakupilem zestaw naprawczy, ktory grzal sie kilka miesiecy w szafie, czekajac na swoj dzien (czyli moment naprawy klapki polaczony z podlaczeniem zmieniarki mp3)
    jak obiecalem wczesniejszym postem, tak zrobilem - ruszylem do dziela SAMODZIELNIE...
    tu inspiracja kolezanka Viol, ktora pozdrawiam serdecznie z tego miejsca
    wydrukowalem obrazki z tego topicu, przestudiowalem, kompa rozbieram to i to rozbiore pomyslalem, zamiast 30 min dalem sobie w myslach 1h i udalem sie za miasto do rodzinki z warsztatem, co by miec potrzebne narzedzia...

    moje dzialania:
    odkrecilem 4 sruby "aluminiowego trojkata" (tego przy nodze) po czym go zdjalem - pierwszy sukces - analogicznie z drugiej strony - znowu sukces (mysle sobie "marek jestes zajeb***y" )
    wyjmaki w radio pyk pyk, radio wychodzi, odlaczam kable z tylu, zapamietujac co gdzie i jak bylo - radia nie ma - lecim dalej
    zaczynam rozgladac sie za lewa dolna sruba nr 2 ze zdjecia nr jeden (gorne), ktore zamiescil arttur...


    NIE MA... mysle marek nie poddawaj sie, szukaj dalej, musi byc - szukam... no nie ma, mysle ok, nie ma widocznie instrukcja od innego modelu,
    przeszedlem do pozostalych 2, odkrecam, chce zdjac panel - **** zbita, cos go trzyma - co? nie mam pojecia - szukam szukam - bez skutku,
    zaczynam improwizowac... - czyli nie jest dobrze,
    zdjalem plastik za tunelem za radiem na dole z jednej strony , z drugiej strony (wyszedl po walce, bo schowek blokowal - a jego ruszac nie mialem zamiaru)
    centralny Panel nadal nie schodzi, ale dalo sie go zsunac w dol na tyle, by dostac sie do klapki...
    mysle jest ok, idziemy do przodu, lece instrukcje z kolejnego zdjecia - poszlo bez problemow - wyciagnalem klapke,
    klapka w rece i... nie wiem co robic - a mialo byc latwo!
    mechanizm po obu stronach - koszmar! z jakimis sprezynami jak w zegarku szwajcarskim, prowadnice, zebatki - cholera mysle to mialo byc proste - dumam...
    ...po 1 h dumania...
    wolam tescia... tesc bardziej ogarniety, znalazl jakis ulamany fragment, wymienilismy na nie ulamany z zestawu naprawczego, niby chodzi... cyk klapka na swoje miejsce sprawdzam - gora / dol chodzi i nic nie odbija w gore - mysle jest ok ("tylko" klapka nie odbijala w gore teraz wcale sama, tylko recznie trzeba otwierac - mysle wsadze radio pewnie bedzie ok),
    ale najpierw panel centralny... pcham panel do gory, by wrocil na miejsce - nic, ani drgnie- cos blokuje, mysle trzeba go zdjac calkiem - ale tego tez nie idzie zrobic... no i znowu stoje w miejscu, przychodzi zwatpienie:
    na sile nie chce bo polamie, bez sily nic sie nie rusza,
    mysle trzeba zdjac calkowicie centralny jak na instrukcji - ale nie idzie, bo nie ma sruby, ktora zaznaczylem w czerwonym kole, szukam gdzie trzyma, gdzie blokuje, jest - uwaga:
    z tylu za popielniczka sruba, czy dwie (gwint od jednej widzialem na pewno), trzyma plastik od konsoli srodkowej...
    jak sie tam dostac? nie mam pojecia
    dlaczego nie ma tego na zdjeciu? nie mam pojecia
    zaczynaja sie telefony...
    najpierw do brata, prosze by zgarnal kogos z forum do pomocy - rozsyla pw...
    wiekszosc milczy - weekend tel. odbiera pawel (?), ktory nie ma pojecia kim jestem - bywa z pamieci proponuje zdejmowanie plastikow i szukanie srub gdzies pod kierownica - to pewnie te, ktore znalazlem, tyle ze tam jest ich koniec -gwint, a nie glowka do odkrecania (ktora nadal nie wiem gdzie jest)
    przejde do sedna, bo nie wiem czy posty maja limit znakow...
    przy ostatecznym agresywniejszym potraktowaniu panel srodkowy wrocil na swoje miejsce - bogu dzieki nic sie nie polamalo, ale 2 raz w ten sposob z nim walczyc nie bede, potrzebuje dokladniejszej instrukcji jego zdjecia, ta ze zdjec czegos nie uwzglednia, albo ja po prostu jej nie ogarniam (wydaje sie byc prosta ?),
    pozostaje pytanie dlaczego musze ja sciagnac, skoro naprawilem klapke ?
    a no dlatego, ze naprawilem tak, ze klapka owszem juz nie odbija 1/4 w gore po zamknieciu... tyle, ze po otwarciu nie odbija rowniez... musze palcem popchnac ja w gore,
    innymi slowy, jestem w polowie drogi, angole na uk forum pisza, ze czeka mnie zabawa ze sprezynkami, ktorych zamontowanie wymaga cierpliwosci (bez komentarza...)
    jesli ktokolwiek dotarl do tego momentu mojego posta (swoja dorga gratuluje),
    moje prosby sa nastepujace:
    prosze o dokladniejsza instrukcje zdjecia centralnego panelu - najlepiej z bentley'a
    prosze (moze ktos ma) o instrukcje prawidlowej wymiany/naprawy tego mechanizmu przy klapce, jest na pewno w bentley'u, czego potwierdzeniem jest ta strona (dalszych nie znalazlem):


    ps. z gory przepraszam za ew. bledy ort, jezykowe, stylistyczne, ale pisze to jeszcze nie uspokoiwszy sie po tej przygodzie i nie mam sil by sprawdzac, co napisalem - licze, ze bedzie to skladne ew. jutro edytuje
    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    nie wgrały się zdjęcia z posta Arttura, to są posty nr 20 i 19 na stronie wcześniejszej
    __________________________
    Pozdrawiam

  8. #38

    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    20
    Dzięki _kris teraz widzę zdjęcia.

    Jestem świeżo po wymianie panelu klimatronika i założenia zestawu głośnomówiącego, więc radio jeszcze nie jest dosunięte do końca i rozebranie całego panela nie stwarza problemów. W ferworze walki po prostu całkowicie zapomniałem o klapce, którą teraz będę musiał zrobić osobno.
    Mając teraz graficzny podgląd na problem, mam nadzieję, że nie będzie to problem aby usunąć tę usterkę*

    Dzięki.

Podobne wątki

  1. Klapka układu dolotowego
    Przez pavvel w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-09-2017, 08:20
  2. Klapka w wydechu 3,2
    Przez choody w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-03-2015, 22:45
  3. Klapka
    Przez Nicolas905 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-08-2014, 09:20
  4. klapka spryskiwacza prawa nr czesci 8N0807752
    Przez X-K w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-03-2014, 13:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •