Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 33

Wątek: Niedziałające spryskiwacze reflektorów - LEON

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Wałbrzych
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    79

    Niedziałające spryskiwacze reflektorów - LEON

    Nie działały mi spryskiwacze lamp, skończyła się pompka, wymieniłem na nową.
    Sprawdzałem specjalna maszynka, generatorem prądu - impulsowo (sprawdza sie tym wtryski itp.)
    Spryski ładnie się wysunęły i zaczęły pryskać, po włączeniu wtyczki juz nastąpił problem, mianowicie wtryski sie wysuwają, lewy pryska a prawy nie, bo to jest tylko taki moze 2sec i sie chowają, ktoś mi wytłumaczy jak to działa etc. i jaki może byc powód ze drugi sie tylko wysuwa ale nie leci płyn i jak to naprawić.

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam.
    Dołączę się do tematu, aby nie zakładać nowego. Domyślam się, że trzymając dłuższą chwilę przycisk spryskiwania przedniej szyby, powinny po chwili wysunąć się spryskiwacze reflektorów i również zacząć pryskać. Spryskiwanie szyb działa,wycieraczki chodzą, ale spryskiwanie reflektorów już nie. U mnie się nie wysuwają i nie znam przyczyny. Czy to może być bezpiecznik (jeśli tak, to który nr) czy może jest druga pompka, która to obsługuję wysuwanie i spryskiwanie reflektorów, czy ta pompka znajduje się w lewym przednim nadkolu? Audi TT 224 Quattro 1999r.
    Pozdrawiam.

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Wałbrzych
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    79
    Jedna pompa jest od spryskiwaczy szyb druga od lamp. U mnie wieksza od reflektorow. Najlepiek sprawdzic na krótko tak jak ja to zrobilem.

  4. #4
    Awatar cocolina
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    677
    Cytat Zamieszczone przez gigo Zobacz posta
    Witam.
    Dołączę się do tematu, aby nie zakładać nowego. Domyślam się, że trzymając dłuższą chwilę przycisk spryskiwania przedniej szyby, powinny po chwili wysunąć się spryskiwacze reflektorów i również zacząć pryskać. Spryskiwanie szyb działa,wycieraczki chodzą, ale spryskiwanie reflektorów już nie. U mnie się nie wysuwają i nie znam przyczyny. Czy to może być bezpiecznik (jeśli tak, to który nr) czy może jest druga pompka, która to obsługuję wysuwanie i spryskiwanie reflektorów, czy ta pompka znajduje się w lewym przednim nadkolu? Audi TT 224 Quattro 1999r.
    Pozdrawiam.
    A jesteś pewny, czy masz je tam na pewno?
    Blonde Bandit in TT

  5. #5
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Cytat Zamieszczone przez gigo Zobacz posta
    Witam.
    Dołączę się do tematu, aby nie zakładać nowego. Domyślam się, że trzymając dłuższą chwilę przycisk spryskiwania przedniej szyby, powinny po chwili wysunąć się spryskiwacze reflektorów i również zacząć pryskać. Spryskiwanie szyb działa,wycieraczki chodzą, ale spryskiwanie reflektorów już nie. U mnie się nie wysuwają i nie znam przyczyny. Czy to może być bezpiecznik (jeśli tak, to który nr) czy może jest druga pompka, która to obsługuję wysuwanie i spryskiwanie reflektorów, czy ta pompka znajduje się w lewym przednim nadkolu? Audi TT 224 Quattro 1999r.
    Pozdrawiam.
    Sprawdzasz przy zapalonych światłach? Z tego co kojarzę, tylko wtedy działają spryski.

  6. #6

    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Wałbrzych
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    79
    Tak, dzialaja tylko po zaplonie, przestudiowalem schemat i tak jest. Oczywiscie Leon - podejrzewam ze w TT bedziento samo.

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam.
    Oczywiście spryskuje przy odpalonym silniku z włączonymi światłami. Spryskiwacze w TT są, bo widać je i pod klapką jak i od spodu. Wąż jest podłączony do nich i jak wypiąłem jeden z nich (lewy) to spływał jeszcze płyn. Czy za tą drugą pompkę, jest inny odpowiedzialny bezpiecznik, niż ta od spryskiwaczy szyb ? Czy faktyczne pompki ze zbiorniczkiem znajdują się pod nadkolem z lewej strony ?
    Ostatnio edytowane przez gigo ; 08-05-2015 o 05:14

  8. #8
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Obydwie pompki są przy zbiorniczku z płynem - pod nadkolem od strony kierowcy (EU).

  9. #9

    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Wałbrzych
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    79
    A z moim problemem, ktos, cos?

  10. #10

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Obydwie pompki są przy zbiorniczku z płynem - pod nadkolem od strony kierowcy (EU).
    Dzięki Hubi_pl. Gdzieś wcześniej wyczytałem, że tam się znajduje, ale nie byłem pewny. Jutro wymieniam łożysko właśnie z tej strony, więc przy okazji zobaczę co i jak. Spróbuję na krótko i już będę wiedział co dalej, czy pompka, czy bezpiecznik, chyba, że jest gdzieś jakiś przekaźnik.
    Pozdrawiam.

  11. #11

    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Elbląg
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    516
    a jaka kolega o Leona kupił pompkę ? jakiej firmy ?

  12. #12

    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Wałbrzych
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    79
    Nie pamietam nazwy. Ale jak mowie dziala jeden tylko a drugi się tylko wysuwa. A po podlaczeniu na krotko jak juz dluzej sa wysuniete to drugi tez psika

  13. #13

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Cytat Zamieszczone przez gigo Zobacz posta
    Dzięki Hubi_pl. Gdzieś wcześniej wyczytałem, że tam się znajduje, ale nie byłem pewny. Jutro wymieniam łożysko właśnie z tej strony, więc przy okazji zobaczę co i jak. Spróbuję na krótko i już będę wiedział co dalej, czy pompka, czy bezpiecznik, chyba, że jest gdzieś jakiś przekaźnik.
    Pozdrawiam.
    Witam.
    Dziś wymieniłem łożysko w piaście, tak jak wcześniej pisałem i przy okazji ściągnąłem nadkole, odkręciłem zbiorniczek, wypiąłem wtyczkę z dolnej pompki (a są dwie) i podłączyłem na krótko.... No i tylko zaiskrzyło. Więc, wypiąłem pompkę ze zbiornika i oględziny ..... - widać gołym okiem, że coś się w środku musiało z fajczyć + małe dwa pęknięcia. Także pompka do wymiany.
    Pozdrawiam.

  14. #14
    Awatar Vik88
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    231
    Witam.
    Pytanie może i głupie ale jestem laikiem więc proszę o wyrozumiałość.
    Obecność dwóch pomp spryskiwaczy w TT z fabrycznym ksenonem świadczy zapewne o konieczności zastosowania takiego rozwiązania (ciśnienie, wydajność itp), jednakże...
    ..testował ktoś może możliwość podpięcia spryskiwaczy reflektorów do pompki spryskiwaczy szyby przedniej?
    Miałem się zająć tematem bezpośrednio po zeszłorocznym zakupie auta, jedna sprawa wyleciała mi z głowy i wbił ją tam z powrotem dopiero diagnosta w trakcie przeglądu.
    Klapy sprysków otwierają się pod wpływem ciśnienia w dyszy, czy ma to jakiś osobny patent?

    O system poziomowanie ksenonów nie pytam bo i tak tego sam nie ogarnę więc kosztów tak czy inaczej nie ominę..

  15. #15
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Klapy otwierają się pod wpływem ciśnienia, które wytwarza dodatkowa pompka. Podłączając pod pompkę od spryskiwaczy szyby ciśnienie będzie z małe.

Podobne wątki

  1. Spryskiwacze reflektorów
    Przez Harnaś w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-11-2017, 21:15
  2. Spryskiwacze reflektorów
    Przez LukaLEWY w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-09-2014, 12:49
  3. Spryskiwacze Reflektorów
    Przez Metju w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 08-05-2012, 21:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •