To w takim razie poszukam jeszcze raz dokładnie.

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Dzisiaj przy okazji prządków w przewodach pod maską etc, specjalnie sprawdziłem bardzo dokładnie szczelność. Od góry do opaski trzymającej tip wszystko szczelne, pompowane po 1,1 bara i psikane wodą z płynem do naczyń, nigdzie nic nie wychodzi. Jedyny minus takie tipa że dość głośno przechodzi powietrze przez niego a nawet bardzo głośno. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, przy gumowym ori tipie zaślepiony przewód od przepustnicy się napełniał bardzo widocznie, a przy tym 3" prawie w ogóle, powietrze przechodzi tam oczywiście ale kompletnie nie widać żeby się napełniał. Tak samo nie wiem czy ma to znaczenie ale nie ma bulgotania przy odkręconym korku oleju (przy ori tipie było). Ogólnie wszystkie przewody szczelne, jeżeli jest gdzieś dziura to albo przy samym turbo (łącznik nasadzony na turbo, albo już nie mam pomysłów) niestety ciężko od góry dostać się do tego łącznika od turbo.
Jeżeli nie ma dziury nigdzie i układ jest szczelny w 100% to taki niski przepływ będzie chyba spowodowany tylko i wyłącznie bardzo wysoką temp w dolocie, chyba że ma ktoś lepszy pomysł jak to wyjaśnić?