Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 23

Wątek: OSZUKUJE PRĘDKOśÆ

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2008
    Skąd
    Wawa
    Posty
    20

    OSZUKUJE PRĘDKO¦Æ

    CZY KTO¦ Z WAS MIAł TAK¡ JAZDE ZE STOICIE W MIEJSCU A PREDKOSCIOMIERZ POKAZUJE 50 KM-ÓW, DO PRĘDKO¦CI DODAJE OD SIEBIE OK 60 KM-ÓW WIĘCEJ. JAD¡ MOżE ZE 190 POKAZUJE 240. JAK TO POPRAWIÆ ?

  2. #2
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    to jest wlasnie bolaczka licznikow w TT. Padaja wszytskie wskazowki, (temp, paliwa). W zasadzie tez mam ten problem, tylko ze w moim przypadku pokazuje o 1/4 wiecej paliwa niz jest w rzeczywistosci. Jak zatankuje do pelna, to wskazowka wychodzi sporo poza zakres. Jest na to jakas rada? Moze da sie przesunac wskazowke?

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Toronto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    183
    Mialem ten sam problem co Mari.Uszkodzona jest wskazowka,a raczej ogranicznik, przez co przy wylaczeniu zaplonu koniec wskazowki uderza o obudowe licznika i wskazowka przestawia sie.Samo przesuniecie wskazowki niewiele pomoze.Ja u siebie dokleilem maly odbojnik.Jak narazie jest ok.(4 miesiac)

  4. #4
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    hmmm, przyjrze sie temu blizej, bo z nieprawidlowosci zauwazylem jedynie, ze mi zawyza o jakas 1/4. marconsio, trzeba w takim razie wyjac licznik, rozebrac go i dokleic cos?

  5. #5

    Dołączył
    Mar 2008
    Skąd
    Wawa
    Posty
    20
    super, a co z prędkościomierzem ???? U mnie wskaźnik paliwa jak narazie ok.

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Lusi a jakie masz kola w aucie ?? Standart czy jakis inny wymiar..
    Tak czy inaczej w ASO powinni przekodowac licznik jesli nie jest to usterka mechaniczna


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7

    Dołączył
    Mar 2008
    Skąd
    Wawa
    Posty
    20
    Arttur mam 225x45 17 standardy, miałam juz tak wczesniej i samo się naprawiło a wczoraj patrze ze znów ześwirował...

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    To zawsze zly znak jak cos sie samo naprawia a potem znowu nawala
    Niestety pewna licznikow w TT jest wadliwa , w stanach toczy sie sprawa w sadzie przeciwko Audi USA wlasnie o wymiane licznikow w autach po gwarancji ..
    W Angli wymieniaja bezplatnie wszystkie wadliwe nawet po gwarancji .
    Ciekawe czy w Polsce mozna by cos zdzialac w tej sprawie...

    Pojedz moze do jakiegos autoryzowanego przez Audi serwisu i zobacz co powiedza i ile ewentualnie za naprawe...
    Mozna tez tanio wyrwac licznik z 2 reki jednak nie ma zadnej gwarancji ze kupimy sprawny...


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9

    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    black
    Posty
    73
    mam ten sam problem ze wskazówką od poziomu benzyny... w ASO powiedzieli mi że trzeba wymienić cały licznik... koszt 3000zł... ja podziekuję! na allegro była oferta naprawy liczników od audi... koszt ok. 300zł.

    pzdr

  10. #10

    Dołączył
    Mar 2008
    Skąd
    Wawa
    Posty
    20
    No i jazda naprawił się licznik sam hehe, ale na pare dni dziś jade a wskazówka jest poza polem stoje w miejscu pokazuje 260 ... Przestaje mi się to podobać, jak ktoś znajdzie magiczny sposób prosze o wskazówki.
    Pozdro.

  11. #11
    nie znalazłem nigdzie podobnego tematu... wiec piszę tutaj...

    mam problem ze wskazówkami... nagle, w trakcie jazdy wszystkie mi padły, od obrotów, paliwa, temp. i prędkości... samochód jeździ tak jak jeździł... pomyślałem, że może jakiś bezpiecznik siadł, bylem u elektryka samochodowego, ale powiedział, że nie...

    miał ktoś coś podobnego? tylko nie mówcie mi, że będę musiał wymienić cały licznik... bo będzie krucho...

  12. #12

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    000
    Posty
    155
    Cytat Zamieszczone przez Ariel
    nie znalazłem nigdzie podobnego tematu... wiec piszę tutaj...

    mam problem ze wskazówkami... nagle, w trakcie jazdy wszystkie mi padły, od obrotów, paliwa, temp. i prędkości... samochód jeździ tak jak jeździł... pomyślałem, że może jakiś bezpiecznik siadł, bylem u elektryka samochodowego, ale powiedział, że nie...

    miał ktoś coś podobnego? tylko nie mówcie mi, że będę musiał wymienić cały licznik... bo będzie krucho...
    To że będziesz musiał wymienic cały licznik to całkiem prawdopodobne - niestety w TT to całkiem częsta przypadłość ale jest jeszcze możliwość że jest coś nie tak z alternatorem lub akumulator jest do wymiany (podładowania).
    Jak mniemam przy tej okazji wyzerowały Ci się również zegary co byłoby również wskazaniem na problemy z elektryką. Najlepiej przskanuj Vag-com'mem będziemy wiedzieli coś więcej.
    ...

  13. #13

    Dołączył
    Mar 2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp/Szczecin
    Posty
    51
    Też mam problem z licznikiem (szaleje wskaźnik benzyny i pokazuje mi średnie spalanie 51,4 litra/100km). Dowiadywałem się w ASO o cenę nowego licznika, okazało się, że 2900zł, a jeżeli oddam im mój stary licznik to mogą mi sprzedać za 2300zł, także średnio okazyjna oferta. W ten piątek na 99% jadę do tej firmy ze stargardu szczecińskiego co reklamuje się na allegro (Animex), że naprawiaja za 300zł, ale cena tak naprawdę zależy od tego co tam się zepsuło także może być dużo więcej. Za 100zł robią diagnostykę licznika i potem decydujesz czy chcesz naprawiać czy nie, zależnie od kosztów. Jest tam o tyle korzystnie, że mogą wymienić sam podzespół z którym jest problem i wtedy cena nie powinna być tak kosmiczna jak wymiana całego licznika w ASO. W weekend napisze co tam u nich zwojowałem i czy warto się do nich wybierać.

    Pozdrawiam

  14. #14
    nie nie panowie... nic z tych rzeczy...

    nie wyzerował mi się liczniki... wszystko chodzi jak po staremu, stan licznika jest taki jjak byl... akumulator i alternator nie wchodzi w grę... gdyby to był alternator to samochód prawdopodobnie by nie odpalał :/ akumulator już sprawdzałem, pali mi sie na nim zielona lampka... wiec jest OK... wszystko działa tak jak wcześniej, komputer pokazuje mi to co wcześniej... nawet jak mam mało paliwa, to pojawia mi sie na środku rezerwa... średnia spalania dalej mi się pokazuje...

    mniemam, że może coś się gdzieś odłączyło, może jest jakiś newralgiczny punkt? we wtorek spotykam się z zaufanym elektrykiem, który już robił parę rzeczy przy mojej małej, może on mi coś powie więcej...

  15. #15

    Dołączył
    Mar 2008
    Skąd
    Kutno
    Posty
    27
    mialem to samo z tym ze ze wskazowka obrotomierza ... jak zapalalem samochod to mialem juz ok 4 tys... mialem wymieniac zegary w Boschu powiedzieli ze to koszt kole 500 zl + koszty programowania... juz mialem powiedziec zeby zalatawiali po czym po 3 dniach wszystko wrocilo do normy i do tej pory mam spokoj...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •