Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 74

Wątek: Nowe przepisy

  1. #1
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953

    Nowe przepisy

    Witam chciałbym się zapytać co myślicie o nowych przepisach drogowych ,ciekawe ilu z nas straci prawo jazdy .Jak dla mnie odbieranie prawka za przekroczenie prędkości to paranoja,rozumiem to ze być może zwiększy to bezpieczeństwo na drogach ale powiedzcie czy nie zdarzyło wam się przekroczyć w zabudowanym terenie prędkości ?tym bardziej w nocy gdzie nie stanowimy zagrożenia dla nikogo .A tutaj sławny kolega co myśli o tym wszystkim
    http://www.idioci.pl/3335/bogus-z-m3...y-drogowe.html
    Using Tapatalk

  2. #2
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    myśle, że bez grubszych modów się nie obejdzie jedyne co mi przychodzi na mysl to redukcja i gaz

  3. #3
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Najpierw powinni zająć się porządnie problemem PIJANYCH KIEROWCÓW a nie nadmiernej prędkości.
    Hieny wyszły na ulicę minutę po północy i pokazały jak łapią pierwszych kierowców, a gdzie są cały rok? W dodatku w nocy (północ) to mała szkodliwość czynu.
    Tylko w dłuższe weekendy, wakacje, powroty z wakacji/weekendów lub świąt robią akcje pokazowe. W pozostałych dniach to ich nie widać.

    Aby zmniejszyć prędkość aut poruszających się na drogach, trzeba najpierw zwiększyć kontrolę i to długofalowo, a nie akcyjnie (bo przepis nowy). Dzisiaj część społeczeństwa zwolni, ale na jak długo? Jak przestaną kontrolować to przysłowiowy Kowalski zacznie jeździć szybciej. Przy dobie Yanosika, CB i przed kontrolą jest możliwość zwolnienia/zmniejszenia prędkości.

    A tak naprawdę, aby nie stracić prawka to 99km/h w mieście na 50-siątce (w nocy już 109km/h), poza zabudowanym 139km/h, a na autostradzie 189km/h to nie tak źle.
    __________________________
    Pozdrawiam

  4. #4

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Czarny
    Posty
    250
    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta

    A tak naprawdę, aby nie stracić prawka to 99km/h w mieście na 50-siątce (w nocy już 109km/h), poza zabudowanym 139km/h, a na autostradzie 189km/h to nie tak źle.
    Kris na autostradzie czy trasie szybkiego ruchu to do woli, tam tylko mandat i punkty, prawko zabierają za przekroczenie limitu o 50 w trenie zabudowanym.
    Od pół roku bez yanosika się nie ruszam.

  5. #5
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    O to nie doczytałem.
    Dzięki Artur za uświadomienie.
    __________________________
    Pozdrawiam

  6. #6
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    A co jeśli samochód jest jedynym źródłem transportu do pracy ,czasami wystarczy się troszkę zapomnieć i juz jesteśmy na 3 miesiące pozbawieni ew środków do życia .Ah a pijani i tak będą jeździć jak jeździli i nic się nie zmieni ,odczują to tylko kierowcy którzy czasami mogę zupełnie przez przypadek przekroczyć ta prędkość z pośpiechu .Nie rozumiem tylko jednego jadę do domu po po lewej pole po drugiej las a na środku znak ograniczenia do 50 km pytam gdzie tutaj zagrożenie
    Ostatnio edytowane przez wiewioraandrzej ; 19-05-2015 o 19:42
    Using Tapatalk

  7. #7
    Awatar KrzysiekA
    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    259
    Andrzej, realnie te przepisy mają na celu zwiekszyć wpływy do budżetu. Nie szukaj logiki.
    Jest jednak, ale... Słyszałem, że Policja może zabrać Ci prawo jazdy jak je od Ciebie otrzyma.
    Wtedy kieruje do Starosty wniosek o odebranie prawa jazdy. Więc...
    Po zatrzymaniu, zanim oddasz prawo jazdy i dowód rejestracyjny pytasz o powód zatrzymania.
    W odpowiedzi słyszysz, że przekroczyłeś prędkość w terenie zabudowanym o...
    W takiej sytuacji dajesz dowód rejestracyjny i mówisz, że prawo jazdy zostawileś w domu.
    Dostajesz mandat za prędkość i drugi 50 zł za brak dokumentu.
    A policjant, bez Twojego dokumentu "prawo jazdy" nie może złożyć wniosku do Starosty.
    W Polsce żyjemy. Na każdy przepis znajdzie się furteczka.
    Tylko kasy żal...

  8. #8

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Czarny
    Posty
    250
    Cytat Zamieszczone przez wiewioraandrzej Zobacz posta
    A co jeśli samochód jest jedynym źródłem transportu do pracy ,czasami wystarczy się troszkę zapomnieć i juz jesteśmy na 3 miesiące pozbawieni ew środków do życia .Ah a pijani i tak będą jeździć jak jeździli i nic się nie zmieni ,odczują to tylko kierowcy którzy czasami mogę zupełnie przez przypadek przekroczyć ta prędkość z pośpiechu .Nie rozumiem tylko jednego jadę do domu po po lewej pole po drugiej las a na środku znak ograniczenia do 50 km pytam gdzie tutaj zagrożenie
    co do zasadności wprowadzonych przepisów nie będę się wypowiadał, tym bardziej do naszego oznakowania, gdyż staram się nie używać słów niecenzuralnych.
    Zgadzam się z poglądem, że na pijaków za kierownicą owe przepisy nie zrobią wrażenia, nawet kwestia dożywotniej utraty prawa jazdy.
    Natomiast taka wpadka jak dziś prezentowana we wszystkich serwisach TV, jak to kierowca stracił prawko na kompletnie pustej, 3 pasmowej drodze, kilka minut po północy (ograniczenie do 70, chyba specjalnie), może zdarzyć się każdemu i pomimo że jestem mocno anty takim postępowaniom, to chyba trzeba mieć na stałe zapas w dowodzie rejestracyjnym.


    Cytat Zamieszczone przez KrzysiekA Zobacz posta
    Andrzej, realnie te przepisy mają na celu zwiekszyć wpływy do budżetu. Nie szukaj logiki.
    Jest jednak, ale... Słyszałem, że Policja może zabrać Ci prawo jazdy jak je od Ciebie otrzyma.
    Wtedy kieruje do Starosty wniosek o odebranie prawa jazdy. Więc...
    Po zatrzymaniu, zanim oddasz prawo jazdy i dowód rejestracyjny pytasz o powód zatrzymania.
    W odpowiedzi słyszysz, że przekroczyłeś prędkość w terenie zabudowanym o...
    W takiej sytuacji dajesz dowód rejestracyjny i mówisz, że prawo jazdy zostawileś w domu.
    Dostajesz mandat za prędkość i drugi 50 zł za brak dokumentu.
    A policjant, bez Twojego dokumentu "prawo jazdy" nie może złożyć wniosku do Starosty.
    W Polsce żyjemy. Na każdy przepis znajdzie się furteczka.
    Tylko kasy żal...
    jeśli była by to prawda, prawko na stałe ląduje w domu

  9. #9
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    kws uważam dokładnie tak jak Ty

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Niektóre autostrady i trasy klasy S też przebiegają w zabudowanym i co wtedy?, no bo skoro trasa Siekierkowska w miejscu gdzie przebiega nad rzeką, (nie widziałem tam bloków, trzy pasy oddzielone, to zabudowany) to jak interpretować trasę s8 przebiegającą przez Bielany Bemowo?
    Druga sprawa to przepisy nie dotyczące posłów sędziów i co taki ma mnie karać jak sam pędzi jak szatan, trochę to irytujące.
    Wypierdzielam te turbo, zmniejszam moc, w dupie z tym wszystkim

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez KrzysiekA Zobacz posta
    Andrzej, realnie te przepisy mają na celu zwiekszyć wpływy do budżetu. Nie szukaj logiki.
    Jest jednak, ale... Słyszałem, że Policja może zabrać Ci prawo jazdy jak je od Ciebie otrzyma.
    Wtedy kieruje do Starosty wniosek o odebranie prawa jazdy. Więc...
    Po zatrzymaniu, zanim oddasz prawo jazdy i dowód rejestracyjny pytasz o powód zatrzymania.
    W odpowiedzi słyszysz, że przekroczyłeś prędkość w terenie zabudowanym o...
    W takiej sytuacji dajesz dowód rejestracyjny i mówisz, że prawo jazdy zostawileś w domu.
    Dostajesz mandat za prędkość i drugi 50 zł za brak dokumentu.
    A policjant, bez Twojego dokumentu "prawo jazdy" nie może złożyć wniosku do Starosty.
    W Polsce żyjemy. Na każdy przepis znajdzie się furteczka.
    Tylko kasy żal...
    Nie potrzeba dokumentu, prawo jazdy tracisz z automatu, masz dobę na dojechanie do domu, potem system się tym zajmuje, przy następnej kontroli po wrzuceniu danych policjant otrzymuje informację o zakazie, robi notkę i z automatu dostajesz 6 miesięcy, a druczek możesz trzymać sobie w szufladzie i tak Ci nie potrzebny, no chyba że system padnie, tak to widzę.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Ta pokazówka kwadrans po północy wnerwiła mnie. Typowa robota na zlecenie telewizji, ku uciesze albo dyskusji widzów, a co za tym idzie, oglądalności. Do tego jakiś spocik reklamowy i się kręci...
    Fakt, w terenie zabudowanym, obok szkoły albo na osiedlowej drodze to odebranie prawa jazdy jest jak najbardziej wskazane - jestem za tym, żeby lejce odbierać zarówno pijanym jak i kretynom, którzy pod szkołą testują bolid.
    Swego czasu moja eks skręcała z drogi osiedlowej w kierunku wjazdu do szkoły, jechała po syna, a że tuż po dzwonku to było i dzieciaki stały przy przejściu zatrzymała się i... koleś jadący z tyłu wjechał jej w bok, bo mu się zachciało jechać nieco szybciej i pod samą szkołą i to na pasach wyprzedzać, bo mu się cholernie śpieszyło. Samochód eks na szczęście osłonił dzieciaki i nikomu nic się nie stało. Blacharz jedynie miał pełne roboty ręce... Nie zabrali gościowi nic wtedy, poza dowodem rejestracyjnym z powodu skasowania auta, i to pomimo niewielkiej obecności alkoholu w krwi. Tylko ten niedoszły morderca dostał mandat za spowodowanie kolizji. W Norwegii za jazdę o 20-30km/h za dużo pod szkołą odbierają lejce, i to już od lat, dodatkowo jeśli ktoś sprawuje jakąś funkcję mundurową jak policjant czy inny strażnik miejski to traci też angaż (serio, serio). Gdyby tam ktoś spowodował taką kolizję (niekoniecznie wypadek) pod szkołą czy szpitalem albo innym niebezpiecznym miejscem, mógłby trafić za kraty.
    Reasumując - są miejsca, gdzie popieram ten przepis.
    To co jednak zrobią teraz w Polsce to nagonka tyle, że nie tam gdzie ma to uzasadnienie ale na dwu-, trzypasmowej drodze, w miejscu gdzie chaty ciężko wypatrywać ale liczy się do miasta i terenu zabudowanego. Nic nowego. "Zarobiłem" tak rok temu sporo punktów ale na szczęście po roku grzecznej jazdy mam już prawie wyzerowane konto karne. Muszę jednak przyznać, że dało mi to do myślenia i pomiędzy zielonymi tablicami jeżdżę mniej więcej wg znaków, zdarza się jedynie na autobahnie nieco więcej .
    Zobaczymy czy statystyki wypadkowości spadną, na pewno podskoczy ilość spraw sądowych, wpływy do budżetu i atrakcyjność dla zleceniodawców spotów reklamowych w przerwach programów jak "Uwaga Pirat".

    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Niektóre autostrady i trasy klasy S też przebiegają w zabudowanym i co wtedy?, no bo skoro trasa Siekierkowska w miejscu gdzie przebiega nad rzeką, (nie widziałem tam bloków, trzy pasy oddzielone, to zabudowany) to jak interpretować trasę s8 przebiegającą przez Bielany Bemowo?
    Druga sprawa to przepisy nie dotyczące posłów sędziów i co taki ma mnie karać jak sam pędzi jak szatan, trochę to irytujące.
    Wypierdzielam te turbo, zmniejszam moc, w dupie z tym wszystkim

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -


    Nie potrzeba dokumentu, prawo jazdy tracisz z automatu, masz dobę na dojechanie do domu, potem system się tym zajmuje, przy następnej kontroli po wrzuceniu danych policjant otrzymuje informację o zakazie, robi notkę i z automatu dostajesz 6 miesięcy, a druczek możesz trzymać sobie w szufladzie i tak Ci nie potrzebny, no chyba że system padnie, tak to widzę.
    Tak to raczej działa. Policjant weryfikuje podczas kontroli czy zatrzymany, który nie ma przy sobie dokumentu ma go w ogóle.
    Ostatnio edytowane przez Tomek69N ; 19-05-2015 o 20:46

  12. #12
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    W Norwegii za przekroczenie prędkości o 30 km na godzinę podobno jest 4 dni aresztu, z tym ze tam to podobno wakacje są
    Ostatnio edytowane przez wiewioraandrzej ; 19-05-2015 o 20:51
    Using Tapatalk

  13. #13
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Cytat Zamieszczone przez wiewioraandrzej Zobacz posta
    W Norwegii za przekroczenie prędkości o 30 km na godzinę podobno jest 4 dni aresztu
    O tym nic nie wiem. Dotyczy to pewnie strefy "30" czyli ścisłego centrum, szkół, etc. Poza miastem są "tylko" kosztowne mandaty. Równowartość ca. 1,5tys. zł to zapłąciłem tam kiedyś, już kilka lat temu, za przekroczenie o 14km/h w strefie "70" a gdybym miał 16 km/h za dużo wpadłbym w widełki 3,0tys. zł. Wiem, nie ma co porównywać do wysokości pensji etc...

  14. #14
    Awatar KrzysiekA
    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    259
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Nie potrzeba dokumentu, prawo jazdy tracisz z automatu, masz dobę na dojechanie do domu, potem system się tym zajmuje, przy następnej kontroli po wrzuceniu danych policjant otrzymuje informację o zakazie, robi notkę i z automatu dostajesz 6 miesięcy, a druczek możesz trzymać sobie w szufladzie i tak Ci nie potrzebny, no chyba że system padnie, tak to widzę.
    Piszę jak słyszałem. Najlepiej zapytać znajomego policjanta. Oni sami dyskutują, że w sytuacji braku dokumentu przez kierowcę to przepis jest martwy.
    Z tego co kojarzę - policjant musi złożyć wniosek do Starostu wraz z zatrzymanym Prawem Jazdy kierowcy. A skoro go nie ma nie może wniosku złożyć.
    Mam nadzieję, że to nie tylko plotka.

  15. #15
    Awatar molendez
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    York/Siemianowice Slaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    368
    Dla mnie ok, tylko z tymi posłami itp. to się popisali.

Podobne wątki

  1. Nowy silnik, nowe logi, nowe problemy. Proszę o wsparcie.
    Przez Bejrut w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-12-2015, 12:50
  2. Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 26-07-2014, 16:11
  3. Nowe Audi A3
    Przez audiczka w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-06-2014, 22:37
  4. TTS-nowe fotki
    Przez lekarz00 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 29-01-2013, 18:35
  5. TT 225Q vs nowe BMW 540
    Przez Blerx w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-06-2009, 18:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •