Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 135 z 167

Wątek: DeNIMbLAU By OmeRta

  1. #121
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Ja kupiłem od alfy 156, też były tanie. Mają troszkę mniejszy tłoczek niż od brery, lecz przy tarczy 330mm x 30 od alfy 166 hamowało super . Są one o niebo lepsze o e38. Jeśli chodzi o ciężar to niepotrzebna masa nieresorowana

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Napisz lepiej co tam z silnikiem, że nie ma boostu ?

  2. #122
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    mlody_mk2 Masa zacisku + klocki + adapter od e38 to 5,1kg - pewnie nie mało. Na forum golfa czytałem, że chwalą te zaciski od e38 (założone w golfie 4 i corrado). W tej chwili auto na "kołkach", nic nie dłubie, jest chwila czasu do zastanowienia czy zostać przy zaciskach e38 czy szukać od brery (wolałbym zostać przy tarczy 312, bo po torze nie latam, dużych prędkości nie ma gdzie osiągać, chciałem poprawy hamowania, ale nie licze na wyrywanie flaków przy hamowaniu)
    Co do boostu to jak na razie cisza. Nie mam weny aby teraz demontować. Jak turbo będzie uszkodzone to je "wydupce" i może coś innego zamontuje z kolektorem - może k04 hybryda albo td
    Ostatnio edytowane przez omerta ; 12-01-2018 o 16:56

  3. #123
    Awatar danieldondi
    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    Skąd
    Szamotuły
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    12
    możesz wrzucić zdjęcia tego zawieszenia ? sam mam zamiar je zakupić. jak z jakością wykonania ?

  4. #124
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Jak będę miał chwilę to cyknę fotki. Przednie amory koni to wkłady i tłoczysko chodzi tak samo ciężko góra/dół (przy różnym ustawieniu twardości, tak jak na filmiku), jak się wciśnie amor do końca powoli się wysuwa (do ok 8cm), podobnie jest z tylnymi. Przednie mają regulację na tłoczysku. Tylne mają regulację poprzez wciśnięcie tłoczyska do końca w obudowę i kręceniem tłoczyska w lewo lub w prawo
    https://www.youtube.com/watch?v=1bdtz4av7P4

    Jak będziesz szukał zawiechy to szukaj przednich amorów (obudowa) z uchem na stabilizator, bo w większości nie mają (może z tego względu, że większość modeli płyty podłogowej np golf 4 ma stabilizator spiety z wachaczem)

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Wkradł się mały błąd, średnica tłoczków to 40 i 44. Nie mogłem dobrze sprawdzić suwmiarką, więc sprawdziłem po numerach uszczelek:
    - brembo 20.4872.48
    - brembo 20.4872.46
    Teraz już wiem, że to był bardzo dobry zakup (jak za tą kase)
    Ostatnio edytowane przez omerta ; 26-01-2018 o 17:24

  5. #125
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Powitać po dłuższej przerwie. Czas chyba pochwalić się nową suszarką. Jest to ori TD04HL-15T z saaba aero. Suszarka na "spa" trafiła do Geremi Białystok, ale do rzeczy. Wpadł wałek 9b, koło 20t, v-band 3' , wydatek jest na 330kuca i ponoć spool kosmos - przekonamy się
    Tak wyglądał dawca




    No i efekt finalny






  6. #126
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Powitać
    Ciekawie wygląda ta turbina.. Masz jakieś dane dotyczące wymiarów wirników i wydajności ? Jeśli nie to z czystej ciekawości poszukam w wolnym czasie.
    Dobra decyzja że pozbywasz się chinola, nigdy nie byłem zwolennikiem tych turbin bez względu na źródło z którego pochodzą

    Jaki kolektor będziesz używał ? Widzę że ta turbina ma trochę ''nietypowe'' wejście na stronie gorącej ....
    Trzymam kciuki i czekam na kolejną aktualizację.








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #127
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Witam Arttur
    Kolektor mam żeliwny t25 i taki zostanie, ponieważ rozstaw szpilek pasuje. Na temat wirników zapytam. W turbo delikatnie roz frezuję otwór wejścia strony gorącej (tak jak zauważyłeś trochę "nietypowe"), turbo --> kolektor lub zastosuje grubszą uszczelkę/podkładkę odpowiednio wyfrezowaną aby był łagodniejszy przepływ spalin (na odsadzenie turbo od kolektora powinienem sobie pozwolić), ale zobaczę co i jak, gdy chinola zdemontuje
    http://fmic.pl/kolektory-wydechowe-z...wastegate.html
    Ostatnio edytowane przez omerta ; 02-08-2018 o 08:18

  8. #128
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Rzezba ktora jest bez sensu. Dospawywanie jakis flansz pod vband potem jakies redukcje pod flansze t25 i turbo wyladuje w grodzi. Ryzyko ze bedzie nieszczelne albo zeliwo peknie :/Wszystko dookola bedzie pewnie do przerobki. Jak nie chciales turbo na slizgach bo wolno wstaje to mogles kupic chra od ori garretta gt albo gtx i wpakowac je w muszle chinczyka. Dzialalo by jak ori gtx i dawalo jakas sensowna moc a finalnie kosztowalo mniej niz taka przebudowa i wkladanie mniejszego turbo. W chincu mozna bylo zastosowac twardsza gruszke i cieszyc sie spoolem 400 obr wczesniej ale poszedles inna kiepska droga bo auto dlubiesz tyle czasu a jeszcze nie zrobiles zadnej mocy ale przynajmniej masz o czym pisac na forum
    Zapewne szybciej wstanie te turbo ale skoro ma mniejsza wydajnosc to nic w tym dziwnego za to gora szybciej opadnie . Poza tym widze ze nawet ktos na piaskowaniu zeliwa zaoszczedzil bo jakies takie usyfione w srodku a wg podziobany od freza na wiertarce:/
    Osobiscie szczerze nie widzę powodu do ekscytacji ale wazne zebys byl zadowolony z nowego nabytku
    A co do splywu na ktore tak narzekales w moin temacie to wklejam fote mniej wiecej tak jak wygladal ten co go wysylalem.
    20180802_123019.jpg
    Ten powlekany kawalek jest dodawany do turbo i tak byl zakonczony splyw. To tak w ramach sprostowania jakie to druty lepie, ktore jezdza a jak wracają to na dokładanie mocy bo jej zawsze malo
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 02-08-2018 o 11:55

  9. #129
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Arttur dostałem takie info: "koło kompresji 20T czyli 47 inducer i podstawa 58 mixflow, wydatek koła na ok 340-350km, gabarytowo jest większe kilka % od 0064"
    Pawel-2005 pewnie auto byłoby skończone wcześniej, ale ja nie siedzę w TT cały czas. TT to moje 3 auto i jest na 4 miejscu w moim zainteresowaniu. A jaka to byłaby rzeźba jakbym zostawił starą część wydechu turbo, musiałbym dokupić flanszę pod te turbo, do tej flanszy dospawać jakieś redukcje aby potem przejść na 3', a tak chłopaczek dospawał mi v-banda 3' (bo mam dp 3') i będę miał mniej pier$%#@&.
    Czy będę zadowolony z turbo to nie wiem, chciałem turbo w miarę dobrze wstające bo w większości jeżdżę po mieście i takie zostało polecone (pod taki kolektor). Nie widzę problemu z przeróbką linii wodno/olejowych, pospawam sobie tigiem (linie zostały mi od chinola i od k03 + spływ mam od tego td04). Co do uszczelki turbo --> kolektor, to tylko jakiś luźny pomysł i nic więcej.
    Co do spływu:
    1. na zdjęciu widzę customa pospawanego tigiem z flanszami pod miche i spływ turbo (gratulacje wykonania - i to nie ironia)
    2. mój spływ to część ori rurki + kawałek dołączonej rurki z przyspawaną flanszą i w dodatku flansza miała krzywą powierzchnię i tyle, więc nie ma co drążyć dalej tematu "spływu" - takie jest moje zdanie
    Ostatnio edytowane przez omerta ; 02-08-2018 o 20:42

  10. #130
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Tu na foto tez jest dragment ori splywu. Przeciez to dobry element
    20180802_122914.jpg
    Tu jakies inne ktore ostatnio lepiłem:
    20180710_203955.jpg
    Takze generalnie to zawsze wszystkie sa podobne tylko w Twoim wykorzystalem ten element co dali
    Ale mniejsza o to.
    Ten wymiary kola kompresji ktore podałes troszke małe tak szczerze. Cos mi sie wydaje ze nasze k04 ma 60 po zewnarz ale sporo takich kolek mi sie wala po garazu je pomierze.
    Wydechowa strona to jest 44 na 50 dlatego wydaje mi sie ze troche male te wirniki beda na jakies 330km.
    Na pewno kolektor bedzie mial duzo wiekszy przeplyw niz ori z k04 ale same turbo nie wiem czy wydoli na takie moce.
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 02-08-2018 o 22:24

  11. #131
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie taki znowu mały ten wirnik, przykładowo Garrett GT28RS ma wirnik kompresora 47,2mm i 60mm wewnątrz oraz 53,8mm wirnik turbiny.

    Przychylam się jednak do opinii że lepiej nie robić żadnej przejściówki między kolektorem a turbo. Wygląda na to że jest tam na tyle ''mięsa'' żeby zrobić ''porting'' na w miarę łagodne przejście w T25.

    Tak czy inaczej to pierwsza taka turbina na forum więc czekamy niecierpliwie na kolejne aktualizacje i finalny wynik.









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #132
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Tylko wez pod uwage tez ze rs jest na kolce a nie na slizgu. Sam wiesz ze takie turbo inaczej sie kreci , lepiej wstaje i dzieki temu generuje wiecej mocy. A na gt28rs wyniki po 330km to juz sa dobrymi wynikami. Mowa o zwyklych setupach na zwyklym paliwie bez cudow wiankow to z mniejszym wirnikiem i na slizgu moze okazac sie troche malo
    Tak czy siak niech probuje ale ja bym poszedl inna droga o ktorej wyzej pisałem.

  13. #133
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Masz rację że turbo na łożysku ślizgowym wolniej wstanie ale z kolei tutaj mamy mniejsze koło turbiny i mniejsze AR muszli więc nie powinno być tak źle z tym wstawaniem.
    Te moce na RS to raczej ''lajtowo'' się robi widziałem dużo więcej a nawet chyba dawno temu Kuba, o ile dobrze pamiętam zrobił taki wynik na zwykłym GT28 które jest mniejsze od RS-a.
    No cóż, możemy mieć ciekawą teoretyczną dyskusje a i tak wyjdzie w praniu więc poczekajmy i zobaczymy

    Odnośnie innych opcji i wracając do tamtej turbiny to moim skromnym zdaniem wymiana gruszki na twardsza nie powinna polepszyć wstawania.
    Kiedy turbo zaczyna budować doładowanie to żadne ciśnienie nie powinno być podawane na gruszkę a z kolei ciśnienie spalin nie jest jeszcze takie żeby otwierać WG pokonując opór sprężyny.
    Napisałam ''wymiana gruszki na twardsza nie powinna polepszyć wstawania'' bo być może dają do tego jakieś g@&no z przesadnie miękką gruszką i w takim przypadku zmiana na twardsza zapewne by pomogła
    Chra Garretta to koszt około 700$ z tego co pamiętam więc wydaje mi się za jak by budżet przeznaczony na ten silnik na to pozwolił to by od początku było robione na oryginalnym Garrecie.

    Nie chce się bawić w czyjegoś adwokata ale po prostu wydaje mi się że najwyraźniej kolega się zraził do poprzedniej turbiny i nie chce się już z tym bawić, trzeba to zrozumieć i uszanować. Tuning ma być przyjemny i interesujący.








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #134
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Kazdy podejmuje wlasne decyzje i robi wedlug wlasnego uznania.
    Gruszka zaczyna sie otwierac przy 0.5 bara i to jest stanowczo za miekka. Turbo szybko buduje 0.5 bara a potem utrzymuje i dopiero idzie dalej.
    Taki sam przypadek w identycznie skonstruowanej muszli tyle ze na gtx przy podmiance gruszki z 0.5 na 1 bar dał ogromny przeskok jeśli chodzi o spool turba.
    Ten gtx "wpakowany" jest w muszle od gt30 i przeplywy mamy na poziomie 360+ g/s tak samo na gt30 jak i gtx30 turbo wstawalo gorzej na miekkiej gruszce i srodkiem nie chcialo dmuchac wiecej jak 1.4 bar;(
    Na slizgach jest jeszcze wiekszy backpresure dlatego pewnie jeszcze szybciej uchyla wg

    A co do auta Kuby to znam dobrze historie tego auta tuz po zmianie wlasciciela. Hamowana u zibisoft i wynik byl bardzo daleki do 300km bo cos mi sie kojarzy ze staneło na około 250:/ finalnie wpadlo tam jakies inne turbo i pomimo mocy rzedu 270km auto zaczelo lepiej jechac niz wczesniej.
    Nie pamietam konkretnych wartosci jakie wyplulo na stage ktory zrobil kuba ale wynik byl mocno odbiegajacy od tego co bylo na forum pomimo prob szukania tej mocy.
    Tak czy siak oby wynik zadowolił wlasciciela
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 05-08-2018 o 10:03

  15. #135
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Wczoraj zacząłem "porting" turbiny, jutro pewnie skończę.
    Tu Gregor wycisną z podobnej turbiny 300kuca
    http://gregor10.pl/audi-a4-b6-1-8t-b...4-19t-stage-3/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •