Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 74

Wątek: Nowe przepisy

  1. #31
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    Zatrzymują prawa jazdy bez względu na to czy jest to polskie prawo jazdy, czy zagraniczne (przynajmniej tak to rozumiem). Głównie to artykuł 136 1a "Jeżeli prawo jazdy zostało wydane przez państwo inne niż Rzeczpospolita Polska i kierujący pojazdem nie ma miejsca zamieszkania na jej terytorium, prawo jazdy przekazuje się niezwłocznie staroście właściwemu ze względu na miejsce naruszenia przepisów prawa o ruchu drogowym. Starosta niezwłocznie przekazuje zatrzymane prawo jazdy do właściwego organu państwa, w którym zostało ono wydane."

  2. #32
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Cytat Zamieszczone przez Malisz Zobacz posta
    Zatrzymują prawa jazdy bez względu na to czy jest to polskie prawo jazdy, czy zagraniczne (przynajmniej tak to rozumiem). Głównie to artykuł 136 1a "Jeżeli prawo jazdy zostało wydane przez państwo inne niż Rzeczpospolita Polska i kierujący pojazdem nie ma miejsca zamieszkania na jej terytorium, prawo jazdy przekazuje się niezwłocznie staroście właściwemu ze względu na miejsce naruszenia przepisów prawa o ruchu drogowym. Starosta niezwłocznie przekazuje zatrzymane prawo jazdy do właściwego organu państwa, w którym zostało ono wydane."
    ok dziękuje za info .
    Pozdrawiam
    I TT

  3. #33

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Czarny
    Posty
    250
    włączyłem funkcje speed alarm na +50, sam jestem zdziwiony jak często dostaję ostrzeżenie

  4. #34
    Awatar cocolina
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    677
    Od 18 maja ponad 400 zabranych dokumentów - robi wrażenie...
    Blonde Bandit in TT

  5. #35
    Awatar Madzia142
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Wa-wa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    180
    Rocznik
    2010
    Kolor
    czarny
    Posty
    737
    Cytat Zamieszczone przez cocolina Zobacz posta
    Od 18 maja ponad 400 zabranych dokumentów - robi wrażenie...
    Ja staram się patrzeć na tą sytuację pozytywnie. Może zmniejszą się korki w Warszawie.

  6. #36
    Awatar voodoo
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    bydgoszcz/krk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    condorgrey
    Posty
    485
    Ja juz straciłem Haha

  7. #37
    Awatar jacjusz
    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    "srebny"
    Posty
    113
    Cytat Zamieszczone przez cocolina Zobacz posta
    Od 18 maja ponad 400 zabranych dokumentów - robi wrażenie...
    do teraz 700.

  8. #38
    Awatar cocolina
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    677
    No to tempomat i w miasto :P
    Blonde Bandit in TT

  9. #39
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    A ja dodałbym do tego "brania za 50+" karę identyczną za niezatrzymanie się na pasach kiedy inny samochód już się zatrzymał przed nimi aby ustąpić pieszemu (bo chyba takiego przepisu nie ma). Byłem świadkiem parokrotnie jak ktoś to zrobił o mały włos nie zabijając na pasach - np. tydzień temu stoję przed pasami, wchodzi na nie przysłowiowa staruszka z zakupami i dwoje dzieci z tornistrami a z naprzeciwka, bez pardonu, nie zwalniając przejeżdża tuż im przed nosami baba w punto. W tym samym miejscu, gdzie już poważnie potrącono dwie osoby i gdzie nad pasami jeszcze naparzają cały czas ostrzegawczo żółte LED. Gdybym miał kamerkę to przyłapałbym na tym, swego czasu na innym przejściu w centrum miasta, nawet radiowóz drogówki (sic!). Lejce takim brać i oddać po roku a nie po kwartale!

  10. #40
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    Cytat Zamieszczone przez Tomek69N Zobacz posta
    A ja dodałbym do tego "brania za 50+" karę identyczną za niezatrzymanie się na pasach kiedy inny samochód już się zatrzymał przed nimi aby ustąpić pieszemu (bo chyba takiego przepisu nie ma). Byłem świadkiem parokrotnie jak ktoś to zrobił o mały włos nie zabijając na pasach - np. tydzień temu stoję przed pasami, wchodzi na nie przysłowiowa staruszka z zakupami i dwoje dzieci z tornistrami a z naprzeciwka, bez pardonu, nie zwalniając przejeżdża tuż im przed nosami baba w punto. W tym samym miejscu, gdzie już poważnie potrącono dwie osoby i gdzie nad pasami jeszcze naparzają cały czas ostrzegawczo żółte LED. Gdybym miał kamerkę to przyłapałbym na tym, swego czasu na innym przejściu w centrum miasta, nawet radiowóz drogówki (sic!). Lejce takim brać i oddać po roku a nie po kwartale!
    To jest niestety nagminna sprawa. Powinno być więcej akcji społecznych o zachowaniu szczególnej ostrożności na przejściach dla pieszych, za czym powinno iść łapanie (łapanka nawet) kierowców którzy nie przepuszczają czekających już pieszych - tacy właśnie kierowcy, nie uważają na to co się dzieje w tych szczególnych częściach drogi.

    Także edukacja od podstaw, najpierw kultura na przejściach, a jak już w głowę wejdzie, to człowiek "widzi" przejścia zupełnie inaczej i jest w stanie zareagować.
    Tak to nie ma odruchu zwolnienia i wzmożonej czujności.

  11. #41
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    Edukacja kierowców i puszczanie pieszych-ok. Tylko, że równolegle trzeba tworzyć kampanie społeczne mówiące o tym, że 1.5 tonowe auto nie zatrzyma się w miejscu jak to uważają piesi bez prawa jazdy (oczywiście nie wszyscy). Reklama pokazywana w TV o facecie niosącym papierową torbę, który wtargnął na jezdnię i został potrącony przez Octavię, wywołała u mnie salwę śmiechu. Jak najbardziej jestem za zabieraniem prawa jazdy, ale po popełnieniu innych wykroczeń:
    -wyprzedzanie/wymijanie pojazdu przepuszczającego pieszego przed przejsciem dla pieszych
    -ewidentne przejechanie na czerwonym świetle (oczywiście należałoby sprecyzować co oznacza "ewidentne").
    Ale nie ma co narzekać na bycie pieszym w Polsce. Może i na zachodzie jest wyższa kultura, ale nam np. do Włochów jeszcze dużo brakuje (widziałem kilka potrąceń pieszych w ciągu 2 tygodniowego pobytu, każde przejście przez jezdnię to walka o życie).

  12. #42
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Ja od momentu kiedy wprowadzili nowe przepisy mam ustawiony alarm na 90km/h. Jak tylko przekraczam słyszę piknięcie co daje mi do zrozumienia, że na 50tce zostało mi jeszcze kilka km/h do potencjalnego stracenia prawka. Trzeba przyznać, że przepisy są skuteczne na tyle, że w terenie zabudowanym faktycznie nie przekraczam tych nadmiarowych 50. Nawet spod świateł ostatnio się ścigałem do niecałych 100 Na autostradzie staram się nie przekraczać 200 bo za to też już zabierają prawko a wcześniej potrafiłem lecieć i 300+...
    I don't have dreams, I have goals.

  13. #43
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jaqob Ty Czorcie
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #44

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Plus jest jeden - spalanie spadło mi do okolic 10l . U mnie na prowincji nie ma za bardzo w mieście gdzie cisnąć a poza nim psy i tak zawsze zachowywały czujność tak to już w Łomży było, że ścigali za wszystko i do bólu (przykład kumpla - 200 zeta za jazdę rowerem po ścieżce rowerowej bez ..... oświetlenia zatrzymany przez nieoznakowanego passata). Inna sprawa moim zadaniem ten przepis działa tak że po wjechaniu w zabudowany nikt nie jedzie z marginesem tylko większość 50 km/h.
    Pisałem, jeśli chodzi o auto mnie ten przepis szczególnie nie porusza, ot takie plusy życia na głębokiej, ciasnej prowincji gdzie nigdy nikomu się nie śpieszy.
    Sami powiedzcie szczerze ilu z Was było złapanych za jazdę powyżej 50 km/h i to w zabudowanym?
    I teraz wracając do pytania Jambolka i mojego kolegi który śmiga po kraju na niemieckich lejcach - dotychczas było tak ze dostawał mandat płacił i jechał dalej. W świetle przytoczonych powyżej przepisów dziś za 50+ odebrano by mu prawko i odesłano do Germanii tylko czy te przepisy są spójne ? Nie sądzę bo jeśli nie to szkopy oddadzą mu prawko szybciej niż my mu je zawinęliśmy.
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  15. #45
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    No ale czy PL policja moze wogole zabrac dokument wydany przez inne Państwo??

Podobne wątki

  1. Nowy silnik, nowe logi, nowe problemy. Proszę o wsparcie.
    Przez Bejrut w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-12-2015, 12:50
  2. Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 26-07-2014, 16:11
  3. Nowe Audi A3
    Przez audiczka w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-06-2014, 22:37
  4. TTS-nowe fotki
    Przez lekarz00 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 29-01-2013, 18:35
  5. TT 225Q vs nowe BMW 540
    Przez Blerx w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-06-2009, 18:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •